skarb państwa uchyla się od wypłaty odszkodowania

Odpowiedzi w temacie (1)

ferczer

15.3.2014

Już lata walczę o to, żeby Skarb Państwa (Starosta lub Wojewoda, bo oboje prowadzą postępowanie o moją sprawę) wypłacił mi pieniądze za bezprawnie przejętą nieruchomość. Posiadam już bardzo bogaty zestaw "asów", m.in. akt notarialny w którym widnieję jako właściciel, niestety Starosta cały czas odmawia wydania nieruchomości. Chcę domagać się odszkodowania za przewlekle prowadzone postępowanie i nie wydawanie nieruchomości na podstawie art. 417 ind. 1 kc. Jest nawet wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, który nakazuje wydanie nieruchomości, żaden organ nie wykonuje nakazanych w wyroku czynności, jest to ewidentna gra na zwłokę. Tymczasem utracone korzyści z tytułu wykorzystania budynku to nawet 100 tys. zł miesięcznie, Starosta i Wojewoda nie wydając postanowienia o zwrocie nieruchomości powodują szkodę. Czy ktoś może mi pomóc? Co jeszcze mógłbym zrobić w tej sprawie? Gdzie uderzyć? Mam dość walki z administracją, dość zabawy w "kotka i myszkę". Ta nieruchomość się mi należy, sprawa jest skomplikowana... Proszę o pomoc, nawet jeżeli wiązała by się ona z kosztami. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Prawnik1209

2014-03-17 14:01:44

Witam, Ciężko mi tak z góry odpowiedzieć na jakiej podstawie Starosta nie wydaje tej nieruchomości. Trzeba by było zajrzeć do dokumentów. Oczywiście jak najbardziej można dochodzić odszkodowania za przewlekłość postępowania. Tryb administracyjny w Polsce nie jest jednoznaczny. Więc często należy korzystać z innych możliwości prawnych aby wyegzekwować swoje roszczenia.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.6.2015

  Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  Umowa o zakazie konkurencji może być zawarta w treści samej umowy o pracę jak również w osobnym dokumencie.

 • 29.8.2017

  Kto zapłaci świadkowi wykroczenia?

  Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza jasne zasady pokrywania kosztów postępowań prowadzonych przez straż gminną lub miejską. Zmiany zagwarantują, że świadkowie w takich (...)

 • 14.12.2016

  A jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

  Prawo do uzyskania odszkodowania powstaje w momencie spełnienia się ryzyka ubezpieczeniowego. Wysokość, czy też rodzaj świadczenia zależy od rodzaju ubezpieczenia i wysokości sumy w nim wskazanej. (...)

 • 8.11.2010

  Odszkodowanie za wypadek z udziałem dzikich zwierząt

  Na drogach zdarzają się wypadki z udziałem dzikich zwierząt. Szkody, jakie mogą z tego wyniknąć, są niekiedy bardzo poważne. Kodeks cywilny przewiduje odpowiedzialność za szkody wyrządzone (...)

 • 26.12.2018

  Co nowego w ubezpieczeniach obowiązkowych?

  Nowelizacja zmienia minimalne sumy gwarancyjne zgodnie z zasadą przewidzianą w unijnej dyrektywie. W wypadku szkód na osobie to 5 210 000 euro, a w wypadku szkód w mieniu – 1 050 (...)