e-prawnik.pl Porady prawne

Spadek po Matce, długi, Radio Maryja w tle. :(((((((((

Odpowiedzi w temacie (2)

piotrhelpme

27.4.2015

Pochodzę z małej miejscowości na lubelszczyźnie, Przyjąłem spadek po matce, co się teraz okazało nabrała chwilówek od lichwiarzy(choć tak naprawdę nie wiadomo teraz od kogo, bo długi przejeły firmy windykacyjne) Nikomu się oczywiście nie przyznała, anie rodzeństwu, ani ojcu, była bardzo skryta. Teraz okazuje się żę z odsetkami jest do spłaty już 60 tyś zł, jako że przyjolem spadek teraz windykatorzy do mnie dzwonią i grożą komornikiem!!!! Pieniądze z chwilówek w dużej mierze poszło na Radio Maryja, - tak podejrzewam, ojciec się nas jak przyjezdzaliśmy zawsze pytał czy dajemy matce kasę, bo co chwilę wysyła do Torunia.(!!) Co ja mam teraz z tym robić?? Nie mam takich pieniędzy!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

magda888

2015-05-19 14:50:00

W pierwszej kolejności proszę sprawdzić datę zawarcia umów pożyczek które zawierała Pana mama, bo skoro przychodzą windykatorzy to jest duża szansa na to, że umowy są przedawnione. Po drugie czy przyjął Pan majątek z dobrodziejstwem inwentarza czy wprost bo od tego będzie zależała odpowiedzialność Pana własnym majątkiem. Gdyby potrzebował Pan dobrego-i niedrogiego-adwokata to mogę kogoś polecić. W przypadku pytań proszę pisać magda86@onet.com.pl

Jadw_Poznan

2015-07-03 22:13:49

Najważniejsza kwestia to sposób w jakim nabyłeś spadek, czy wprost czy z dobrodziejstwem inwentarza. Jeśli wprost to Powinieneś poradzić prawnika czy można jeszcze coś z tym zrobić.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM