Społeczny Inspektor Pracy

Odpowiedzi w temacie (0)

czarny_20

30.11.2011

Witam Mam parę pytań odnośnie "Społecznego Inspektora Pracy". Jestem nowy w tym temacie i nie posiadam żadnego doświadczenia, z stąd tez moje pytania mogą się wydać dla nie których śmieszne ale wolę zapytać niż później zrobić co nie tak. W naszej firmie zostały dokonane wybory na Sip, w czasie wyborów był podział na Głównego Sip i wydziałowych, ale po wyborach w czasie wydawania pieczątek wszystkich nas potraktowano na równi to jest jako "Społeczny Inspektor Pracy" bez podziału. Czy to ma jakieś znaczenie ?. Po rozmowie ze związkami zawodowymi zasugerowali oni nam by napisać pismo do pracodawcy z prośbą o wydzielenie nam 40 godzin z czasu pracy miesięcznie na obowiązki związane z funkcją "Społecznego Inspektora Pracy". Jak takie pismo powinno wyglądać i do kogo te pismo kierować ?. Na dzień dzisiejszy nasz kierownik nie założył księgi uwag dla wydziałowych SIP. Założona została ogólna księga uwag i zaleceń z tego co się zorientowałem wydziałowy czy grupowy pisać zaleceń nie może. To może robić tylko zakładowy SIP. Ponieważ w czasie wyborów zostałem wybrany jako wydziałowy a na pieczątkach traktowany jestem na równi z zakładowym to nie wiem czego się trzymać.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.11.2018

  Zmiana ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy

  Zmiana ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy ma w założeniu służyć zapewnieniu przejrzystości w zakresie działalności gospodarczej prowadzonej przez członków rodziny inspektorów pracy, (...)

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 9.12.2004

  Inspekcja pracy

  Zgodnie z Kodeksem pracy, nadzór i kontrolę przestrzegania prawa pracy, w tym przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, sprawuje Państwowa Inspekcja Pracy. Natomiast przestrzeganie zasad, (...)

 • 8.12.2004

  Kiedy musisz powołać komisję bhp i prowadzić konsultacje w zakresie bhp?

  Komisję bezpieczeństwa i higieny pracy ma obowiązek powołać pracodawca zatrudniający więcej niż 250 pracowników. Jest to organ doradczy i opiniodawczy pracodawcy. Natomiast zgodnie ze stanem prawnym (...)

 • 16.10.2017

  Umowa o pracę - Co musisz wiedzieć o umowie o pracę?

  Kodeks pracy wyróżnia następujące podstawowe rodzaje umów o pracę: umowa na okres próbny, umowa na czas określony, umowa na czas nieokreślony. Umowa (...)