e-prawnik.pl Porady prawne

Stwierdzenie nabycia spadku

Odpowiedzi w temacie ()

bliceee

20.7.2010

Witam, w przykładzie wniosku jest informacja "Do spadku nie należy gospodarstwo rolne". Jestem w trakcie pisania wniosku o stwierdzenie spadku po zmarłym ojcu i zastanawiam się co należy rozumieć pod tym pojęciem. Ojciec zostawił działkę o pow. 0,8 ha. Rozumiem, że to nie stanowi tego gospodarstwa?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

krysiaa35

2011-06-14 14:15:24

Mam pytanie w sprawie nabycia spadku, zmarł mój ojciec i zastanawiam się czy wystąpić o stwierdzenie nabycia spadku teraz czy po pół roku?

seven159

2011-06-15 12:41:48

warto poczekać ze składaniem w sądzie wniosku o stwierdzenie nabycia, można wtedy zaoszczędziec na opłatach sądowych 

Dawid36

2011-06-15 15:20:14

Spadkobiercy, którzy nie zamierzają odrzucać spadku, nie muszą pilnować terminu sześciu miesięcy. 

adela63

2011-06-15 15:21:11

Nie złożenie oświadczenia w terminie 6 miesięcy jest  jednoznaczne z prostym przyjęciem spadku

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • spadek mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie (...) czytaj dalej»

 • Spadek po dziadkach Witam Dziadek miał dwóch synów :) ale w testamencie przepisał 1/2 mieszkania na swojego wnuka ( mojego kuzyna) a druga polowe na swoja małzonke.Dziadek zmarł kilka lat temu a (...) czytaj dalej»

 • Zachowek od niewiadomego majątku Witam, Po krótce opowiem sprawę. Zmarła babcia, miała ona dwóch synów. Jednemu z nich przepisała cały majątek, mojemu ojcu nic nie przepisała ponieważ nie (...) czytaj dalej»

 • Dlugi ZUS Otoz w 2013 roku zmarl moj ojciec. Nie utrzymywalam z nim kontaktow. Rok po smierci taty,dowiedzialam sie od mamy,ze posiada on dlug w spoldzielni. Zlozylam wiec w sadzie jeszcze w 2014 roku (...) czytaj dalej»

 • postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku Witam! Jak długo należy czekać na stwierdzenie nabycia spadku? I jakie kroki trzeba poczynić, aby uzyskać stwierdzenie nabycia spadku po śmierci właścicieli? (...) czytaj dalej»

 • czy ulega przedawnieniu w 1986 roku zmarl mi maz,mial dzieci ktore nie mieszkaly z nim,ale z matka w Australii.kiedy zakladalam sprawe majatkowa,dzieci nie odnalazlam,ale przez sad zostal podzielony spadek (...) czytaj dalej»

 • stwierdzenie nabycia spadku Mam pytanie w sprawie nabycia spadku, zmarł mój ojciec i zastanawiam się czy wystąpić o stwierdzenie nabycia spadku teraz czy po pół roku? czytaj dalej»

 • Stwierdzenie nabycia spadku Sprawa dotyczy stwierdzenia nabycia spadku z testamentu, który zaginął. Moja Mama zmarła 6 lat temu. Ustawowo powinienem dziedziczyć Ja (syn jedynak) oraz mój Ojciec. (...) czytaj dalej»

 • sprawa spadkowa Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc majatku ma oczywscie zona. Sprawa (...) czytaj dalej»

 • spadek po mamie Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka była po pół własnością jej i (...) czytaj dalej»

 • Darowizna Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac i jak ich uniknac. (Piotr) Podatek (...) czytaj dalej»

 • zachowek Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, ale w perspektywie czasu nasz wspolny (...) czytaj dalej»

 • przydział części spadku na korzyść jednego spadkobiercy Witam Wspólnie z rodzeństwem odziedziczyliśmy spadek po dziadku. Spadkobiercami jesteśmy tylko my. Postępowanie sądowe o stwierdzenie (...) czytaj dalej»

 • Jak w sprawie o dział spadku po pradziadku uniknąć przyznania przez Sąd Jak w sprawie o dział spadku po pradziadku uniknąć przyznania przez Sąd zahipotekowanych działek? Czy w toku postępowania (...) czytaj dalej»

 • Jaka cześc spadku dla 4 rodzeństwa po smierci rodziców, jesli wczesniej 1 z rodziców zrzekł sie swojej części na rzecz wnuka jeszcze przed smiercią żony Chodzi o następująca sprawę- W roku (...) czytaj dalej»