Ulga rehabilitacyjna 2012

Odpowiedzi w temacie (3)

walcław

13.4.2012

witam
prosze o pomoc drogich forumowiczów.

czy osoba niepełnosprawna, która korzysta z ulgi rehabilitacyjnej musi poświadczyć

wydatki które poniosła fakturą?

chodzi o to że moją mamę poproszono o dane osoby która była w zeszłym roku jej przewodnikiem, tyle że mama ma jaskrę więc nie miała jak sprawdzić tych danych tak naprawdę więc czy będzie mogła to odpisać od podatku? jak nie to nie wiem po co ta cała ulga skoro ślepiec musi widzieć dowód osoby żeby do ulgi wpisać jej dane osobowe(rzetelne)...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

bartooo78

2012-04-13 14:11:39

prosze pamietac ze w celu udokumentowania poniesionego wydatku można zbierać pisemne dowody, jak np. umowy, pokwitowania przekazania gotówki czy dowody zapłaty przelewem bankowym

navy grey

2013-01-09 11:01:00

Witam poniewaz po raz pierwszy będę ją rozliczał, mam pytanie, czy wydatki poniesione na paliwo mam trzymać przez 5 lat? Tak? Kurcze, wątpie żeby druk wytrzymał tyle czasu.

julianka

2013-01-10 09:29:52

Nie trzeba wydatków na paliwo, tylko zaświadczenie że się było na rehabilitacji lub leczeniu, fiskus wtedy sprawdza ile razy pan tam był, i jaka jest odległośc punktu od pana domu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.2.2017

  Jak rozliczyć PIT mając na utrzymaniu osobę niepełnosprawną - PIT 2016

  Ulga rehabilitacyjna w podatku dochodowym od osób fizycznych przysługuje nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale też podatnikom mającym na utrzymaniu niepełnosprawnych członków rodziny.

 • 7.4.2015

  Ulgi podatkowe i zwolnienia

  Z jakich ulg i zwolnień skorzystać można przy składaniu rocznego zeznania podatkowego? Sprawdź, jak odliczyć ulgę rehabilitacyjną oraz kto może w tym roku odliczyć ulgę na internet.

 • 5.4.2018

  Szybko rozlicz PIT

  Trwa akcja „Szybki PIT”. Pora rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 rok. W piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy (...)

 • 21.3.2017

  Kolonie i obozy w ramach ulgi rehabilitacyjnej w PIT

  Odliczeniu od dochodów do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT) podlegają wydatki poniesione na kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci (...)

 • 17.3.2017

  Pobyt na turnusie rehabilitacyjnym a ulga w PIT

  Prawo do skorzystania z odliczenia w ramach ulgi z tytułu pobytu na odpłatnym turnusie rehabilitacyjnym przysługuje osobom niepełnosprawnym lub podatnikom mającym na utrzymaniu osoby niepełnosprawne, (...)