e-prawnik.pl Porady prawne

umowa o pracę na czas określony

Odpowiedzi w temacie (4)

bodzio3

4.2.2011

Zawarłem już trzecią umowę o pracę. Z tego co słyszałem trzecia taka umowa powinna być już zawarta na czas nieokreślony. Kierownictwo firmy twierdzi, że ponieważ pierwsza umowa była umowa próbną to nie jest liczona jako trzecia. Jak to jest z tą umową próbną?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

student88

2011-02-07 13:44:27

Według Kodeksu pracy umowa na okres próbny jest zaliczana do kategorii umów, w których z góry znany jest określony czas jej wykonywania i w związku z tym jest traktowana jako umowa zawarta na czas określony. W Pana przypadku może być ona liczona jako pierwsza z trzech.

mdfan

2011-02-15 02:22:26

Nieprawda. Umowa na okres próbny nie liczy się jako pierwsza umowa. Pracodawca ma rację. Poza tym od zeszłego roku nie ma już zapisu, że trzecia umowa musi być na czas nieokreślony. Proszę nie wprowadzać w błąd.

donek73

2011-02-17 12:51:30

Niedługo mija mi czas trwania umowy o pracę na czas określony (była to już druga podpisana prze mnie w tej firmie) czy pracodawca może mi znów dać umowę na czas określony czy zobligowany będzie do umowy na czas nieokreślony?

lilka4

2011-02-17 12:54:18

Art. 251. Kolejna umowa na czas określony § 1. Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM