e-prawnik.pl Porady prawne

Widzenie się gdy gdziecko jest chore (przeziębione)

Odpowiedzi w temacie ()

mariuszek123 alimenty.pl

28.9.2010

Witam forumowiczów, Mam ustalone widzenia się z dzieckiem poza miejscem zamieszkania jego matki (3 dni) i chciałbym do niego pojechać, ale matka dziecka powiedziała, że jest chory (gorączka itd) i mnie nie wpuści do mieszkania. Czy mam prawo do widzenia się z dzieckiem nawet gdy jest przeziębione (bo wątpie że jest bardzo chore)? Dodam, że mam spora odległość do przebycia aby się widzieć z dzieckiem (kilkaset kilometrów)... Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

iza12014gmail.com alimenty.pl

2010-09-28 19:43:00

prawo masz,tyle że Ona nie musi Ciebie wpuszczać,chyba że jesteś tam zameldowany.Może Ci wydać dziecko w drzwiach,ale skoro jest chore to nie ma sobie na złość robić i odgrywać się kosztem dziecka,jechać na siłę ,można przecież tydzień ,dwa odczekać ,prawda?

mariuszek123 alimenty.pl

2010-09-29 14:53:48

Witam, Mam widywania poza miejscem zamieszkania dziecka z matką, ale ona jest taką osobą, że jak teraz nie pojade to nie ma o czym mówić aby ustalić inny "termin"... Nie wiem nawet czy jest przeziębione? Może to tylko pic być... A jak nawet jest ciut to przeniesienie go do samochodu oddalonego pare metrow od domu to chyba żaden problem... Co zrobić jak odmówi widzenia się??? Pozdrawiam

iza12014gmail.com alimenty.pl

2010-09-29 19:51:54

Po prostu - wyślij jej listem poleconym informację ,że jeśli odmówi kolejny raz spotkania poinformujesz o tym sąd rodzinny ,wezwiesz policję i zostanie ukarana grzywną.Może faktycznie jest chore,zobacz co powie przy kolejnym razie ,z tym że w liście określ datę kiedy Ci odmówiła i zażądaj widzenia w innym czasie zamiast tamtego ,może to pomoże.Za odmawianie wizyt grozi ograniczenie władzy oraz grzywna.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • widzenia z dzieckiem Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną i bardzo bardzo niepunktualną(do (...) czytaj dalej»

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM WIDUJE SIĘ CODZIENNIE W MIEJSCU (...) czytaj dalej»

 • Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam 700, ale jak (...) czytaj dalej»

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...) czytaj dalej»

 • Łamanie praw ojca! Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu ubiegłego roku żona wyrzuciła (...) czytaj dalej»

 • Widzenie dziecka z ojcem i jego partnerką Jestem już po pierwszej sprawie,druga za tydzień ze swiadkiemNasze małżeństwo rozpadło sie przez teraźnejszą kobiete mojego byłego męża,mamy małą (...) czytaj dalej»

 • Widzenia ojca z dzieckiem. Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam aby zabierał dziecko (...) czytaj dalej»

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie sami (...) czytaj dalej»

 • Prawo rodzicielskie Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal mi racje i zabral mu wladze (...) czytaj dalej»

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal (...) czytaj dalej»

 • Chore dziecko a widzenie Dzień dobry. Jestem po rozwodzie od 2012r. mam ustalone kontakty z dzieckiem z których się wywiązuję. Mam pytanie w ostatnim okresie syn zaczął częściej chorowac. ostatnio (...) czytaj dalej»

 • KOSMICZNE ALIMENTY - RATUNKU jESTEM PO ROZWODZIE.DO TEJ PORY ZARABIAŁEM NIEZLE ALE NIESTETY DOPADŁA MNIE RECESJA NA RYNKU I MOJE DOCHODY WYNOSZĄ TERAZ 500 ZŁ Z UMOWY O PRACĘ I TO CO MI SIĘ UDA ZAROBIĆ (...) czytaj dalej»

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca Poszukuję informacji o tym, ile może wynieść maksymalna kwota alimentów w stosunku do dochodów ojca (zobowiązanego). Czy przepisy polskiego prawa wskazują (...) czytaj dalej»

 • Podwyższenie alimentów Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Otrzymuje z Funduszu Alimentacyjnego (...) czytaj dalej»

 • Więziennictwo Kobiety w więzieniach, zagadnienia penitencjarne (Magda) TO wszystko to LIPA. Przyklad: mlody chlopaczek (JESZCZE nigdy nie karany) zostaje zlapany na goracym za kradziez radia (!), zostaje (...) czytaj dalej»