Forum prawne

Wierzytelności 150 - 300 złotych

Mam biuro rachunkowe, nazbierało mi się paręset faktur i to pojedynczych każda o wartości 15 - 300 złotych. Jak mam do tego podejść skoro prawnicy chcą 250 złotych za godzinę współpracy albo 500 złotych minimum za prowadzenie jednej sprawy. W przypadku moim to będzie tyle spraw ile faktur.

2015.3.15 0:27:4

Odpowiedzi w temacie: Wierzytelności 150 - 300 złotych (10)

tel. 22 101-33-13
Polecam ich bo nie mają ukrytych opłat za etap polubowny płacisz do 9% prowizji.
Jak byłem u nich na pierwszym spotkaniu przedstawili mi cały kosztorys od razu i dają sami sobie 45dni na etap polubowny.
Szczerze byłem mocno zaskoczony i węszyłem jakiś przekręt, po pytaniu na czym zarabiają?
Odpowiedzieli mi że starają się jak najszybciej załatwić sprawę i robić profesjonalne ale jak najwięcej przez etap polubowny.
Potwierdzam i polecam

2015.3.20 14:38:39

a może ktoś słyszał a najlepiej korzystał z samodzielnej windykacji? doszły do mnie opinie że może własnie w przypadku małych kwot z racji niedużych kosztów może to być ciekawe rozwiązanie. zresztą skoro niemal w każdej sferze projekty online się sprawdziły to czemu windykacja online miałaby się nie sprawdzić. W sumie jeśli to jakieś rutynowe wezwania czy ponaglenia odpowiednio pokierowane to pewnie można to sprawnie zrobić przez internet. Proszę dajcie znać czy o czymś takim słyszeliście jak samodzielne windykowanie i komu można zaufać oddając (a raczej samemu prowadzac) tam swoje długi

2015.3.22 20:51:5

Czyli ta samodzielna windykacja miałaby polegać na dochodzeniu do swoich należności samemu. Już wolałbym zlecić działania firmie windykacyjnej z niewielkim procentem prowizji, bo nie każdy ma czas na egzekwowanie kasy od każdego kontrahenta. Owszem jak masz mały, pojedynczy dług to takie działania jak zaproponowałaś nie są takie złe.

2015.3.23 11:1:50

Jeśli chodzi o ponaglenie to mogło by działać, ale zazwyczaj ludzie potrzebujący firmy windykacyjnej próbowali już w własnym zakresie odzyskać długi z miernym skutkiem.
Majkot, chyba korzystałeś z lexperto bo ten brak opłat i do 9% prowizji coś mi przypomina. Sam korzystałem z usług w/w kancelarii gdy miałem 3 zaległości do odebrania. W moim przypadku skończyło się na etapie polubownym wiec jak najbardziej polecam.

2015.3.23 11:2:20

Wiem, że Kruk i Intrum np. naciągają strasznie na etap sądowy. Nawet nie chcą załatwiać niczego polubownie i stawiają klienta przed faktem dokonany wstąpienia na drogę sądową. A to przecież czas i dodatkowe opłaty.

2015.3.23 11:23:41

Jeżeli masz czas to skorzystaj z tego rodzaju formularzy.

2015.3.26 16:17:56

Podejmę się takich tematów, ale ze względu na konieczność wizyt osobistych gdyż takie uznaję przy tych kwotach za najskuteczniejsze - w grę wchodzi teren śląska.

casus-windykacja@prokonto.pl

2015.9.24 22:1:42

A ja jestem studentką, nie mogę patrzeć na to, co dzieje się na rynku. Chętnie pomogę w uporaniu się z tymi nieoplaconymi fakturami. Jedyny koszt to koszt poleconego listu... a kancelarie za windykacje 100zl pragną zarobić 159 zl. Proszę się odezwać na maila, chętnie pomogę: martynaagalach@wp.pl

2016.4.8 14:36:7

Polecam usługi windykacyjne świadczone przez firmę Debit Finanse z Wrocławia (debit.com.pl). Działają szybko, pobierają prowizję od kwoty zwindykowanej, bez żadnych dodatkowych kosztów, sprawy nie są traktowane "z szablonu" a co najważniejsze są skuteczni.

2016.12.2 20:23:19

Teraz chyba większość firm pobiera prowizję od zwindykowanych kwot, problem leży w tym, że nie chcą podejmować się windykacji małych kwot. Finlever nie ma minimalnej kwoty, dlatego polecam.

2016.12.12 8:54:14

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika