Wspólniczka nie chce płacić rat kredytu

Odpowiedzi w temacie (0)

Bogusia321

14.2.2019

Dzień dobry. Od dawna prowadziłam z koleżanką sklep spożywczy najpierw dzierżawiłyśmy lokal, a później zdecydowałyśmy się na kupno. Transakcję finansowałyśmy kredytami. Część została wzięta na firmę natomiast część wzięłam na siebie pod hipotekę własnego mieszkania. W grudniu 2018 r zdecydowałyśmy że zamykamy działalność i sprzedajemy nieruchomość i wtedy zaczęły się schody. Moja wspólniczka nie chce podpisać dokumentu na wypłacenie pieniędzy na spłatę kredytu. I teraz moje pytanie jak mogę zmobilizować ją aby zgodziła się na wypłatę tych pieniędzy ? Podkreślam że nie zgadza się na spłatę kredytu wziętego na firmę oraz tego wziętego na mnie osobiście. Posiadam wszystkie dokumenty świadczące o tym że pieniądze zostały przekazane na cele firmowe. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam Bogusia

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 24.12.2017

  Zaniechanie poboru podatków dochodowych od umorzonych odsetek od kredytów z tzw. starego portfela

  Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem, dzięki któremu kredytobiorcy (spółdzielnie, osoby fizyczne) nie będą płacić podatku dochodowego od umorzonych im odsetek od kredytów (...)

 • 9.11.2004

  Oprocentowanie kredytów bankowych

  Na podstawie umowy kredytu instytucja kredytowa – najczęściej bank – oddaje do dyspozycji kredytodawcy określoną ilość środków pieniężnych, z przeznaczeniem na cel określony (...)

 • 9.11.2004

  Zdolność kredytowa

  Konieczność wykazania zdolności kredytowej przez kredytobiorców może być przez niektórych odbierana jako szykana. Należy jednak pamiętać, że bank – tak jak każdy podmiot posiadający (...)

 • 17.12.2013

  Trudniej o kredyt mieszkaniowy - zmiany w 2014 roku

  Rekomendacja S, wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego, dotyczy dobrych praktyk w zakresie udzielania przez banki kredytów hipotecznych. Najnowsza rekomendacja wprowadza istotne zmiany dotyczące (...)