Wspólnota żąda pozwoleń na remont. Zgodnie z prawem?

Odpowiedzi w temacie (0)

Sebtar

17.7.2018

Dzień dobry, Kupiliśmy mieszkanie w bloku. Jest tam wspólnota mieszkaniowa a zarządcą jest BOM (dawny ADM). Rozpoczęliśmy remont. Zgłosiliśmy podanie o zgodę na rozbiórkę ścian działowych. W międzyczasie na różnych forach wyczytaliśmy, że rozbiórka ścian działowych nie wymaga pozwolenia. Rozpoczęliśmy więc pracę. Oprócz tego skuwane były tynki na ścianach, wymianiane podłogi, płytki w łazience, instalacja elektryczna. Wczoraj dostaliśmy telefon, że ktoś zrobił zdjęcia naszego mieszkania z zewnątrz i podesłał do ADM i proszą o zaprzestanie robót. Dziś miał przyjśc inspektor budowlany. Przyszła jakaś pani ze starszym panem z ADM bez żadnej wiedzy budowlanej (wnioski wysuwam z rozmowy z przedstawicielem wynajętej przeze mnie firmy budowlanej z tą panią). Kazała zaprzestać prac budowlanych do momentu uzyskania zezwoleń na wszystko. Powiedziała, że bez zezwolenia możemy jedynie przemalować ściany. Potrzebujemy pozwolenia na wymianę podłogi, wyburzenie ścian, skucie tynków i płytek. Nie rozumiem sytuacji w jakiej się znalazłem. Zewsząd dobiegają informacje, że mogę robić wszystko co nie narusza konstrukcji budynku ani części wspólnych bez jakichkolwiek zezwoleń. Tymbardziej, że w budynku jest wspólnota mieszkaniowa. Proszę o pomoc, Sebastian

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.8.2018

  Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

  Nowelizacja specustawy dotyczącej przekopu Mierzei Wiślanej dostosowuje ją do obowiązujących przepisów Prawa wodnego. Według wprowadzonych zmian, to Wody Polskie, a nie jak dotychczas marszałkowie (...)

 • 2.3.2016

  Wspólnota Mieszkaniowa – uchwały nieistniejące

  Uchwały właścicieli lokali są podstawowym sposobem wyrażania woli przez podmiot jakim jest Wspólnota Mieszkaniowa. Uchwały te mogą być podejmowane lub na zebraniu, lub w drodze indywidualnego (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 18.5.2017

  Zwolnienie od opłaty skarbowej w sprawach budownictwa mieszkaniowego

  W dniu 25 kwietnia 2017 roku Minister Finansów wydał interpretację ogólną, która dotyczy stosowania przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej w (...)

 • 23.10.2018

  Lepsza gospodarka odpadami

  Nowelizacja ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach zaostrza w pozwoleniach zintegrowanych wymagania dotyczące monitoringu emisji z instalacji przemysłowych.