Wydanie wyroku

Odpowiedzi w temacie (6)

piotr.glapinski

8.11.2013

Witam, dnia 14.11.2013 r mam sprawę o alimenty jeśli sędzia tego dnia wyda wyrok kiedy i gdzie mogę jak najszybciej starać się o dokument potwierdzający wydanie tego wyroku ? bardzo proszę o szybką odpowiedź jest mi to bardzo potrzebne z góry dziękuję .

Nie znalazłeś odpowiedzi?

legate

2013-11-08 14:48:14

wyrokowi zasądzającemu alimenty sąd nadaje klauzulę wykonalności z urzędu i doręcza go wierzycielowi alimentacyjnemu (osobie uprawnionej do alimentów)...czasem sądy o tym zapominają... proszę zadzwonić do sądu i zapytać się czy odpis został do Pana wysłany, a jeśli nie, to dla własnego spokoju może Pan wnieść do sądu wniosek o doręczenie odpisu wyroku wraz z klauzulą wykonalności; we wniosku musi Pan podać sygnaturę sprawy, sąd (i najlepiej wydział) do którego wniosek jest kierowany i podpisać go własnoręcznie

legate

2013-11-08 14:49:51

jeśli jest Pan dłużnikiem alimentacyjnym to proszę po prostu wnieść o wydanie odpisu wyroku - wniosek musi Pan wtedy opłacić (6 zł)

piotr.glapinski

2013-11-08 15:00:56

znaczy nie o to mi chyba chodziło , to ja składałem pozew o alimenty i chodzi dokładniej o to że potrzebuję tego wyroku na papierze dzień po sprawie, a nawet zaraz po sprawie i czy jest możliwość wydania takiego wyroku gdziekolwiek jak najszybciej, sprawa wygląda tak że jeśli nie dostarczę tego wyroku do dnia następnego do dziekanatu nie dostanę stypendium socjalnego za październik , wiążę się to z moimi długami a jak wiem nikt nie chce ich mieć , z pracą ciężko bo ciężki kierunek studiów więc nawet nie będę miał jak ich spłacać , w dziekanacie z dokumentami złożyłem wszystko co potrzebne i zamiast wydać mi decyzje z zastrzeżeniem dostarczenia wyroku to dali mi tydzień i jeśli nie dostarczę wszystko przepadnie, a jak przepadnie to będę musiał zrezygnować ze studiów czego bardzo bym nie chciał .

legate

2013-11-08 15:05:53

proszę wydrukować wniosek o odpis wyroku + wniosek o jego kopię; pierwszy wniosek opłaca Pan w wysokości 6 zł, a drugi 1 zł.; proszę jechać do sądu, iść do właściwego wydziału, powiedzieć o co chodzi i poprosić o kopię/odpis; lepszy byłby odpis, ale na niego czasem trzeba dłużej czekać, więc ostatecznie proszę wziąć kopię; kopia to po prostu ksero, a odpis jest poświadczony przez sąd

Czarna

2018-02-02 23:13:01

Zlozylam pozew i alimety czekam na sprawe a jezeli ojciec dziecka nie przyjdzie to jak to bedzie sprawa zostanie przelozona na inny termin czy sedzia wyda bez niego wyrok prosze mi doradzic

Bolesta

2018-02-03 01:35:08

Witam, z kolei nt. m. in. konstrukcji wyroku, ale w kontekście kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.11.2017

  Natychmiastowa wykonalność wyroku

  W większości przypadków decydując się na drogę sądowego dochodzenia roszczenia liczyć należy się z tym, że samo wydanie korzystnego rozstrzygnięcia (wyroku lub postanowienia) nie oznacza (...)

 • 22.12.2009

  Kiedy wydanie wyroku zaocznego jest dopuszczalne i jak się od niego odwołać?

  Wyrok zaoczny przeważnie jest wyrokiem uwzględniającym powództwo, może jednak być także wyrokiem je oddalającym. Zaoczny charakter wyroku zależy od braku udziału pozwanego w postępowaniu. (...)

 • 22.8.2016

  Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi

  W wielu wypadkach uzyskanie dla nas korzystnego wyroku Sądu, jest dopiero pierwszym krokiem w dochodzeniu naszych roszczeń. W szczególności gdy dłużnik nie zamierza dobrowolnie zaspokoić potwierdzonego (...)

 • 17.11.2004

  Kiedy sąd administracyjny orzeka postanowieniem?

  Sądy administracyjne wydają dwa rodzaje orzeczeń: wyroki oraz postanowienia. Wyrok, jest orzeczeniem, które rozstrzyga sprawę merytorycznie, co do samej istoty skargi. Postanowienia wydawane są natomiast (...)

 • 28.7.2015

  Utrata tytułu wykonawczego - co robić?

  Zasadą jest, że sąd wydaje tylko jeden tytuł wykonawczy (tj. tytuł egzekucyjny - np. wyrok, nakaz zapłaty, ugodę sądową - zaopatrzony w klauzulę wykonalności), który jest podstawą wszczęcia (...)