e-prawnik.pl Porady prawne

Wydzielenie 1/3 cześci majątku.

Odpowiedzi w temacie ()

Aleksandra

21.5.2011

Wydzielenie 1/3 cześci majątku. Witam, po śmierci ojca dom i działka został podzielony na 3 równe części ( na mnie, brata i matkę). Mam jednak dość płacenia za wszystko, gdyż matka ponownie wyszła za mąż i się wyprowadziła (wymeldowała się także), brat pół roku temu wyjechał do innego miasta(nie wiadomo czy i kiedy wróci na stałe do domu)- rachunki płacę sama, nikt się nie dokłada, jednak nie mogę zmienic zamków, ani robić nic na własną rękę bo od razu są pretensje. Chciałabym "zabrac" swoją 1/3 tzn część działki i budynek, który na niej stoi, ogrodzić i żyć na własny rachunek. Mam w związku z tym pytanie jak się do tego zabrać,od czego zaczać, czy koszty takiego podziału pokryję tylko ja, czy każdy ze współwłaścicieli i jaka m/w byłaby to kwota.Dodam tylko, że matka chętna nie będzie i czy musi wyrazic na to zgodę oraz czy 1/3 części jest ustalona odgórnie tzn 1/3 domu i 1/3 działki czy mogę zrezygnować z częsci domu na część działki? Z góry dziękuję, Aleksandra

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Proszę o pomoc

2015-12-15 10:52:33

posiadam 1/3 nieruchomości domu pozostałą część ma mój brat. Jednak brat wyrzucił mnie z domu i nie mam gdzie mieszkać. gmina i mops nie pomogą mi bo nie jestem osobą bezdomną w świetle prawa. Zarabiam miesięcznie 650 zł i nie stać mnie na kupno innego domu idzie zima i nie wiem co mam robić

Proszę o pomoc

2015-12-15 10:55:53

posiadam 1/3 nieruchomości domu pozostałą część ma mój brat. Jednak brat wyrzucił mnie z domu i nie mam gdzie mieszkać. gmina i mops nie pomogą mi bo nie jestem osobą bezdomną w świetle prawa. Zarabiam miesięcznie 650 zł i nie stać mnie na kupno innego domu idzie zima i nie wiem co mam robić

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • SPADEK PO OJCU Czy jest możliwe aby po śmierci ojca dzieci nie odziedziczyły żadnego majątku (nawet zachowku)? Dzieci są z pierwszego małżeństwa a ojciec nie miał do nich praw rodzicielskich. (...) czytaj dalej»

  • Przepisanie własności. MOI RODZICE MAJĄ DOMEK NAD JEZIOREM, KTÓRY CHCĄ PRZEPISAĆ W RÓWNYCH CZĘŚCIACH NA MNIE I SIOSTRĘ. JA JEDNAK MAM PEWNE OBAWY. JESTEM ZAMĘŻNA, MÓJ MĄŻ MA NIEŚLUBNEGO (...) czytaj dalej»

  • egzekucja z nieruchomości za długi męża Witam, Chciałabym poprosic o poradę w trudnej dla mnie kwestii. Opisze po krótce. Byłam w małżeństwie 8 lat. Mąż narobił długów w tajemnicy przede (...) czytaj dalej»

  • Alimenty wstecz - proszę o pomoc Witam serdecznie Mam pytanie do Państwa-może ktoś wie jak to wszystko nalezy przeprowadzić zgodnie z prawem i przede wszystkim skutecznie? Otóż od 6 lat mój (...) czytaj dalej»

  • Zachowek po dziadku Witam, mam bardzo ważną sprawę, ale możę zacznę od początku. Mój dziadek miał 2 synów - wója i mojego tatę (który zmarł w 1994 r) dziadek ożenił się po raz 2 (zawarli (...) czytaj dalej»

  • Spadek po dziadku Rok temu zmarł mój dziadek. Nie zostawił po sobie żadnego testamentu. Miał 4 dzieci (w tym moja mama). Dodam, że żyje nadal jego żona, czyli moja babcia. Czy w tym przypadku oprócz (...) czytaj dalej»

  • zachowek po dziadkach Dziadkowie zapisali cały swój majątek jednej wnuczce, a maja jeszcze 4 innych wnuków. Dzieci dziadków zmarły przed nimi. Czy w takim układzie pozostała czwórka wnuków może (...) czytaj dalej»