Wyjazd z dziećmi za granice

Odpowiedzi w temacie (5)

-

18.2.2002

Chcę wyjechac z rocznym dzieckiem za granice na miesiac, mąż jednaknie wyraza zgody.Czy jest jakiś inny sposób na wspólny wyjazd z dzieckiem.
(adrianna)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

sowa

2002-02-19 15:51:01

Możesz zgłosić się do sadu o wydanie zgody na wyjazd dziecka.

rafał78

2011-07-07 13:41:22

Nie wiem czy moge moje dzieci zabrac na kilka dni na wycieczkę do Londynu. Żona nie jest znana z miejsca pobytu a ja je wychowuję od 8 lat. Nie mamy rozwodu ani nie jest ograniczona prawami rodzicielskimi. Mam jedynie orzeczenie sadu rodzinnego\"mają przebywac w miejscu zamieszkania ojca\" - lecz nie wiem czy to wystarczy aby wyrobic im dowody lub paszporty? Czy jest jakis sposób aby zabrac je na wycieczke poza granice kraju?

olka311

2011-07-07 14:07:59

witam. z tego co się orientuje, to do wydania DO lub paszportu potrzebne są podpisy pełnoprawnych opiekunów. Jeśli żona ma prawa do opieki nieograniczone, to też musi być jej podpis. Możesz też założyć sprawę w sądzie o wydanie paszportu

rafał78

2011-07-08 13:14:37

Czyli zostaje sąd, a czy w takim przyadku wyda pozwolenie na dowód? 

olka311

2011-07-08 18:51:22

moja znajoma dostała paszport przez sąd dla nieletniego dziecka, ale w tamtej sytuacji ojciec dziecka nie wyrażał zgody na wyjazd na wakacje za granicę, bo jak tłumaczył matka z dzieckiem może nie wrócić jak pojedzie. ale paszport był wydany. sąd odrzucił argumenty ojca i orzekł, że matka posiada mieszkanie w Polsce, które musi utrzymać oraz pracę, do której musi wrócić. pójdź do Sądu i się dowiedz. tak będzie najszybciej

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  Każdy, kto wyjeżdża za granicę na dłużej niż 6 miesięcy bądź planuje na stałe wyjechać z Polski, musi zgłosić swój wyjazd najpóźniej w dniu, w którym opuszcza kraj. (...)

 • Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)

 • Interwencja kryzysowa

  Interwencja kryzysowa stanowi zespół interdyscyplinarnych działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu. Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie (...)

 • Nowe zasady korzystania z sanatorium

  Od 19 lipca można starać się o kolejny wyjazd do sanatorium dopiero po 12 miesiącach od zakończenia poprzedniego. Zmienił się także termin, w którym trzeba dostarczyć skierowanie do (...)

 • Podstawy skargi na wyrok sądu odwoławczego

  Określone w art. 539a § 3 k.p.k. podstawy skargi na wyrok kasatoryjny nie uprawniają – co do zasady - Sądu Najwyższego do badania naruszenia przez sąd drugiej instancji przepisów (...)

NA SKÓTY