kradzież piwa, nieodrobienie kary

Odpowiedzi w temacie (0)

Sebascz4444

24.7.2018

Witam. Jakiś rok temu ukradłem ze sklepu czteropaka piwa o wartości 11zł. Nie złapali mnie na gorącym uczynku, tylko przez monitoring. Po jakimś czasie dostałem pismo z sądu że zostałem ukarany karą ograniczenia wolności w wymiarze 30 godzin(Dziwne ze nie dostałem grzywnej...) Napisałem prośbe o zamienienie godzin na grzywną ale się nie zgodzili, odpisali ze mogą odciągnąc z pensji lecz wtedy nie pracowałem... Godzin nie odrobiłem ponieważ zachorowałem, miałem załamanie nerwowe i leczyłem się u psychiatry, mogę to udokomentować, obecnie w moim stanie nie powinienem trafić za kratki, tak powiedział mi mój lekarz że może mi to zaszkodzić. Niedawno dostałem nowe pismo... Mam wstawić sie 6 wrzesnia obowiązkowo na sprawe i mam usłyszec wyrok za nie odrobione godziny... Moje pytania brzmią następujaco: 1.Taka sprawa jest traktowana jako wykroczenie czy przestepstwo? 2.Ile moge dostać dni odsiadki za 30 godzin? Czy istnieje jeszcze jakieś wyjście z tej sytuacji? Np. Odrobienie tych godzin. Nigdy nie byłem karany. 3.Czy w obecnej chwili otrzymam niekaralność? Dopóki wyrok jeszcze nie zapadł? Mam oferte pracy ale potrzebuje ten papier, może mogliby jeszcze odciągnąc mi te 30 godzin z mojego wynagrodzenia? 4.Jeśli nie stawie się na sprawie to zapadnie wyrok czy przełożą sprawe? 5.Może tak być że jeśli stawie się na sprawe i dostane wyrok to od razu ze sprawy policja odprowadzi mnie do aresztu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.6.2017

  Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

  Do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która ma pozwolić skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, (...)

 • 26.4.2019

  Kara łączna czasem niekonstytucyjna

  18 kwietnia 2019 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący kary łącznej (kodeks karny).

 • 29.1.2019

  Reforma kodeksu karnego

  Sprawiedliwość to nie pobłażliwość. Kary muszą być na tyle surowe, by skutecznie odstraszały przed popełnianiem przestępstw. Muszą być jednocześnie na tyle elastyczne, aby sądy miały możliwość (...)

 • 6.11.2018

  Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  Na poziomie 500 zł określono stały próg, od którego kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem. Nowelizacja przewiduje także np. zaostrzenie kar za niedopilnowanie (...)

 • 15.9.2018

  Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

  Nowelizacja ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw ma wprowadzić wiele korzystnych zmian i usprawnić wymiar sprawiedliwości. M.in. określa na poziomie 500 zł stały (...)