e-prawnik.pl Porady prawne

Wykroczenie i kara w zawieszeniu.

Odpowiedzi w temacie (8)

dżordżi

10.11.2011

Moje pytanie jest następujące.
Jeżeli posiadam wyrok w zawieszeniu w sprawie karnej sprzed 2 lat- dostałem zawiasy na 3 lata; i dopuściłem się wykroczenia ale nie z tego samego art., to czy mam kłopoty? tzn czy to wykroczenie spowoduje że moje zawiasy przetają być zawiasami a mnie czeka wyrok? Proszę żeby mi ktoś szybko odpisał, najlepiej ktoś kumaty.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

bolek30

2011-11-10 11:25:45

Mogą ci odwiesic zawiasy, a za wykroczenie dac osobny wyrok lub znowu zawiasy. Dobzre było yb wiedziec co to sa za sprawy.

cold66

2011-11-10 11:48:59

Jeśli miałeś karę np z art. o pobicie albo bójkę, a teraz masz np mandat do 250zł(czyli wykroczenie) to czy to może spowodować odwieszenie zawiasów? Czy to się nie kwalifikuje min na to że to tylko wykroczenie, i że zawiasy sa z innego paragrafu? Pytam bo mój kumple ma taką sytuację.

szubik

2011-11-10 17:10:45

Jeśli to mandat za wykroczenie drogowe to zapłać go i żyj spokojnie aż do końca zawiasów ;)

henio_k

2011-11-14 11:36:57

zgadza się, i rób tak żeby do zawiasów być grzecznym i spokojnym;]

jaco831

2012-04-20 09:53:36

ponad 3 lata temu dostałem zawiasy za spowodowanie wypadku, byłem trzeźwy 20 XI zeszłego roku minęły mi zawiasy a podobnież według KK przez 6 m-cy od zakończenia zawiasów wiszę w krajowym rejestrze jako osoba która była karana, w zeszłym roku 2 X zostałem zatrzymany samochodem pod wpływem alkoholu i zostałem karany za wykroczenie, sąd przydzwonił mi m.in. prace publiczne jako kare przez 6 m-cy, te prace kuratorka wyznaczyła mi od I tego roku to z końcem VI kończą mi się, i mam pytanie w związku z tym bo teoretycznie po zakończeniu zawiasów te 6 m-cy które muszę wisieć że byłem karany kończą mi się 21 V a prace za wykroczenie z końcem VI i kuratorka powiedziała, że mi wstrzyma wymazanie zawiasów póki nie odpracuje prac społecznych i chciałbym się dowiedzieć czy kuratorka ma takie prawo czy poprostu bezpodstawnie zastrasza ?

duszek

2016-07-13 11:45:01

kuratorka to se moze wstrzymac palca w pizdzie zawiasy biegna bez wzgleu na to co zrobilem do momentu odwieszenia przez sad kuratorka moze jedynie dac opinie do sadu ze robisz tak i tak i wnioskowac o odwieszenie a wstrzymac zawiasow nie moze nikt

pani p

2017-02-25 22:00:42

mam pytanie jesli moj partner odbywał już kare pozbawienia wolności za art.209&1 kk czyli u chylanie sie od płatności alimentów ile może teraz dostać ...wyrok przedtem to 4msc w zawieszeniu na 2 lata gdzie go aresztowali za dalsza nie platnosc .dodam ze mamy oddzielne dzieci czy bd sedzina bral to pod uwage?

rudy 55

2017-08-25 12:53:08

witam mialem mam zawiasy za jazde po alkocholu i zatrzymane prawo jazdy prawo jazdy mi odzyskalem ale zawiasy mam do tej pory ale teraz mialem wypadek po alkocholu niky nie ucierpial aby ja co mi grozi za takie wykroczenie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • jazda po alkoholu miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym razie a co w najgorszym ? policjanci (...) czytaj dalej»

 • Czy pójdę siedzieć??? Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu mi sie poprzestawiało w (...) czytaj dalej»

 • Podrobiona legitymacja Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach policja przychodzi z wezwaniem (...) czytaj dalej»

 • Do Kuratorów zawodowych Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. (...) czytaj dalej»

 • jazda bez prawa jazdy witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle nie uczęszczanych - chciałabym (...) czytaj dalej»

 • zabrane prawko a motorower Witam, zostało mi zabrane prawko za 0,58 promila.To dla mnie tragedia życiowa gdzyż kilka dni później wyleciałem z roboty no i czeka mnie rozprawa sądowa.A ja bez autka (...) czytaj dalej»

 • Zatarcie skazania Mam na koncie prawomocny wyrok. Czy moge sie starać o wymazanie go wcześniej niż po 3 latach? Czy grożą mi jakieś konsekwencje gdy w takim wypadku np. u pracodawcy, poświadczę (...) czytaj dalej»

 • Zatrzymanie prawa jazdy za jazdę pod wpływem. Witam! Ostatnio zostałem zatrzymany podczas odwożenia samochodem znajomych do domu po małej imprezie, Ja nie piłem tego dnia niestety alkohol z dnia (...) czytaj dalej»

 • Zaświadczenie o niekaralności a jazda pod wpływem alkoholu W 2002 zabrano mi prawo jazdy na 1 rok i ukarano grzywną z jazdę pod wpływem alkoholu (sprawa w sądzie), czy w zaświadczeniu o nie karalności (...) czytaj dalej»

 • Groźby karalne - jak reagować??? WITAM SERDECZNIE! Proszę o poradę. Ostatniej nocy zwróciłem uwagę dwudziestoparoletniemu mieszkańcowi mojej ulicy, że nie będę dłużej tolerował po raz kolejny (...) czytaj dalej»

 • Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych Witam, mam pewno pytanie poniewaz kiedys zostalem skazany. Byl to wypadek samochodowy podczas ktorego prowadzilem i w ktorym zostali lekko podrapani (...) czytaj dalej»

 • Przedawnienie wyroku Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od uprawomocnienia (...) czytaj dalej»

 • pobicie Prosze o pomoc!! Moj brat zostal oskarzony o pobicie..juz wczesniej mial klopoty...wlasnie skonczyly mu sie zawiasy tez za pobicie.. Czy ktos moze mi powiedziec co mu grozi i chociaz w przyblizeniu (...) czytaj dalej»

 • jazda pod wpływem alkoholu bez uprawnień witam.. na wakacjach tego roku spowodowalem drobna kolizje prowadzac pod wplywem alkoholu - ok. 0,8promila (17 lat, brak uprawnien) wiem, ze na starcie juz jestem (...) czytaj dalej»

 • zaświadczenie o niekaralności witam moja sytuacja wygląda tak. w 2006roku dostalem wyrok 1rok pozbawienia wolnosci w zawieszeniu na 3 lata w 2007 dostalem wyrok 6miesiecy pozbawienia wolnosci w zawieszeniu (...) czytaj dalej»