zapłata za zaległe faktury

Odpowiedzi w temacie (2)

mala1234

7.10.2013

Witam , Jakie kroki muszę począć by skierować sprawe do sądu za niepłacenie za faktury za sprzedaż towaru. Muszę zaznaczyć że do kontrahenta -dłuznika kilka razy były wezwania a teraz było ostateczne przedsądowne gdzie też nic nie pomogło .Kwota jest 29.tysięcy + odsetki.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Arbitra

2013-10-08 14:33:49

Proszę o kontakt pod numerem telefonu Kancelarii 42 633 11 66 lub na adres e-mail: arbitra@arbitra.pl

tributum

2013-10-08 15:25:22

Witam, W celu egzekucji wskazanej kwoty,powinna Pani wnieść najpierw sprawę do sądu i uzyskać tytuł wykonawczy tj.wyrok wraz z klazurą prawomocności. Kolejnym krokiem będzie złozenie wniosku do komornika o wszczęcie postępowania egzekucyjnego.Wybrana kancelaria może reprezentować Panią w postepowaniu sądowym i egzekucyjnym. Proszę o podjęcie jak najszybszego działania, by odzyskać swoje należności i nie utracić płynności finansowej przez niewypłacalność kontrahentów. Z wyrazami szacunku, Karolina Z. biuro@tributum-kancelaria.pl tel.:512 687 517

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 13.2.2012

  Jak rozliczyć czynności dokonane przed wyborem metody kasowej?

  Wybór metody kasowej wiąże się z odpowiednim rozliczeniem czynności dokonanych w poprzednich okresach. Ustawodawca wprowadził rozwiązania mające uchronić podatnika VAT przed podwójnym opodatkowaniem (...)

 • 17.4.2007

  Jakie faktury wystawiają mali podatnicy VAT?

  Podatnik, który posiada status małego podatnika, może rozliczać się metodą kasową, albo też dokonywać rozliczeń kwartalnych bez stosowania tej metody. Oczywiście mały podatnik może również (...)

 • 30.6.2018

  Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  1 lipca 2018 r. wchodzi w życie dobrowolny mechanizm podzielonej płatności dla przedsiębiorców. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców (...)

 • 10.12.2011

  Kiedy można anulować fakturę?

  Kwestia anulowania faktury nie jest uregulowana ani w przepisach ustawy o VAT, ani też w przepisach wykonawczych do niej. Nie oznacza to jednak, że w praktyce podatnicy nie mogą anulować faktury. Możliwość (...)