Forum prawne

Zasady zameldowania

Proszę o udzielenie mi informacji kto decyduje o zameldowaniu w miszkaniu . czy wszelkie prawa ma główny lokator będąy właścicielem i czy osoby zamieszkujące w tym lokalu mogą (lokatorzy) moką wpłynąć na tą decyzję

(iwonamn)

2001.4.11 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Zasady zameldowania (17)

Wydaje mi się że na zameldowanie musi wyrazić główny lokator, a osoby mieszkające moga wpłynąć na decyzje ale chyba poprzez przkonanie danej osoby o potrzebie zameldowania konkretej osoby.

2001.11.19 13:55:37

zgadzam się z przedmówcą. Przy zameldowaniu zgoda zależy wyłącznie od osoby mającej tytuł prawny do lokalu (potwierdzić musi zarządca budynku).

2001.12.12 14:36:4

mam podzielone zdanie. Jezeli jest tylko jeden wlasciciel domu, to tylko on decyduje.
Jezeli są wspólwlasciciele( nawet jesli nie maja na siebie aktu własnosci) to oni także muszą wyrazić zgode w biurze meldunkowym.
Sama tego doświadczyłam, chcąc zameldowac lokatora w domu jednorodzinnym, którego włascicielem był ojciec.

2002.1.7 22:38:7

Zawiodłam się.Z zimy zrobił się zmysłowy maj,a odpowiedzi na zadane pytanie dalej nie otrzymałam.....

2002.5.29 0:51:29

Nie przedstawilas jakie to prawo : wlasnościowe , społdzilecze wąłsnościowe, czy lokatorskie.
Jesli jest to własność jedej osoby - to tylko i wylaczenie ta osoba ,osoby ktore tam zamieszkuja nie maja nic do powiedzenia.
Jesli małżeństwa to oboje wlascieciele musza wyrazic zgodę.
Przy meldowaniu nalezy pokazac akt wlasności mieszkania np. akt notarialny
kasia

2002.9.24 0:52:27

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z maja br. uzależnienie zameldowania w lokaluna pobyt stały lub czasowy dłuzszy niż dwa miesiące od posiadania uprawnień do przebywania w nim jest sprzeczne z konstytucją. Art9 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych już nie obowiązuje. Każdy kto przebywa w danym lokalu moze wystąpić z żądaniem zameldowania. Dziwne ale prawdziwe.

2002.10.15 12:17:48

dzien dobry. moj maz dostal w spadku mieszkanie po babci w trakcie trwania malzenstwa .to byla ruina . ja w 2001 r. wyjechalam za zgoda jego do niemiec , zarobione pieniadze wyremontowalam mieszkanie i przy tym tez sama splacilam 70 000.00 zadluzenia , poniewaz on nie pracowal, atam ulokowalam wszystkie moje pieniadze! Mamy 2 nieletnie corki na ktore nie lozyl i nie lozy. odecnie dzieci sa zemna , bo ich ojcie jest alkoholikem. ja wnioslam o rozwod . sprawa jest w toku , a on proboje mnie wymeldowac, bo mysli ,ze mnie nie bedzie musial splacic. a my zamiezamy po rozwodzie tam wrocic!czy ma prawo!

2008.1.20 21:22:32

Głowna zasada zameldowania jest to, iz osoby meldujace sie pod danym adresem musza dostarczyc nam akt notarialny na kogo jest ten budynek a wiec kto jest jego włascicielem., W przypadku gdzie wlascicielami sa dwie osoby np. małzonek z żona osoby te musza stawic sie razem do zawarcia zgody przy Urzedniku.

2008.4.1 20:39:9

Mam pytanie zostalam wymeldowana administracyjnie przez osobe bez tytulu prawnego do domu. Czy wspolwlasciciele musza wyrazic zgode na moje wymeldowanie.

2009.6.24 17:6:19

Witam.Moze tu ktos mi odp na moje pytanko.Czy podczas sprawy wymeldowania w trybie administracyjnym(1miesiac po rozpoczeciu procedury),mam prawo nie wpuszczad do domu tego lokatora przeciwko ktoremu toczy sie to postepowanie?Dodam,ze lokator ten mieszka ok 4lat u swojej partnerki,a na wiesc o wymeldowaniu chce wrocic do domu,chce nowych kluczy(sam wczesniej nie chcial,gdy mu proponowalem),aby na szybko urzadzic sobie nswoje centrum zyciowe aby nie dopuscic do wymeldowania.Czy mialem prawo go nie wpuscic,gdy spraw byla juz w toku?CZy sad moze uznac to za naruszenie posiadania,skoro od 4lat tu nie mieszka co zostalo udowodnione w postepow administr(zostal wymeldowany)

2010.7.31 17:31:24

Witam. Mam takie pytnko, Miszkam z matka jestem tutaj zmeldowny od urodzenia, nie dawno urodZil mi sie synek i zmieszkala rowniez tutaj matka mojego dziecka(narzeczona). Otoz problem jest taki gdyz przestalem placic mojej matce z powodow osobistych ona chcac sie zemscic chce wyrzocic moja kobiete z domu ona nie ma meldunku nigdzie, czy ma prawo jaa wywalic i czy ja mogl bym sie starac o meldunek dla niej ? Bardzo prosze o pomoc gdy naprawde jest mi ona bardzo potrzebna:(

2012.9.19 11:55:59

Witam. Może ktos mi tak szybko udzieli odpowiedzi. Odziedziczyłam razem z z siostrą mieszkanie po mamie.Moja siostra jest tam zameldowana a ja mam swój dom. Odbyła się tylko jedna sprawa o przyjęciu spadku. Innych spraw jeszcze nie było, więc jestem współwłaścicielem mieszkania ale nie mam wyznaczonego przez Sąd która część jest moja. Czy w takim wypadku moja siostra ma prawo zameldować obcą osobę bez mojej wiedzy i zgody?

2016.7.20 18:9:24

Liliana35,
tak naprawdę do zameldowania nie jest nawet potrzebna zgoda właściciela. Jeśli ktoś ma np. umowę najmu czy użyczenia, może złożyć wniosek o zameldowanie bez zgody, a nawet przy wyraźnym sprzeciwie właściciela. Jeśli nie może się Pani z siostrą porozumieć co do zarządu mieszkaniem, warto rozważyć przeprowadzenie działu spadku. Tym bardziej, że jako współwłaściciel, powinna Pani także płacić czynsz.
Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.7.21 10:39:38

A ja mam pytanie, czy po zmianie właściciela kamienicy, były właściciel ma prawo zakręcić wodę i odciąć prod??

2016.7.21 13:16:57

Witam. Jestem głównym najemcą mieszkania budynku kopalnianego. Czy mogę na to mieszkanie zameldować obcą osobę i czy ta osoba będzie miała możliwość do przepisania na nią umowy najmu? Szkoda mi zdać to mieszkanie a chciał bym żeby znajomy z niego skorzystał.

2017.2.6 12:18:22

Jerzeli jestem zameldowany w domy od urodzenia czyli 37 lat razem z moim ojcem moj brat wymeldowal sie 30 lat temu i chce sie znowu do nas wprowadzic ze swoim synem. Czy moje zdanie jest tak samo wazne jak mojego ojca?? Czy mam wplyw na zameldowanie mojego brata???

2017.11.7 20:33:30

Mam pytanie ,
Jestem jedyna wlascicielka domu i chce wymeldowac osobe ktora juz dawno tam nie mieszka . Urzad gminny domaga sie aktu od notariusza czy jestem wlascicielka , w ewidencji platnosci pdatkow gruntowych jestem jako wlasciciel. Czy jestem zobwiazana przekazac urzedowi kopie aktu notarialnego?
Chodzi mi ochrone danych
Pozdrawiam
Ula

2018.2.6 10:46:3

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika