Zmiana kategorii wojskowej z A na (prawdopodobnie) E

Odpowiedzi w temacie (0)

dapn

11.3.2014

W świetle ostatnich wydarzeń politycznych chciałbym się dowiedzieć czy przysługuje mi taka zmiana kategorii wojskowej. Kilka lat temu stawałem przed WKU w celu orzeczenia kategorii i przyznano mi kategorię A pomimo tego, że już wtedy miałem słaby wzrok (bez okularów około -5.5 dioptrii). Od tamtej pory mój wzrok jeszcze bardziej się pogorszył (obecnie ponad -7 dioptrii) i prawdopodobnie wada jeszcze się rozwinie. Nie rozumiem jaka jest moja wartość "bojowa" w takiej sytuacji, skoro tracąc okulary jestem niezdolny do jakiegokolwiek działania. Z tego co pamiętam, wywiad w WKU został zrobiony po "macoszemu", lekarz nie za bardzo zapoznał się, pomimo przedstawienia, z dokumentami dotyczącymi alergii/astmy na którą leczyłem się od dziecka. W międzyczasie przeszedłem też ciężką chorobę, a potem operację spowodowaną nie usuniętym na czas wyrostkiem. Minęło już ponad 1.5 roku od operacji, a moje jelita po zapaleniu nadal nie doszły do siebie i nie wiem czy kiedykolwiek dojdą. Nie chcę o sobie mówić "kaleka" ale w pełni sprawny też nie jestem, swoją zdolność bojową oceniam na 0. Do tego wszystkiego dochodzi problem "psychiczny", nie wyobrażam sobie jak mógłbym zabić drugiego człowieka, poczucie winy by mnie zjadło albo doprowadziło do samobójstwa. Być może nieco panikuję, ale wolałbym tę sytuację wyjaśnić, gdyż nie chcę być tzw. "mięsem armatnim" w razie powołania do służby. Prosił bym o niekomentowanie powódek, a o poradę co mogę w mojej sytuacji zrobić.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.1.2019

  W lutym rusza kwalifikacja wojskowa

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała od 4 lutego do 26 kwietnia. Obejmie ona około 210 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku. Poza tym przewidziano podwyżki (...)

 • 14.2.2018

  Trwa tegoroczna kwalifikacja wojskowa

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała do 28 kwietnia. Obejmie około 220 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Każda osoba podlegająca (...)

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 31.3.2015

  Rekompensata za stawiennictwo na ćwiczeniach wojskowych

  Obowiązek służby wojskowej żołnierzy rezerwy polega na odbywaniu ćwiczeń wojskowych. Za każdy dzień ćwiczeń żołnierzowi przysługuje uposażenie zasadnicze według stopnia wojskowego. Dodatkowo (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana prawa jazdy

  W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne (...)