Zmiana opiekuna prawnego z matki na ojca

Odpowiedzi w temacie (1)

jolka0852

25.4.2016

Matka wyjeżdża za granicę na pracę i nie chce oddać pełnej opieki nad dzieckiem jemu ojcu tylko swoim rodzicom (dziadkom dziecka). Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Chciałabym dowiedzieć się zanim pojedziemy do adwokata na co mamy się nastawic? Dodam że dziecko ma u nas swój pokój i bardzo dobre warunki. Czy jeśli sąd przyzna ojcu pełną opiekę to czy nadal będziemy płacić alimenty czy zostanie to wstrzymane?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kakan

2017-09-20 10:05:06

U nas bylo podobnie. Nie bedziecie placic alimentow jesli prawnie dziecko bedzie pod wasza opieka. to zona bedzie placic alimenty. A co do opieki to tak. Generalnie ojciec ma wieksze prawo do dziecka niz dziadkowie, ale wiadomo ze nasze sady ojcom nie sa przychylne, dlatego powinniscie isc do adwokata, ktory juz prowadzil takie sprawy. moim zdaniem tylko w ten sposob macie szanse wygrac. Ja korzystalem z pomocy pana Bartłomieja z Legaleo w Gliwicach

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.5.2015

  Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  Ojcostwo mężczyzny jest ustalane ,, automatycznie” w sytuacji, kiedy dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, gdyż (...)

 • 19.10.2017

  Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  Nowo narodzone dziecko musi zostać zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Sporządzony dla dziecka akt urodzenia będzie określał m.in. jego dane osobowe (imię, nazwisko), pochodzenie od określonych (...)

 • 25.5.2018

  Dziecko może się wyprzeć ojczyma...

  Określenie początku biegu terminu do wytoczenia przez pełnoletnie dziecko powództwa o zaprzeczenie ojcostwa męża swojej matki niezależnie od daty powzięcia przez to dziecko wiadomości o (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)

 • 13.2.2018

  Filiacja, czyli określenie pochodzenia dziecka od określonych rodziców

  Do powództw o stwierdzenie pochodzenia dziecka od określonych osób zaliczają się: powództwo o ustalenie macierzyństwa, powództwo o zaprzeczenie macierzyństwa, powództwo (...)