e-prawnik.pl Porady prawne

Zmiana sądu spadku na sąd położenia nieruchomości.

Odpowiedzi w temacie ()

mkowaal

8.5.2019

Dzień dobry. Jakich można użyć podstaw prawnych aby przenieść sprawę z sądu (spadku) gdzie mieszkała osoba zmarła po której dwoje dzieci dziedziczy odział w nieruchomości? Reszta współwłaścicieli choć nie mieszka w rejonie sądu położenia nieruchomości chce aby to w nim odbyła się rozprawa. Sprawa jest wniesiona do sądu spadku. Spadkobiercy (ustawowi bo nie ma testamentu) wnieśli o częściowy dział spadku i zniesienie współwłasności. inni współwłaściciele nie dziedziczą po tej osobie zmarłej. Pozostały majątek osoby zmarłej spadkobiercy dzielą umownie. Dziękuję z góry za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • spadek mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie (...) czytaj dalej»

  • SN postanowienie Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści tego postanowienia ? Przekopałem (...) czytaj dalej»

  • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące (...) czytaj dalej»

  • Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...) czytaj dalej»

  • Służebność Witam! Mam takie pytanie otóż 1,20 cm domu sąsiadów stoi w mojej działce gdyż kiedyś tak pozwolił mój dziadek gdyż sąsiedzi są bliską rodziną.Było to tylko uzgodnione ustnie (...) czytaj dalej»