e-prawnik.pl Porady prawne

Znak P-19 a zastawienie bramy

Odpowiedzi w temacie (0)

podib46749

14.1.2021

Dzień dobry, Dzisiaj dostałem mandat za zastawienie bramy wjazdowej (Art. 49 ?Prawa o ruchu drogowym?). Zastanawiam się czy nie dochodzi tutaj do "absurdu drogowego", ponieważ strefa postoju oznaczona znakiem P-19 w której stałem obejmuje również bramę, którą zastawiłem, a przed strefą P-19 jest znak D-18. Wydaje mi się że organizator ruchu powinien zakończyć strefę postoju przed bramą tak jak tutaj: https://brd.edu.pl/brd1/sytuacje/p-19.jpg natomiast miejsce, gdzie stało auto wygląda tak: https://ibb.co/ZMZLmm3 W tej całej sytuacji zastanawia mnie czy zastosowanie ma Art. 5. PRD., który brzmi następująco: "Obowiązek stosowania się do poleceń, sygnałów i znaków drogowych 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe." Czyli oznaczałoby to, że jeśli znaki (D-18 + P-19) zezwalają mi na parkowanie w tamtym miejscu, to mogę zastawić bramę mimo, że z ustawy wynika, że jest to wykroczenie? Chodzi mi konkretnie o fragment: "nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe"

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM