Koncesja na obrót paliwami

Pytanie:

Od jakiej wielkości obrotu w handlu paliwami konieczna jest koncesja?

Masz inne pytanie do prawnika?

14.6.2002

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Koncesja na obrót paliwami

Zgodnie z art. 32 prawa energetycznego na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami co do zasady konieczne jest uzyskanie koncesji. Taka samą zasadę potwierdza art. 14 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo działalności gospodarczej. Koncesji nie wymaga jednak obrót paliwami stałymi, obrót paliwami gazowymi, jeżeli roczna wartość obrotu nie przekracza równowartości 100 000 EURO, i obrót paliwami ciekłymi, jeżeli roczna wartość obrotu nie przekracza równowartości 500 000 EURO, jak również obrót paliwami gazowymi i energią elektryczną dokonywanego na giełdach towarowych przez towarowe domy maklerskie prowadzące działalność maklerską w zakresie obrotu towarami giełdowymi.

Porady prawne
Porady prawne
Tagi:  paliwa

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne