Opieka nad dzieckiem przed 14 rokiem życia

Pytanie:

Czy gdy dziecko kończy 5 stycznia 2002 r. 14 lat należą się jeszcze dwa dni wolne od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem?

Masz inne pytanie do prawnika?

30.4.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Opieka nad dzieckiem przed 14 rokiem życia

Pracownicy (lub pracownikowi) wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art. 188 kodeksu pracy). Dwa dni opieki nad dzieckiem należą się tylko do ukończenia przez dziecko 14 roku życia. Zatem w tym przypadku od 5 stycznia 2002 nie będą przysługiwały dwa dni wolne od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne