Sprzedaż poza siedzibą

Pytanie:

Gdyby uznać, iż sprzedaż nie następuje poza siedzibą, a jedynie klient wpłacił część pieniędzy, a sprzedaż nastąpiła w siedzibie, można by wystawić paragon w siedzibie. Rozumiem, że w takim przypadku u klienta w mieszkaniu mogę wystawić fakturę na taką część kwoty czy pokwitowanie "Kasa Przyjmie"? I dopiero po powrocie do firmy nabić kwotę na kasie fiskalnej? A gdy umowa dotyczy w jakiś sposób nieruchomości, to coś się zmienia? (art. 5 ustawy z dnia 2 marca 2000 r.).

Masz inne pytanie do prawnika?

23.4.2009

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż poza siedzibą

Jeżeli sprzedaż następuje w siedzibie, a Klient jedynie płaci część ceny u siebie w domu, to na potwierdzenie wpłaty należy wystawić pokwitowanie (KP), a w siedzibie - paragon lub ewentualnie fakturę VAT. Te same zasady będzie się stosować co do umów dotyczących nieruchomości, oczywiście z zastrzeżeniem istniejących zwolnień od obowiązku ewidencjonowania w kasie fiskalnej, które dotyczą w szczególności dostawy nieruchomości i usług obsługi nieruchomości świadczonych na zlecenie - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturą.

Bez wpływu na zasady ewidencjonowania sprzedaży w kasach fiskalnych powinny pozostawać postanowienia ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

31.3.2020 przez: wunderwafe