Umowa cywilnoprawna a wynagrodzenie za nadgodziny

Pytanie:

Czy osoba zatrudniona na umowę cywilnoprawną ma prawo do wynagrodzenia za nadgodziny?

Masz inne pytanie do prawnika?

30.3.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Umowa cywilnoprawna a wynagrodzenie za nadgodziny

Osoba zawierająca umowę cywilnoprawną musi się także liczyć z brakiem wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. Przypominamy, że przy zawieraniu umowy zlecenia nie jest niezbędne określanie wymiaru godzinowego.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie wypłacane na podstawie umowy zlecenia, należy wskazać na treść przepisu art. 735 § 2 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym jeżeli nie ma obowiązującej taryfy, a nie umówiono się o wysokość wynagrodzenia, należy się wynagrodzenie odpowiadające wykonanej pracy.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne