Archiwum porad prawnych Marzec 2011

czy elekytoniczny wydruk potwierdzenia doręczenia przesyłki oraz

31.3.2011

Proszę o informację, czy elektroniczny wydruk potwierdzenia doręczenia przesyłki oraz elektroniczny wydruk zawiadomienia, że listonosz nie zastał nikogo upoważnionego do odbioru przesyłki, mogą stanowić dowód sądowy. Powyższe pytanie zadali nam przedstawiciele Poczty Polskiej podczas prezentacji (...)

Rękojmia na zakupioną rzecz

31.3.2011

Kiedy przysługuje mi rękojmia na zakupioną rzecz? I jakie mogę podjąć działania w związku z ową rękojmią?

Urządzenie trwale z gruntem związane

31.3.2011

Kodeks cywilny stanowi, że \" do części składowych gruntu należą w szczególności budynki i inne urządzenia trwale z gruntem związane, jak również drzewa i inne rośliny od chwili zasadzenia lub zasiania.\" Jak należy w tym przypadku rozumieć termin \" urządzenia trwale z gruntem związane (...)

Wykroczenie drogowe a termin przedawnienia

30.3.2011

Pracownik otrzymał dzisiaj zarzuty popełnienia wykroczenia drogowego, które ponoć popełnił ponad 3 m-ce temu. Czy to jest zgodne z prawem i jakie są w takich sprawach terminy?

Szkoda a odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej

30.3.2011

Jak to jest z odpowiedzialnością wspólników spółki cywilnej? Czy w razie szkody spowodowanej działalnością spółki odpowiadają wspólnicy czy sama spółka? Czy lepiej jest przekształcić taką spółkę w spółkę z o.o., żeby wspólnicy nie odpowiadali za ewentualną szkodę?

Dopuszczalny poziom hałasu

30.3.2011

Jakie przepisy regulują dopuszczalny poziom hałasu emitowanego przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą w bliskim sąsiedztwie innych budynków?

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika