Archiwum porad prawnych Czerwiec 2011

Zwolnienie z kosztów sądowych

28.6.2011

Mężczyzna chce złożyć do sądu pozew o odszkodowanie. Jest bezrobotnym kawalerem bez prawa do zasiłku, dlatego chce się ubiegać o zwolnienie z kosztów sądowych, jednak ma wątpliwości co do wypełnienia oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania. Mężczyzna (...)

restytucja szkód, odszkodowanie

28.6.2011

Mój mąż został skazany (w zeszłym roku) za stosowaną w rodzinie przemoc (wobec mnie i dzieci) oraz uszkodzenie ciała pow dni 7, na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na lat 4. Jako ofiara przemocy od kogo mogę domagać się restytucji szkód i odszkodowania?

Sprzedaż mieszkania

28.6.2011

Sprzedajemy mieszkanie własnościowe.W mieszkaniu jest zameldowana jedna osoba, mama. Kupujący poinformowali nas, że w dniu sprzedaży, podpisania aktu notarialnego mamy dostarczyć ze spółdzielni zaświadczenie o wymeldowaniu wszystkich osób.Nadmieniam, że kupujący biorą kredyt pod zastaw tego (...)

Rezygnacja z pracy

22.6.2011

Pracownik zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony, pracował w firmie mniej niż 6-mcy. Okres wypowiedzenia wynosi więc 2 tygodnie. Dnia 20.06.2011 pracownik złożył rezygnację z pracy informując pracodawcę iż przyczyn od niego niezależnych ostatnim dniem pracy będzie 01.07.2011r. (...)

Droga konieczna

21.6.2011

W aktach notarialnych sprzedanych działek jest moje oświadczenie, iż \"ustanawiam na rzecz każdoczesnego właściciela działek nieposiadających dostępu do drogi publicznej nieodpłatnej służebności drogi koniecznej polegającej na prawie przejścia i przejazdu przez całą długość i szerokość (...)

Przedawnienie roszczeń regresowych

21.6.2011

Do końca września 2007 r. istniała spółka cywilna (trzyosobowa), w której byłam wspólnikiem. Do tej pory spłacam jeszcze roszczenia wobec wierzycieli. Dodaję, iż spółka uległa rozwiązaniu, gdyż jeden ze wspólników wypowiedział umowę spółki bez zachowania okresu wypowiedzenia (zgodnie (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika