Archiwum porad prawnych Luty 2011

OC biur rachunkowych - odpowiedzialność

28.2.2011

Prowadzę biuro rachunkowe , jestem ubezpieczony obowiązkowym OC od prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych (PZU). Mam pytanie odnośnie błędu biura dotyczącego nienależnie odliczanego u klienta podatku VAT od paliwa samochodu osobowego. Czy ubezpieczyciel pokrywa tylko mandat karny nałożony (...)

Rzecznik Praw Obywatelskich

28.2.2011

O pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich może się zwrócić każdy, kogo wolności lub prawa zostały naruszone przez władze publiczne. Czy prawdą jest, że jeżeli ma się adwokata w danej sprawie to do Rzecznika Praw Obywatelskich nie można się zwrócić, bo nie pomoże?

Oskarżenie o naruszanie ciszy nocnej

26.2.2011

Witam. Mam problem z sąsiadką. Nieustannie nasyła na mnie policje twierdząc, że naruszam ciszę nocną. Oskarżenia te są bezpodstawne. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Podatek VAT w zakładach budżetowych

25.2.2011

Zakład Wodociągów i Kanalizacji został utworzony przez Radę Miejską w formie samorządowego zakładu budżetowego. Zakład posiada Statut, w którym są określone szczegółowe zadania nałożone do wykonywania przez Zakład, bez zawarcia dodatkowych umów cywilnoprawnych. Czy samorządowy zakład (...)

Budowa kościoł a działalność pożytku publicznego

24.2.2011

Nowo powstała parafia chce budować kościół. Czy zatem kościół rzymskokatolicki może prowadzić działalność pożytku publicznego i być uznanym za organizację pożytku publicznego? Czy wtedy 1% podatku od podatników może być przekazane kościołowi (konkretnej parafii) na budowę kościoła?

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika