Zwolnienie od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem gdy dziecko kończy 14 lat

Pytanie:

Moja córka kończy w lutym 14 lat. Czy 2 dni wolne z tytułu opieki muszę wykorzystać do dnia ukończenia przez nią 14 lat, czy też do końca roku kalendarzowego?

Masz inne pytanie do prawnika?

29.6.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zwolnienie od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem gdy dziecko kończy 14 lat

Wiek dziecka (14 lat) wydaje się stanowić datę graniczną dla możliwości skorzystania z opieki przewidzianej w art. 188 Kodeksu Pracy. Okres roku powołany w tym przepisie dotyczy okresu obowiązywania w czasie uprawnienia do dwóch dni opieki za wynagrodzeniem, czyli od stycznia do grudnia danego roku kalendarzowego, bądź - w przypadkach szczególnych - od stycznia do daty urodzin dziecka.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: