Projekt spółki General Motors Manufacturing Poland zatwierdzony przez KE

Projekt spółki General Motors Manufacturing Poland zatwierdzony przez KE

Komisja Europejska przyznała spółce General Motors Manufacturing Poland (GMMP) dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki nowej inwestycji o wartości ponad 247 mln zł w województwie śląskim powstanie 151 nowych miejsc pracy.

Dofinansowania udzielono w ramach działania 4.5 Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), na lata 2007-2013. Projekt spółki GMMP pn. Uruchomienie produkcji samochodów Astra IV generacji w wersji trzy- i czterodrzwiowej realizowany jest w Gliwicach. Przyznane wsparcie wynosi ok. 59,5 mln zł.

Celem realizowanego w Gliwicach projektu jest wdrożenie do produkcji i wprowadzenie na rynek światowy innowacji produktowej - samochodu Opel Astra IV generacji w wersji trzy- (HB3) i czterodrzwiowej (NB4). Dodatkowo spółka zdecydowała się wdrożyć dwie innowacje organizacyjne: program podnoszenia kompetencji kierowniczych oraz system zarządzania informacją. Realizacja projektu przyczyni się także do zacieśnienia współpracy z innymi przedsiębiorstwami klastra motoryzacyjnego Silesia Automotive, w którym działa GMMP i Wydziałem Mechaniki Politechniki Śląskiej.

W ramach projektu zaplanowano powstanie Centrum Kompetencji, które obejmuje zespół wyspecjalizowanych inżynierów ściśle dedykowanych pracy w obszarze badań i rozwoju.

Porady prawne

Źródło: mg.gov.pl

Porady prawne

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika