W dniu 18 marca b.r. w MSWiA odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Spotkanie prowadzili Pan Adam Rapacki, Podsekretarz Stanu w MSWiA, współprzewodniczący Zespołu ze strony rządowej oraz Pan Tadeusz Wrona, Prezydent Miasta Częstochowy, współprzewodniczący Zespołu ze strony samorządowej.
Ewidencje i kontrole
Na początku spotkania Zespołu wszystkich zebranych gości, reprezentantów strony samorządowej, przedstawicieli strony rządowej, przywitał Adam Rapacki - Podsekretarz Stanu w MSWiA.

Jako pierwszy przedstawiono projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji mieniącego rozporządzenie w sprawie centralnej ewidencji pojazdów.
Przedstawiciel MSWiA poinformował, że projekt rozporządzenia ma charakter techniczny i dotyczy przesyłania informacji ze stacji diagnostycznych do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Odpowiedział również na uwagi strony samorządowej dotyczące kosztów wynikających z realizacji rozporządzenia. Projekt uznano za uzgodniony.
Pan Grzegorz Ziomek - Dyrektor Departamentu Administracji Publicznej oraz Pan Cezary Zaremba - Naczelnik Wydziału Administracji Rządowej w Departamencie Administracji Publicznej zaprezentowali projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie kontroli prowadzonej przez wojewodę. Projekt stanowi wykonanie delegacji związanej z art. 50 ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Tekst określa sposoby wykonywania kontroli, wprowadza jednolitą procedurę i właściwy przebieg działań kontrolnych.
Pan Cezary Zaremba odpowiedział na uwagi strony samorządowej, zgłoszone przez Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Tadeusza Wronę - Prezydenta Miasta Częstochowa. Uwagi dotyczyły m.in. możliwości przekazywania dokumentów pokontrolnych drogą elektroniczną. Stanowisko strony samorządowej w powyższej kwestii poparł minister Adam Rapacki.
Projekt uzgodniono z uwzględnieniem zgłoszonych uwag.
Ratownik o ustawie
Jako kolejny dyskutowano projekt ustawy o ratownictwie i bezpieczeństwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich. Projekt ustawy powstał m.in. z konieczności uregulowania kwestii związanych z ratownictwem górskim.
Ustawa określa podmioty odpowiedzialne za ratownictwo górskie i bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich, precyzuje obowiązki instytucji od których zależy bezpieczeństwo w górach, określa warunki bezpieczeństwa i obowiązki osób poruszających się w górach, wprowadza podział na ratownictwo górskie i narciarskie. Projekt ustawy precyzuje sposób finansowania podmiotów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. Szczegółowe rozwiązania dotyczą m.in. właścicieli terenów na których odbywa się ruch turystyczny w górach. I tak np. art. 5 i 12 ustawy zobowiązują właściciela terenu do zapewnienia bezpieczeństwa osób na nim przebywających. Do obowiązków właścicieli należeć będzie m.in. informowanie i ostrzeganie o niebezpieczeństwach, prowadzenie działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej m.in. warunków pogodowych i bezpieczeństwa. Na uwagi strony samorządowej odpowiadał m.in. Piotr van der Cohen, polityk, poseł na Sejm, samorządowiec, ratownik górski, twórca i pierwszy naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR. Projekt uznano za uzgodniony.
W dalszej kolejności przedstawiono projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie trybu kontroli aktów prawa miejscowego ustanowionych przez wojewodę i organy niezespolonej administracji rządowej. Projekt zaprezentował Cezary Zaremba - Naczelnik Wydziału Administracji Rządowej w Departamencie Administracji Publicznej MSWiA. Projekt uznano za uzgodniony.
Przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości zaprezentował projekt założeń do projektu ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej dla osób fizycznych. Projekt wprowadza istotne zmiany dotyczące dostępu obywateli do usług prawniczych, reguluje kwestie tzw. pomocy prawnej przedsądowej, zapewnia reprezentację przed organami wymiaru sprawiedliwości. Pomoc prawna obejmuje m.in. zasięgnięcie porady prawnej, pomoc w napisaniu pisma procesowego. W Polsce w odróżnieniu od wielu krajów Unii Europejskiej nie było do tej pory nieodpłatnej pomocy prawnej zanim sprawa trafiła do sądu. Jeden z zapisów ustawy mówi m.in., że wszyscy obywatele mają prawo do informacji prawnej. Projekt założeń nie precyzuje wysokości kryterium majątkowego, od poziomu którego możliwy byłby dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej. Ustawa przyznaje prawo do pomocy bez określenia instytucji, osoby, korporacji, która mogłaby świadczyć pomoc. Zgodnie z projektem ustawy starosta za pośrednictwem Centrum Pomocy Rodzinie będzie wskazywał komu należy się nieodpłatna pomoc prawna.

Potrzebujesz porady prawnej?
Spotkanie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST
W dniu 17 listopada b.r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego, pracującego w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Pracom Zespołu przewodniczą - ze strony rządowej - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Witold Drożdż, oraz ze strony samorządowej (...)
Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Tematem obrad były propozycje zmian legislacyjnych dotyczących szeroko pojętego obszaru działalności państwa m.in. edukacji, kultury fizycznej i sportu, spraw wewnętrznych i administracji, rozwoju regionalnego, polityki społecznej, środowiska. W spotkaniu udział (...)
Projekt ustawy o zmianie imienia i nazwiska uzgodniony!
Prace zespołów roboczych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Projekt ustawy o zmianie imienia i nazwiska uzgodniony! W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają prace zespołów roboczych przed kolejnym posiedzeniem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego (...)
Razem w kierunku „Rzeczypospolitej Samorządowej”
W dn. 25 czerwca b.r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu udział wzięli Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, Dyrektor Departamentu Administracji (...)
Spotkanie Zespołu ds. Wzmocnienia Potencjału Administracji Samorządowej KWRiST
W dniu 12 listopada b.r. w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odbyło się kolejne spotkanie Zespołu ds. Wzmocnienia Potencjału Administracji Samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Do zakresu działania Zespołu do Spraw Wzmocnienia Potencjału Administracji Samorządowej należą sprawy związane z opiniowaniem realizacji przez ministra właściwego do spraw administracji (...)
W ostatnim okresie wydano szereg rozporządzeń wykonawczych do ustawy o cyberbezpieczeństwie. Rozporządzenie o wymogach organizacyjnych dot. cyberbezpieczeństwa Wymogi dla zespołów bezpieczeństwa Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie warunków organizacyjnych i technicznych dla podmiotów świadczących usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz (...)
Pierwsze wspólne przepisy dotyczące obowiązków i odpowiedzialności pośredników na jednolitym rynku otworzą nowe możliwości świadczenia usług cyfrowych ponad granicami przy równoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony użytkowników bez względu na ich miejsce zamieszkania w UE. ##baner## Jakie są najważniejsze cele aktu o usługach (...)
Jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem?
Wracając z urlopu, zamiast do pracy, możesz trafić do więzienia! Wystarczy, że zabierzesz ze sobą kawałek rafy koralowej lub muszlę chronionego gatunku. Wbrew pozorom w strefie Schengen nie wszystkie towary można swobodnie przewozić. Uwaga, przemytnicy wykorzystują nieświadomych turystów jako swoich pośredników! Sprawdź, jak się przed tym chronić. Kłopotliwe (...)
Pierwsze spotkanie Zespołu ds. likwidowania barier administracyjnych i prawnych Pierwsze spotkanie Międzyresortowego Zespołu ds. likwidowania barier administracyjnych i prawnych, który zajmuje się tzw. tarcza prawną, odbyło się 5 stycznia br. pod przewodnictwem wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anny Korneckiej. Spotkanie miało charakter organizacyjny i odbyło się w formule (...)
Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej
Przejrzyste platformy internetowe Większa przejrzystość użytkowania, efektywniejsze rozstrzyganie sporów, obserwatorium monitorujące wpływ nowych przepisów na rynek cyfrowy – KE zaproponowała nowe przepisy dla platform internetowych zapewniające małym przedsiębiorstwom bezpieczny dostęp do sieci. - "Chcemy uniknąć rozdrobnienia jednolitego rynku cyfrowego (...)
W dn. 23 kwietnia 2009 r. odbyło się spotkanie ekspertów z państw Grupy Salzburskiej, której pracom w bieżącym półroczu przewodniczy Polska. Tematem, nad którym pochylili się specjaliści i praktycy z Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii, Bułgarii, Węgier, Rumunii i Chorwacji był społeczny odbiór i zaufanie do służb porządku publicznego. Oficjalne słowa powitania do uczestników (...)
Stopień alarmowy BRAVO-CRP Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terenie miasta stołecznego Warszawy, obowiązujący od dnia 11 lutego, od godz. 00:00, do dnia 15 lutego, do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w związku z organizacją w Warszawie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa (...)
Jakim prawem działa samorząd terytorialny?
Prawo administracyjne podstawą funkcjonowania samorządu terytorialnego Samorząd terytorialny jest częścią administracji publicznej i jego organy działać winny na podstawie prawa administracyjnego. Administracji publicznej wolno działać tylko, gdy jest do tego upoważniona przez prawo (i przez to również zobowiązana do działania). Jeżeli nie, to jej działalność jest bezprawna, (...)
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego – rekomendacja projektu ustawy o ewidencji ludności
29 października 2008 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obrady otworzył Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna.MSWiA reprezentowali również Sekretarz Stanu Tomasz Siemoniak, oraz Podsekretarz Stanu Witold Drożdż. Spotkanie poprowadził Ryszard Grobelny, (...)
Trzecie posiedzenie Zespołu do Spraw Wzmocnienia Potencjału Administracji Samorządowej KWRiST
W dniu 4 marca 2009 roku w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu do Spraw Wzmocnienia Potencjału Administracji Samorządowej KWRiST. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz administracji rządowej.Do zakresu działania Zespołu należą sprawy związane z opiniowaniem realizacji przez ministra właściwego (...)
Jak orzeka się o niepełnosprawności?
Kiedy występuje niepelnosprawność? Zgodnie z przepisami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych niepełnosprawność oznacza trwałą lub okresową niezdolność do wypełniania ról społecznych z powodu stałego lub długotrwałego naruszenia sprawności organizmu, w szczególności powodującą niezdolność do pracy. Niepełnosprawność, (...)
Czym jest informacja publiczna?
Co jest informacją publiczną? Informacja publiczna jest pojęciem ustawowym, zawartym w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Ustawa o dostępie do informacji publicznych stanowi wykonanie art. 61 Konstytucji RP. Zasada dostępu do informacji publicznej Ogólną zasadą, która wynika z ww. przepisu, jest bowiem dostęp do informacji. Wszelkie wyjątki (...)
W dn. 24 września b.r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu udział wzięli Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, Dyrektor Departamentu Administracji (...)
Porządek w wymiarze sprawiedliwości
Sejm ostatecznie przyjął ustawę gwarantującą konstytucyjny porządek w wymiarze sprawiedliwości Sejm nie zgodził się 23 stycznia 2020 r. na wnioskowane przez Senat odrzucenie ustawy, która gwarantuje konstytucyjny porządek w wymiarze sprawiedliwości i usprawnia pracę sądów - wskazuje MS. Nowa ustawa, będąca wynikiem inicjatywy poselskiej, czeka już tylko na podpis Prezydenta (...)
Fryzjer ponad obostrzeniami...
WSA w Opolu wydał wyrok (sygn. akt II SA/Op 219/20), w którym uchylił karę grzywny 10 tys. zł nałożoną przez Sanepid na fryzjera. W uzasadnieniu wskazał, że GIS nie może nakładać kar administracyjnych na podstawie rozporządzenia. ##baner## Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof (...)
Druzgocący raport NIK. Polska nie jest państwem bezpiecznym
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki kontroli dotyczącej bezpieczeństwa cybernetycznego Polski. Wnioski są katastrofalne. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni nie jest w Polsce właściwie chronione. Nie podjęto dotąd spójnych i systemowych działań w zakresie monitorowania i przeciwdziałania zagrożeniom występującym w cyberprzestrzeni. Aktywność państwa paraliżował przede wszystkim (...)
Procedury administracyjne przychylniejsze dla petenta
Czemu ma służyć nowelizacja? Ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw ma na celu wprowadzenie zmian w przepisach ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2016 r. poz. 23, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu (...)
Uchwała NSA Naczelny Sąd Administracyjny w składzie 7 sędziów 26 lutego 2018 r. podjął następującą uchwałę (sygn. I OPS 5/17): "Pozostawanie nieruchomości we władaniu przedsiębiorstwa PKP bez udokumentowanego prawa w sposób określony w art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 kwietnia 1985 r. o gospodarce gruntami i wywłaszczaniu nieruchomości (Dz.U. Nr 22, poz. 99 ze zm.) oznacza, (...)
Święto Policji - o codziennych trudach pracy dla bezpieczeństwa obywateli
25 lipca br. w Komendzie Głównej Policji zainaugurowane zostaną ogólnopolskie obchody Święta Policji. Uroczystości otworzy spotkanie kierownictwa Policji z rodzinami zasłużonych funkcjonariuszy pod tablicą upamiętniającą Poległych Policjantów w służbie oraz pod obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”. W dniach 25-27 lipca (...)
Ułatwienia i pomoc dla rolników...
Nowy minister rolnictwa i rozwoju wsi Minister Krzysztof Jurgiel złożył 20 czerwca, ze względów osobistych, rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 26 czerwca został zaś powołany przez Prezydenta RP nowy minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Pomoc dla producentów świń Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające (...)
Jak składać skargi i wnioski dotyczące administracji publicznej?
Kto może składać skargi i wnioski i do jakich instytucji? Wedle art. 63 Konstytucji RP, „Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej”. Dział (...)
Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 13 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja zakłada m.in. wprowadzenie częściowego współponoszenia kosztów pobytu i wyżywienia w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania przez obywateli Ukrainy. Uszczelnione zostaną (...)
Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej reguluje podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej przez osoby zagraniczne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czasowe oferowanie lub świadczenie usług na terytorium (...)
Zgłoszono ponad 140 propozycji zmian legislacyjnych Ponad 140 propozycji zmian i uproszczeń w polskich przepisach zgłoszono do tej pory podczas prac nad tzw. tarczą prawną – poinformowano podczas spotkania Międzyresortowego Zespołu ds. likwidowania barier administracyjnych i prawnych. Główne założenia Tarczy prawnej to cyfryzacja, uproszczenie procedur i likwidacja barier administracyjnych (...)
„Dostępność plus” i włączanie wyłączonych
„Dostępność plus” Uchwała rządu Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu Dostępność plus, przedłożoną przez ministra inwestycji i rozwoju. - "Oznacza to, że program Dostępność Plus stał się oficjalnie programem rządowym. Jego koordynatorem jesteśmy my – Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, ale wdrażanie to już (...)
Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?
Rok szkolny 2018/2019 – drugi rok wprowadzania zmian w systemie edukacji Nowy rok szkolny 2018/2019 to kolejny etap wdrażania zmian w edukacji. Następna tura podwyżek dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej oraz zmiany w egzaminach – (...)
Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji
Nowy ład konsumencki Pozwy przedstawicielskie przeciwko firmom stosującym nieuczciwe praktyki wobec konsumentów na jednolitym rynku, kary sięgające 4 proc. rocznych obrotów przedsiębiorstwa, zwalczanie podwójnej jakości produktów – to propozycje KE mające wzmacniać unijne prawa konsumenckie i ich egzekwowanie. - "Oszustwo nie może (...)
Czym zajmuje się samorząd terytorialny?
Jakie są funkcje administracji publicznej? Wśród funkcji, które administracja publiczna musi spełniać działając na rzecz interesu publicznego, można wyróżnić: klasyczną administrację porządkowo-reglamentacyjną - która ma na celu ochronę porządku publicznego i bezpieczeństwa zbiorowego, a polega na wydawaniu aktów stosowania prawa z zachowaniem (...)
UE określi wspólne standardy bezpieczeństwa 5G
Kraje UE powinny wypracować wspólne podejście mające zapewnić wysoki poziom cyberbezpieczeństwa sieci 5G w całej wspólnocie – zaleciła Komisja Europejska. Sieci piątej generacji w przyszłości połączą ze sobą miliardy przedmiotów i systemów, w tym te o krytycznym znaczeniu, takie jak energetyka, transport, bankowość i opieka zdrowotna, jak również (...)
Spotkanie Ministrów Sprawiedliwości Państw Grupy Wyszehradzkiej (7-9 maja 2009 r., Wrocław)
W dniach 7-9 maja 2009 r. we Wrocławiu odbyło się X spotkanie Ministrów Sprawiedliwości Państw Grupy Wyszehradzkiej.I. Uczestnicy spotkania.ze strony czeskiej:1. Pan Jiři Pospíšil, Minister Sprawiedliwości,2. Pan Pavel Stanek, Zastępca Ministra Sprawiedliwości,3. Pan Tomáš Boček, Zastępca (...)
Krajowy System Cyberbezpieczeństwa
Powstanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), który będzie wykrywał, zapobiegał i minimalizował skutki ataków naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju – to cel nowej ustawy, która wdraża do polskiego prawa unijną dyrektywę w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych. Ustawa, (...)
Prezydencja Polski w Grupie Salzburg
Od 1 stycznia 2009 r. rozpoczęła się prezydencja Polski w Grupie Salzburg. Organizacja prezydencji będzie jednym z najważniejszych zadań resortu spraw wewnętrznych i administracji w obszarze współpracy międzynarodowej w 2009 r.Grupa Salzburska jest nieformalną inicjatywą skupiającą ministrów spraw wewnętrznych państw Europy Środkowej. Współpraca w ramach Grupy Salzburskiej rozpoczęła (...)
Komunikat MSWiA w sprawie raportu NIK nt. kontroli realizacji projektów e-PUAP i STAP
W związku z publikacją „Epuap na niskim pułapie" zamieszczoną w dniu 27.04.2009 w dzienniku Puls Biznesu oraz komunikatem prasowym NIK wraz z załącznikiem „Informacja o wynikach kontroli realizacji projektów dotyczących elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (e-PUAP) i Sieci Teleinformatycznej Administracji Publicznej (STAP)", informujemy że wszystkie (...)
Spotkanie Ministrów Sprawiedliwości Państw Grupy Wyszehradzkiej (7-9 maja 2009 r., Wrocław)
W dniach 7-9 maja 2009r. we Wrocławiu odbyło się X spotkanie Ministrów Sprawiedliwości Państw Grupy Wyszehradzkiej.I. Uczestnicy spotkania.ze strony czeskiej:1. Pan Jiři Pospíšil, Minister Sprawiedliwości,2. Pan Pavel Stanĕk, Zastępca Ministra Sprawiedliwości,3. Pan Tomáš Boček, Zastępca (...)
28 maja 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ram swobodnego przepływu danych nieosobowych w Unii Europejskiej. Wprowadza ono szereg zapisów, dzięki którym wymiana handlowa na terenie Unii Europejskiej będzie znacznie łatwiejsza, ale też formułuje wobec branży ICT szereg obowiązków, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa (...)