Prawo administracyjne: Koncesje i zezwolenia - Zmiany w prawie (strona: 6)

Znoszenie ograniczeń związanych z epidemią

17.4.2020

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Rząd podejmuje ostrożne (...)

Funkcjonowanie hoteli i zakładów pracy - zmienione

5.4.2020

Rząd zobił wyjątki dla aptek i stacji benzynowych w przypadku „godzin dla seniora”, a także rozszerzamy listę osób, które mogą pozostać w zamykanych hotelach – to najważniejsze zmiany w opublikowanym 31 marca rozporządzeniu w sprawie ograniczeń w związku z epidemią. (...)

Rozpakowywanie towarów bez zakazu?

29.3.2020

Sejm przyjął noweliyację przepisów tzw. specustawy przygotowanej do walki ze skutkami pandemii koronawirusa. Zmiany dotyczą m.in. zasad pracy placówek handlowych w niedziele objęte zakazem handlu. To ważne decyzje, które mają zapewnić, że świeże produkty w sklepach będą (...)

Rzeźnie rolnicze z ułatwieniami

19.2.2020

18 lutego 2020 r. weszły w życie nowe przepisy, które wprowadzają ułatwienia w zakresie przepisów weterynaryjnych dla podmiotów zamierzających prowadzić ubój zwierząt w tzw. „rzeźniach rolniczych”, tj. rzeźniach o małej zdolności produkcyjnej, położonych (...)

Będą zmiany ustawy o transporcie drogowym

16.2.2020

Do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw. Zakłada on szereg zmian mających na celu ułatwienia w procesie szkolenia i uzyskiwania kwalifikacji wstępnej oraz zwiększenie (...)

Nie będzie wolno sprzedawać plastikowych jednorazówek...

24.10.2019

Sprzedaż jednorazowych sztućców, patyczków do uszu, słomek i mieszadełek z plastiku zostanie zakazana do 2021 r. 90% zebranych i przetworzonych plastikowych butelek musi być jeszcze przed 2029 r. Bardziej rygorystyczne stosowanie zasady, wedle której zanieczyszczający (...)

Przeciw fałszowaniu leków

29.9.2019

Proponowane rozwiązania dostosowują polskie prawo do przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej, m.in. dotyczących zabezpieczeń umieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych stosowanych u ludzi. Dzięki nowym regulacjom polskie prawo zostanie dostosowane do unijnego systemu (...)

Derogacja w zakresie zazielenienia

18.9.2019

Na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą Polsce skorzystanie z odstępstw od niektórych obowiązków w ramach zazielenienia, tj. ugorów i międzyplonów. 

Wyrok Sądu UE w sprawie gazociągu OPAL

15.9.2019

Sąd Unii Europejskiej stwierdził nieważność decyzji Komisji zatwierdzającej zmianę systemu ustanawiającego wyłączenie w odniesieniu do korzystania z gazociągu OPAL. Decyzja ta została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej. Korzystny dla Polski wyrok Sądu Unii Europejskiej (...)

Przedsiębiorca może zostać prosumentem energii...

28.8.2019

Przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki rozliczać w korzystnym systemie opustów – taki będzie efekt tzw. Pakietu Prosumenckiego, będącego elementem nowelizacji ustawy o OZE. Do tej pory przedsiębiorcy nie mogli być prosumentami energii odnawialnej (...)

Zmiany w oświacie

23.8.2019

Nowelizacja przepisów wprowadza możliwość tworzenia nowego typu oddziałów szkolnych – oddziałów przygotowania wojskowego w szkołach publicznych i niepublicznych.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika