Ubezpieczenia społeczne: Emerytura - Zmiany w prawie (strona: 4)

Emerytury dziś i jutro...

2.10.2017

Od 1 października przywrócony został wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. To minimalny wiek, w którym można otrzymać świadczenie, ale nie jest to przymus. Dłuższa praca oznacza wyższe świadczenie. Ponadto Sejm RP uchwalił nowelizację ustaw, która (...)

Wszystko gotowe na przywrócenie wieku emerytalnego

30.8.2017

Już 1 października wejdą w życie przepisy przywracające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest przygotowany do sprawnej obsługi osób chcących przejść na emeryturę. 

Będą nowe możliwości odkładania na emeryturę?

8.7.2017

Dzięki planom Komisji Europejskiej dotyczącym stworzenia nowej klasy produktów zabezpieczenia emerytalnego europejscy konsumenci będą wkrótce korzystać z szerszego wyboru możliwości oszczędzania na swoje emerytury.

Wkrótce dostaniesz list z ZUS

21.6.2017

Każdy, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wielkość odłożonych składek oraz wyliczoną hipotetyczną emeryturę. Jakie dane znajdziemy (...)

Zmiany w górnictwie

28.3.2017

Nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego wprowadza zmiany niezbędne do uporządkowania majątku przedsiębiorstw górniczych. Spod reżimu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego mają być wyłączone nieruchomości rolne zbywane przez przedsiębiorstwa górnicze. (...)

Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

21.3.2017

Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw – przyjęta przez parlament - określa zasady weryfikacji decyzji organów rentowych o ustaleniu prawa do emerytury lub renty oraz o ich wysokości. Nowelizacja (...)

Rosną emerytury i renty!

2.3.2017

Od 1 marca minimalna emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wzrosły o ponad 100 zł, do wysokości 1 tys. zł. W ten sposób osiągnęły one poziom 50% minimalnego wynagrodzenia. Jakie świadczenia także są podwyższone? O ile wzrastają?

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika