Forum prawne (strona 553)

wyjazd dziecka za granice

Mieszkam w Anglii, ale moje dziecko zostało w Polsce z ojcem, prawa do dziecka mamy jednakowe przy czym dziecko jest przypisane przy adresie zamieszkania ojca.
Co mogę zrobić, aby córka zamieszkała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.20 13:0:47

Umowa z internetowym portalem handlowym

a bo trzeba korzystać z bezpłatnego portalu handlowego a nie tam z płatnych jakiś dziwactw. :) gdzie-kupie.pl (portal tworzony przez firmy dla firm i klientów). Zarabiamy tylko na reklamie (nieinwazyjnej) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.20 12:42:57

mogę odebrać polecony za męża?

Może Pani odebrać polecony adresowany do męża pod warunkiem, że ma Pani ten sam adres zameldowania. Trzeba się wylegitymować. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 12:40:52

zniesienie alimentów

Po 12 latach małżeństwa dowiedziałem się, że nie jestem ojcem starszego dziecka.
Rozwiedliśmy się a w grudniu złożyłem do sądu pozem o unieważnienie ojcostwa, napisałem w nim, że zostałem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.20 12:33:26

podział majątku a dzieci

Mam pytanie, rodzice wzięli kredyt na wykup mieszkania, którego do spłaty pozostało ok 20 tys. Czy w momencie podziału majątku mieszkanie zostanie podzielone między wszystkich zameldowanych czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.20 12:12:20

kto jest zwolniony z kasy fiskalnej?

Też zakładałem firmę i przedstawiono mi taki wykaz.
W zakresie zwolnień przedmiotowych z prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących rozporządzenie przewiduje dalsze czasowe (czyli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 11:50:51

co zrobić w przypadku napadu?

To wszystko zależy od sądu, jak się potoczy sprawa, i od przebiegu tego wydarzenia. Teoretycznie gdy osoba działała w obronie własnej to nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji. A można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 11:47:39

spis powszechny przez internet PRZEDŁUŻONY

Tak, tak. Przedłużyli możliwość dokonania spisu przez internet do 30 czerwca! :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 11:40:8

czy mogę oddać mężowi moje wynagrodzenie?

Nie ma Pani takiego prawa. Nikt nie może zrzec sie prawa do wynagrodzenia na rzecz kogokolwiek. Ewentualnie mąż w przypadku Pani niedyspozycji może domagać się odbioru Pani wynagrodzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 11:18:29

groupon zaprasza na imprezę dla 500 osób!

Też tam stałam! Niezłą kase na nas zarobili! Były tylko specjalnie dwa dni możliwe na wykorzystanie tego kuponu uprawniającego do niby nie ograniczonej ilości sushi! A ja debil wydałem 35 zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 11:16:3

Sega! Hakerzy mają dane miliona graczy!!!

Sam chciałbym sie dowiedzieć, bo też tam sie rejestrowałem! A jak wezma na mnie kredyt? To dopiero wtedy się okaże że moje dane też skradli?! Ja nie byłbym takie naiwny że spotka ich za to jakaś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 11:8:29

zakup kradzionego samochodu!

To nic wielkiego mu nie grozi. Złoży wyjasnienia i powie od kogo kupił, przedstawi umowe kupna, albo jakiś dowód transakcji i myślę że będzie po sprawi :D ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 11:0:18

ile wynoszą stypendia stażowe 2011

Kwota stypendium w 2011 r. to 890,60 zł brutto, 765,45 netto. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:54:22

Orange Warsaw Festival- wybiera się ktoś?

Powiem tyle, że była fantastyczna Zabawa!!!!!! ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.20 10:49:18

wycinanie drzew bez zezwolenia

Na drzewa owocowe nie trzeba mieć pozwolenia. A karę za usunięcie innych drzew bez pozwolenia ustala się biorą kilka czynników pod uwagę. Między innymi iwek drzewa, średnicę pnia, wysokość, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:47:39

Udawany ślub?!

To szok dla mnie! A co z miłośćią! Dlaczego narzeczeni nie potrafią się zdecydować na całe wspólne zycie skoro twierdzą, że się Kochają!
Może to nie jest prawdziwa miłość, albo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:40:14

przekręcenie licznika gazu

Takie działanie sprzedającego znajduje się w katalogu przestępstw, za które kodeks karny (art. 286) przewiduje dotkliwą karę: “Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:35:52

Krakowskie Centrum Tanich Podręczników oszukuje młodych klientów!

Dzięki za ostrzeżenie, dobrze że sobie poczytałem na necie gdzie się opłaca sprzedać, bo bym odrazu udał sie do tego sklepu o którym Pan pisze! Maskara jak wszędzie oszukują!
Szkoda tylko, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:32:23

cennik przy parafii

Oczywiście, że nie! Gdyby Pan/Pani zgłosił to (np. anonimowo) proboszcz tamtej parafii miałaby poważne problemy! Nie mówiąc już w Urzedzie Skarbowym, który ma obowiązek ściągnąć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:29:58

jaka broń do obrony własnej?

Na pewno gaz łzawiący możesz mieć w torebce. Mały, przydatny i poręczny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:27:58

nieprzyjęli mojego dziecka do przedszkola

Mieszkam w obrębie Krakowa i sugerowałam się takim kryterium, które obowiązuje w moim mieście.
Kryteria główne1.Dziecko szescioletnie odbywajace roczne obowiazkoweprzygotowanie przedszkolne2 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:21:9

ojciec zgwałcił swoją córkę i nagrał to na komórkę!

Za coś takiego to dożywocie jak nic!
Jak można tak skrzywdzić własne dziecko?! To nie do pomyślenia!!!
Mam nadzieję, że w więzieniu dobrze się nim zajmą za taki wyrok! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:10:58

szokująca akcja policji - 14 latek udawał trupa!!!!

Niezłą przynęte sobie znaleźli! To tylko pokazuje słabość i niemoc Policji. I oni niby maja bronić naszego życia, a tutaj wręcz przeciwnie narażają je na śmierć! I jak jeszcze mogli nie poinformowac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:7:55

tęczowe flagi w barach GAY FRIENDLY

Wiem, że istnieją takie cluby np. w Warszawie i Łodzi, ale nie mam żadnej listy tych klubów :( Sam chciał bym wiedzieć gdzie można sie spokojnie pobawić :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 10:4:44

pies bezkagańca!

Trzeba było zgłosić to kierowcy! On miał prawo zareagować i nakazać opuszczenie pojazdu. A kontrolerzy to wydaje mi się że mogli być zbyt zalęknieni :D ;D oni są tylko mądrzy jak się im w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.20 9:54:31

Zwrot zaliczki za wakacje

Witam.
Złożyliśmy rezerwację na wakacje i osoba tę rezerwację przyjmująca (właściciel domku) poprosił o wpłacenie zaliczki (600 zł). Nie spisywaliśmy żadnej umowy, a wiem, że umowę ustrną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.20 9:27:12

Witam. Ostatnio poszukując pracy wysłałam zgłoszenie na adres który, jak się okazało podszywał

Witam. Ostatnio poszukując pracy wysłałam zgłoszenie na adres który, jak się okazało podszywał się pod adres e-mail firmy w której chciałam pracować. Na adres wysłałam cv i poproszono mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.19 22:54:43

mam pytanie, czy pracodawca ma prawo nie przyjąć do pracy pracownicy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego?

mam pytanie, czy pracodawca ma prawo nie przyjąć do pracy pracownicy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego? prawo pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.19 21:6:1

Dzien Dobry mam pytanie dostalem od mojej babki dom wraz z dzialka jako akt darowizny,w tej chwili jestem

Dzien Dobry mam pytanie dostalem od mojej babki dom wraz z dzialka jako akt darowizny,w tej chwili jestem miesiac po rozwodzie z moja zona,i wlasnie moja ex zona chce zalozyc sprawe o podzial majatku,w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.19 20:21:11

Znęcanie sie psychiczne

Witam.

Mam wielki problem, który trwa juz pare lat.

Ojciec (alkoholik) od juz paru lat znęca sie psychicznie nad moją mamą, mną oraz młodszym bratem.Sprawa była raz zgloszona na policję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.19 17:53:23

Studenci którzy nie płacą i nie chcą się wyprowadzić

Studenci którzy nie płacą i nie chcą się wyprowadzić Mam problem ze studentką, ma wyznaczony termin czynszu do 12 każdego misiąca lecz nigdy go nie przestrzega. Ma się teraz wyprowadzić lecz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.19 17:34:28

Jak pozwać Sąd i Urząd Miasta do Sądu

Witam wszystkich

Zwróciłam się z prośba do Gminna Komisja Problemów Alkoholowych w dniu 21.03.2009r. o przymusowe leczenie odwykowe mojego męża. Po kilkukrotnym ponaglaniu sprawy osobiście, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.19 15:49:26

witam mam pytanie, jestem zatrudniona w firmie, ale jestem przyjęta przez pośrednika pracy i okazało

witam mam pytanie, jestem zatrudniona w firmie, ale jestem przyjęta przez pośrednika pracy i okazało się, że jestem w ciąży a moje umowy są co tydzień przedłużane i teraz pytanie czy nie zostanę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.19 14:16:20

musiałam zapłacić za brak dowodu ubezpieczenia dziecka!

Może by tak Pani jeszcze spróbowała dostarczyć dowód ubezpieczenie pomimo wezwania do zapłaty. To powinno załatwić sprawę. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.18 21:24:17

Sprzedaż

Mam pytanie jeśli jestem konsultantem firmy ORIFLAME to czy mogę legalnie sprzedawać i wbijać do kasy kosmetyki pochodzące z katalogu tej firmy -(mam na nie fakturę VAT) ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.6.18 14:28:53

Witam serdecznie!! Mam pytanie odnośnie hospitacji, a mianowicie czy jako wychowawca pracujący w placówce

Witam serdecznie!! Mam pytanie odnośnie hospitacji, a mianowicie czy jako wychowawca pracujący w placówce opiekuńczo- wychowawczej jestem zobowiązany do przeprowadzania zajęć hospitowanych przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.18 12:26:39

Reklamacja, brak towaru

Witam mam problem z firmą która robiła mi balustradę, a mianowicie po skończeniu prac zauważyłem wiele błędów. Zgłosiłem to osobie co to robiła lecz, jego zadnie było takie że jest to zrobione ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.18 11:34:24

Pracodawca nie wypłacił mężowi wynagrodzenia chorobowego

Dobry wieczór. Mój mąż pracował w Austrii od września ub. roku na budowie jako cieśla. Pech chciał, że 7 października uległ wypadkowi. Znajomy spuścił mu na palec metalowy gruby pręt, w wyniku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.17 22:37:9

Mąż ją bije! A ona nie chce tego zgłosić!

Koniecznie trzeba to zgłosić na policję. Wzięcie do siebie do domu niewiele da, bo pewnie mąż siostry szybko ją znajdzie i zaczną się jeszcze większe kłopoty. Najlepiej niech zajmie się tym ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.17 16:13:17

zakaz wieszania reklam na budynkach!!

Istniał jednak okres przejściowy, który mija właśnie w niedzielę 19 czerwca. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.6.17 15:48:58

Zmiany na lepsze w sądach powszechnych?

Ale czy przez taki system poufne informacje nie trafia łatwiej w niepowołane ręce?  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.17 15:47:23

Nie będzie rejestracji auta w dowolnym powiecie?

Z tym akurat się zgodze, noszenie dokumentów przy sobie nie utrudnia życia zbyt bardzo... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.6.17 15:43:56

niewykorzystany urlop

Witam Mam takie pytanie co sie dzieje z urlopem niewykorzystanym przez pracownika czy pracodawca może nakazać pracownikowi iść na urlop przymusowo?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.6.17 15:38:52

podział zabudowanej działki

Chcielibyśmy dokonać podziału działki na 2 odrębne, tak aby dom stał na jednaj a ogród był drugą odrębną. Urząd gminy poinformował, że jest to niemożliwe, czy miał racje? Na jakie przepisy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.17 14:36:15

mieszkanie za odstępne?

Mam takie pytanie czy takie odstępne mieszkania komunalne kwaterunkowe jest legalne? Jeśli tak to jakie są warunki takiej transakcji? Na co zwrócić uwagę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.17 14:17:32

natychmiastowe wypowiedzenie najmu

Czy mogę zerwać umowę najmu w trybie natychmiastowym, jeżeli zmieniły się warunki zamieszkania? Dokładnie chodzi o to, że obok wprowadziła się patologiczna rodzina użądzająca libacje do rana. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.17 13:53:39

problem allegro

Mam taki problem sprzedałem telefon przez allegro, kupujący zadzwonił do mnie i poinformował mnie, że telefon nie działa i chce zwrotu gotówki ja mu wysłałem telefon działający, musiał zostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.17 13:47:45

Wymiana okien wymaga zgłoszenia?

Doczytałem się różnych opinii, czy wymiana okien jest kwalifikowana przez Urząd Nadzoru Budowlanego jako konserwacja i z tego względu nie wymaga żadnych zgłoszeń?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.17 13:43:11

przekazanie domu - najlepiej darowizna?

Sytuacja u mnie wygląda tak, że ojciec chce przekazać swój dom na jedno z dzieci. Czy dwójka rodzeństwa ma prawo domagać się części majątku? Jeśli tak, to jakie mają szansę na wygranie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.6.17 13:35:15

odmowa przyjęcia mandatu

Mam takie pytanie dostałem zawiadomienie o mandacie, przekroczenie szybkości mam sie stawić po odbiór tego mandatu a co się stanie w przypadku gdy go nie odbiorę jakie konsekwencje mi grożą? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.6.17 13:25:24

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika