Forum prawne (strona 865)

Zasadność protestu po wyroku ZA

Czy wykonawca "A" może wnieść protest na naszą ofertę mając na uwadze art. 181 ust. 6 PZP, jeżeli wcześniej nasza oferta była przez Zamawiającego odrzucona z powodu "X", następnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.11 14:33:45

Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia a odprawa.

Obecnie pobieram świdczenie rehabilitacyjne, zgodnie z art. 53 KP zakład pracy może mnie zwolnić bez okresu wypowiedzenia.Czy w takim przypadku nalezy mi się jakaś odprawa?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.11 10:0:8

Polisa posagowa PZU - sprawa w sądzie

Vitam 1. Na rozprawę czekać trzeba jak zwykle przy innych sprawach. Jeśli jest to Warszawa, to ok. 3-4 mscy. 2. Koszty wylicza Sąd od razu. ok. 8% wartości sporu. 3. Sprawa może się ciągnąć ok. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.10 18:31:52

Mąż chce rozwodu, co robić?

mój mąż ma sprawę o znęcanie się i chce rozwodu bez orzekania o winie ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2007.1.10 10:16:19

wymiana dowodu po ślubie miesiąc od daty ślubu???

O dowód można wystapić w tym samym dniu kiedy obebrałaś akt małżeństwa, wino sie o to wystąpić do 14 od odbioru aktu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.9 23:50:10

Zakres obowiązków.

Prowadzę jednoosobową działalnośc usługową.Dodatkowo jestem zatrudniony w innej firmie na czas nieokreślony.W biurze przyjmującym klientów jestem ostatnio bardzo rzadko.Czy pełnomocnik ogólny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.9 22:36:25

Nieobecność strony

witaj czy wogole wiadomo gdzie przebywa? bo ja mialam sytuacje taka ze nie bylo wiadomo gdzie maz przebywal ,wczoraj odbyla sie sprawa rozwodowa,i otrzymalam go.w jego imieniu wystapil kurator ( sad zadecydowal ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.9 20:10:33

NIE CHCE ROZWODU - JESTEM KATECHETKA - PROSZE O POMOC!!!

Pracuję w zawodzie katechety 16 lat, mam 40 lat i bardzo poważne problemy ze zdrowiem - w przyszłości grożą mi dializy. Mąż w tajemnicy przede mną kupił działkę budowlaną na nazwisko swoich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.9 19:36:12

2007.1.9 19:4:12

Czy muszę płacic za kurs organizowany przez pracodawcę przy wypowiedzeniu ?

Zatrudniając sie podpisałem zobowiązanieze jezeli zwolnie sie przed upływem 3 lat zwrócę 2 tys pracodawcy za kurs. Z dniem 31 stycznia konczy mi sie umowa na rok i chce zrezygnowac. Czy musze płacic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.9 17:35:42

Szkoda całkowita w OC

Jakich przepisow z lat 90-tych, o ile pamietam to kodeks cywilny jest z lat 60-tych i to na jego podstawie zapadly orzeczenia z lat 70-tych! ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.1.9 16:59:24

Art 78(pisemna forma czynności prawnej) Kodeksu Cywilnego

Art 78 (pisemna forma czynności prawnej ) Kodeksu Cywilnego - proszę o wyjaśnienie co ten Art 78 mówi ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.9 13:50:6

Proba nielegalnego wyjazdu z dzieckiem z granice

Witam! od 1 roku jestem rozwiedziony z moja malzonka, ktora z pochodzenia jest obywatelem WIETNAMU(obecnie posiada obyw. POLSKIE wlacz. Polski Paszport) Mamy 4 letniego synka. Ex-malzonka chce pojechac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.8 14:2:37

mieszkanie na kredyt w spadku

A czy w takim wypadku dziecko z pierwszego malzenstwa napewno nie dostanie częsci mieszkania? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.1.8 11:31:15

Przeliczenie emerytury, problem z ZUS

jaka jest możliwość przejścia z renty przyznanej w drodze wyjątku na rente stałą - czy ma to może tzn umocowanie prawne ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.1.7 21:28:46

Pierwsza praca

Od niedawna zaczęłam swoją pierwszą pracę i nie znam się za bardzo na przepisach. Ale po otrzymaniu 2-óch pierwszych wypłat zaczęłam się zastanawiać czy aby pracodawca wywiązuje się ze swoich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.7 11:50:44

Umowa najmu z datą "wstecz" + meldunek

Najlepiej będzie jak najszybciej zameldujesz sie i podpiszesz ta umowe .Istnieje mozliwosc "opieki" nad mieszkaniem w czasie nieobecnosci lokatora.Umowy z data wsteczna niestety nie mozna podpisac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.6 16:45:36

Alimenty a umowa między ojcem a córką

Witam! Mam 21 lat, studiuję dziennie w państwowej szkole,jestem na 2 roku. Mój ojciec płaci na mnie alimenty zasądzone przez sąd w wyskości 500 zł. Chcę wyjść za mąż, dlatego też porozmawiałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.6 15:27:33

Czy Policjant może skorzystać z 2 dni dodatkowego urlopu "opieki nad dzieckiem"

Witam. Z tego, co wiem w roku przysługuje dodatkowy urlop w wymiarze 2 dni z tytułu opieki nad dzieckiem, z którego może skorzystać jedno z rodziców. Czy rodzic - policjant może skorzystać z 2 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.6 10:43:32

Ojciec dziecka jest obcokrajowcem jak udowodnic mu ojcostwo?

witaj, mam ten sam problem. wkrotce zostane mama dziecka ktorego ojcem jest obcokrajowiec,po pierwsze nie wiem jakie nazwisko dac dziecku czy swoje czy ojca, poza tym boje sie pozniej tych formalnosci,nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.5 20:42:26

Umowa na KONTRAKT

Mam podobny problem,pracuje w hotelu jako pokojowa a moja umowa nazywa sie"umowa o swiadczenie usług-kontrakt"Poszukuje informacji na ten temat,jakie mam prawa pracując na takiej umowie? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.5 19:47:8

Jaka jest procedura przyznawania urlopu awansem z nowego urlopu?

Mam pytanie Otóż jaka jest procedura przyznawania urlopu awansem z nowego urlopu??? W tamtym roku u mnie w firmie , komu brakło urlopu na przerwę między świętami (nie pracowaliśmy) udzielili nam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.5 17:42:46

Procedura przyznawania urlopu awansem z nowego urlopu?

Mam pytanie Otóż jaka jest procedura przyznawania urlopu awansem z nowego urlopu??? W tamtym roku u mnie w firmie komu brakło urlopu na przerwę między świętami (nie pracowaliśmy) udzielili nam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.5 17:38:48

Wypłata odszkodowania AC, szkoda całkowita

Witam. Co doTwoich pytań... Proponuję przeczytać kilkukrotnie "Ogólne warunki ubezpieczenia autocasco dla klienta indywidualnego oraz małego przedsiębiorcy": par.4 ust. 15 - definicja szkody ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.4 23:35:3

jak wyegz. alim. od ojca ktory nie pracuje

dzieki baon - w razie czego odezwe sie glupota i trescia wypowiedzi tych miernot - jak sie sami okreslili - dawcow spermy- nie przejmuje sie - wspolczuje tylko ich kobietom. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.1.4 19:30:41

wstrzymanie gzekucji komorniczej

Bądz pewny, że ZUS nic Ci nie podaruje i będzie ścigał przez 10 lat robiąc koszty. Podobnie postępuje komornik, który w dodatku za grosze może sprzedać Twój mąjatek. Tak więc lepiej zrób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.4 15:20:24

Umowa o podwyższanie kwalifikacji pracownika

Fajne pytanie i wcale nie takie proste. Właśnie - jak powinien zachować się pracodawca? Jest to umowa, a nie skierowanie na studia przez pracodawcę. W tym przypadku zasadne będzie powołanie się ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.4 14:49:51

Rozliczanie delegacji od 1.01.2007r.

Z dniem 1 stycznia 2007 r. weszła w życie nowelizacja przepisów dotycząca tego tematu. Czy zgodnie z tą nowelizacją, zwrot kosztów poniesionych przez pracownika oddelegowanego do czynności służbowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.4 11:27:54

samodzielna praca na umowę zlecenie?

witam. mam problem... otóż ukończyłam kursy masażu (leczniczy, klasyczny itp.) i zamierzam rozpocząć pracę w tej dziedzinie. chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość prowadzenia takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.3 22:42:32

proszę o pomoc!Czy mam oddać ojcu dziecka alimenty zasądzone przez sąd?

od kilku lat otrzymuję alimenty na troje dzieci z funduszu alimentacyjnego(zaliczka alimentacyjna)13,14,15 lat.Ojciec dzieci nie jest pozbawiony praw.Nie reguluje zasądzonych alimentów u komornika.Od ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.1.3 21:0:40

jak zalicza sie okres prowadzenia działalności do zatrudnienia?

Czy to prawda ze prowadzenie działalności gospodarczej przez okres 9 miesięcy w roku kalendarzowym odpowiada jednemu roku zatrudnienia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.3 19:58:29

Prosze o rade

DZIEN DOBRY CHCIALAMBY UZYSKAC PORADY W SWOJEJ SPRAWIE MIANOWICIE 6 LAT TEMU WYSZLAM ZA MAZ PO ROKU MALZENSTWA KUPILISMY MIESZKANIE 2POKOJE Z KUCHNIA DUZA CZESC PIENIEDZY BYLA ZE SPRZEDAZY DAROWIZNY (DZIALKI) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.3 14:7:22

mandat komunikacyjny

w zasadzie sam nie wiem jak to jest bo dostalem przedsadowe wezwanie do zaplaty z renomy w gdansku i tam pisze ze "zgodnie z art 125 KC po prawomocnym orzeczeniu sadu roszczen z tytułu przejazdu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.3 10:48:13

obciążenie rachunkiem , problem studenta - brak umowy

Opiszę problem w wielkim skrócie. A więc wynajmowałem pokój w mieszkaniu 4 osobowym. Cena 250 zł + opłaty = gaz, prąd, woda , itepe. Na początkumiesiąca w którym się wprowadziliśmy przyszły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.30 13:15:32

Eksmisja Ojca...

Bardzo dziękuję! Byłam dzisiaj u komornika,niewiedząc do kogo się zwrócić o pomoc trafiłam tam... Pan stwierdził żebysmy sobie dały spokój bo i tak nic nie zdziałamy... Gmina nie ma w zasobach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.12.29 21:47:12

faktury na materiały i usługi budowlane

Sprzedałam mieszkanie przed upływem 5 lat(jako majątek odrębny).po tym zostałam dopisana do gospodarstwa męża.Budujemy dom.Aby być zwolnionym z podatku zbieram faktury na materiały i usługi budowlane.Dowiedziałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.29 20:54:39

Jazda pod wplywem alkoholu na rowerze!!!

U mnie gorzej. wcale nie jechałem. Próbowałem wsiąść na zamkniętym parkingu przd URM-em i się wywróciłem. Zobaczyła to straż Miejska. Niby chcieli pomóc. Miałem głeboką ranę. Pomoc polegała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.12.29 16:51:18

wezwanie świadków w sprawie spadku

Wezwanie do sądu dostaniesz dopiero kiedy sąd ustali termin rozprawy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2006.12.29 12:25:15

Praca na nocnej zmianie i nie tylko...

Pracuje na ciepłowni miejskiej,gdzie sa dwa kotły:jeden o mocy 4,5MW a drugi 2,5MW.Pracujemy w systemie trzy zmianowym i chodzi o to czy pracując na obojętnie jakiej zmianie możemy pracować pojedynczo(a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.28 18:2:31

zameldowanie pilne

Moja dziewczyna jest wspolwascicielka z bylym mezem. Dlaczego w urzedzie nie chca mnie zameldowac tlumaczac ze nie ma zgody bylego jej meza...zaznaczam ze byly maz jest zagranica i nawet nie wiadomo pod ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.28 15:55:50

Działalność gospodarcza w TBS

Witam. Czy ktoś ma może wiedzę nt możliwości zarejestrowania w mieszkaniu TBS siedziby firmy? Jakie Ustawy to reguluja itp. Wielkie dzięki za odp. mo mam właśnie z tym problem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.28 11:57:57

PROBLEM Z REJESTRACJA!!

Najprosciej udac sie do najblizszego warsztatu specjalizujacego sie w instalacjach gazowych i porozmawiac z nimi. Moze faktury nie wystawia za instalacje ale powiedza gdzie mozna zdobyc homologacje na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2006.12.28 10:31:5

Szansa na odzyskanie zaległych alimentów

ALIMENTY SA NA DZIECI,JEDNAKZE SKORO MAZ PODJOŁ WALKE Z TOBA O TZW NIEDOPOWIEDZIANE SŁOWA.NIEPISZESZ CZY ZNECZNIE BYŁO CZESNIEJ CZY PO UGODZIE I DALEJ NIEPŁACENIU ALIMENTOW NA DZIECI,KAZDY KONFLIKT ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.12.28 9:28:50

Likwidacja działalnościm, a pozostający na urlopie wychowawczym pracownik

Zamykam działalność gospodarczym, jednakże mam jednego pracwonika przebywającego na urlopie wychowawczym (pozostało mu jeszcze przeszło pół roku). W jaki sposób powinienem zakończyć stosunek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.27 11:41:14

Powyżej pół roku poza PL - kiedy wysłać NIP-3 i jak wypełnić?

W tym roku (2006) po raz pierwszy spędziłem więcej niż pół roku poza granicami Polski. Chciałbym zatem wysłać NIP-3 do US informujący o tym fakcie. Czy powinienem podawać cały adres zamieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.27 11:28:26

Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę

Mam następujące pytanie: Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę podając w przyczynach rozwiązania umowy obligatoryjne narzucenie przez pracodawcę dziesięciogodzinnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.26 23:2:22

telefon kradziony

Ostatnio nabyłem tel. komórkowy przez znany serwis aukcyjny Telefon był bez papierów. Ma zablokowane rozmowy wychodzace i przychodzace. Jak mnie pan później poinformował (wczesniej jak z nim rozmawiałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.26 19:34:48

Przedterminowe zwolnienie - w zależnosci od przestępstwa

Czy z ZK dużo trudniej jest starać się o przedterminowe zwolnienie niz z wolnosci ?? Jezeli ktos dostał kare 5 lat pozbawienia wolnosci (1 raz karany), odsiedział juz 2 lata i 4 mies.,pozniej był ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2006.12.26 18:52:22

Poszukuję sprawdzonego prawnika z Krakowa

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej, mój adwokat wziął z góry za całe postępowanie i stał się, mówiąc delikatnie, bierny...Sprawa zaczęła przybierać nieciekawy obrót...Proszę o pomoc.... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.26 14:8:24

Podwojne obywatelstwo - NL i PL

Witam za pare tygodni urodzi sie moja corka, porod odbedzie sie w Holandii. Ja posiadam pozwojenie na pobyt/prace w Holandii (5 lat). Ojcem dziecka jest obywatel holenderski. Posiadam z nim w tej chwili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2006.12.26 3:22:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika