Forum prawne (strona 864)

Obowiązek alimentacji wobec rodziców

Jakie są szczegółowe podstawy prawne obowiązku alimentacyjnego dzieci wobec rodziców (oprócz ogólnego zapisu par. 128 k.r.o). Czy matka nie mogąca zapewnić sobie środków utrzymania i jednocześnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.1.24 15:46:9

Czy istnieje jakieś ograniczenie terminowe...

Czy w momencie kiedy nie ma testamentu, gospodarswo rolne po rodzicach przejął jeden z synów, czy pozostali mogą starać sie o swoją część po dość długim okresie czasu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.23 23:21:16

KURATOR a widzenia z dzieckiem

KURATOR DLA MATKI DZIECKA. Mam problem,pomóżcie mi.Moja była żona sprawuje opiekę nad naszym dzieckiem.Córka nasza jest niepełnosprawna,matka sie nią nie opiekuje ,choroba dziecka pograza sie ,już ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.23 21:59:11

Czy mam take prawo.?

W wieku 13 lat juz mozesz zeznawać w sądzie,myślę zę tą sprawę wygrasz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.23 21:14:12

Zanim dostane w spadku...

Mam dostac w spadku dom. Jednak jak sie okazalo, dom ten nie ma wciaz Odbioru budowlanego. Dom byl budowany w latach 70-tych. Na poczatku lat 80-tych byl juz praktycznie wykonczony, jedyna rzecz, ktorej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.23 13:59:26

Pseudosprawiedliwość organu sprawiedliwości

Dziewczyno ciesz sie mozesz wierzyc czy nie ja dostałem 3 lata i 10 miesiecy za pobicie jakis kobiet a najlepsze jest to ze kobiety na sprawie powioedziały : to nie ten chłopak ale sąd mysli ze zmiana ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.22 16:48:36

tesciu sprzedal dom

tesciu sprzedla dom po smierci mojego meza ktory byl meldowany w tym domu wszystkie remonty robilismy razem z mezem, czy mi sie cos nalezy czy nie porsze o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.22 7:18:45

czy należy mi się renta???

ja też miałam taką sutuacje i mi nie przyznali ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.21 16:49:15

CZAS PRACY KIEROWCÓW - kto mi pomoże?

Witam Mam problem z czasem pracy kierowców. Zatrudniamy ich ok. 40. Jesteśmy firmą produkcyjno-handlową. Dotąd kierowcy nie do końca pracowali zgodnie z przepisami - bardzo dużo nadgodzin. W tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.21 15:57:18

Działka za miastem

witam! Mam za miastem kawalek ziemi okolo 1 ha pod lasem (przepiekna okolica..) Chcialbym sobie tam kupic taki domek ogrodowy np z marketu http://www.lupol.pl/domki/bild12.jpg . Czy bede potrzebowal na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.20 0:0:0

SĄD PRACY sprawa o nieterminowe wypłaty

Mój pracodawca co miesiąc nieterminowo wywiązuje się wypłatą dla pracowników przykładowo wypłaty za grudzień są na trzy raty 16-ego 22-ego i 30-ego stycznia a nie jak powinny być do dziesiątego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.19 21:40:13

Alimenty w %, a trzynastka????

Mam alimenty zasadzone w %v , ...." 15% pełnego mięsięcznego wynagrodzenia..." , czy w takiej sytuacji od trzynastej pensji również mojego EX równiez powinnam otrzymać owe 15% ? Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.19 16:57:0

Operat szacunkowy.

Jeżeli miasto zmieniło plan przestrzennego zagospodarowania terenu po sprzedazy nieruchomości (działki) nie pobiera się opłaty planistycznej "podatku". Opłatę planistyczną pobiera (wójt, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.19 14:22:30

Problem z mieszkaniem od babci

Po pierwsze: wujek nie może ot tak sobie "obalić" testament, jeżeli został sporządzony prawidłowo. Może natomiast żądać zachowku (jeżeli został pominięty w testamencie), a to może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.19 13:51:35

Zostałem oszukany - kilka pytań

Witam ! Rok temu zostałem oszukany na Allegro na telefon na kwotę 1000 zł. Teraz rusza sprawa, jednak mam kilka pytań: 1.Czy należą mi się jakieś odsetki od podanej wyżej kwoty?? (jak tak to ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.18 22:50:32

co mi grozi

komornik mi siadl na wyplate wpadlem kiedys w dlug ktory ciagnie sie do dzis poza tym bank mi nakazal zaplacenie calego debetu firmy windykacyjne mnie scigaja niemam juz nawet sil aby dzwonic do nich i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.18 18:26:14

praca kierownika zakładu w dni wolne

czy osoba zarządzająca zakładem pracy w imieniu pracodawcy może pracować w sobotę, niedzielę i święta bez konieczności oddania czasu wolnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.18 18:15:9

jazda samochodem

od chwili spozycia alkohollu po 2 godzinach nastepuje apogeum stezenia alkoholu w organizmie, tak wiec przy zalozeniu, ze po 2 godzinach od spozycia 0,5 litra piwa srednio wystepuje 0,27 promila (0,13 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.18 16:49:33

Bardzo prosze o pomoc!

Pisze prace licencjacka o temacie srodki odwolawcze w postepowaniu sadowoadministracyjnym.Mam duzy problem z okresleniem co sklada sie na owe srodki.Czy jest to skarga kasacyjna,zazalenie i wznowienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.18 15:39:44

Zawieszanie działalności

Chciałam na rok zawiesić działalność sp z oo, gdzie trzeba zgłosić, czy za rok, kiedy działalność była zawieszana, trzeba składać sprawozdanie do KRS ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.18 12:10:28

czy mogę starać się o obywatelstwo niemieckie

Mój dziadek ze strony matki był Niemcem w czasie wojny dziadek został w Polsce ożenił się z Polką a jego rodzice / oboje z pochodzenia niemieckiego/ wyjechali do Niemiec. Czy mogę starać się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.17 22:28:45

Możliwości wzięcia kredytu mieszkaniowego ...

też tak kiedyś chciałam wziąć, okazało się ,że bierze się pod uwagę także wiek współkredytobiorcy, zwłaszcza tego, który ma największy dochód, ale doradzam, a z tym nie będzie problemu, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.17 19:17:33

Przekształcenie lokalu

Czy przekształcenie jednego z mieszkań w lokal użytkowy (wynajem na działalność gospodarczą) jest podstawą dla Wspólnoty do podniesienia czyszu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.17 16:9:26

Co się stało z moim zapytaniem?

Poruszyłam kwestie długości swiadczenia reh, wg ZUS i gdzie się zgubił mój temat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.17 7:10:1

Złodziej ukradł, pracownik ma płacić ?

Moja sytuacja wygląda tak: wychodząc z biura prawdopodobnie nie zamknęłam małego lufcika przez który złodziej dostł się do środka i ukradł monitor. Drzwi do pokoju zamknęłam od zewnątrz czym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.16 17:48:42

Bilet Mpk Problem

teraz już że tak powiem musisz to zapłacić, no chybaże rok sie nie odezwą. W przypadku braku zapłaty za jazdę bez biletu przedawnienie wynosi 1 rok od daty przejazdu. Tym samym firma raczej na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.16 15:24:14

fałszowanie podpisu na umowie o pracę

sfalszowanie to podpisu na jakimkolwiek dokumencie (a w tym i umowie o pracę czy tez aneksie do tegoz dokumentu) wyczerpuje znamiona przestepstwa karnego opisnaego w treści art.270&1 kk. Jest to ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.16 11:41:14

Pozew o naruszenie praw autorskich

Aż oczy wykręca na lewa stronę jak się czyta takie błędy!! Co Ty tu robisz człowieku?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.16 9:44:44

czy nadal muszę płacić?

Witam! Jestem kilka lat po rozwodzie (bez orzeczenia o winie).Płacę alimenty w kwocie 350 PZL na córkę,która teraz jest już pełnoletnia.Kontakty między nami są sporadyczne,okazjonalne (święta,urodziny,imieniny-prezenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.15 15:33:31

Zaklady karne

HUJA BEDA WYPUSZCZAC ZAMYKAJA CORAZ WIECEJ LUDZI SKURWYSYNY ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.1.15 15:7:1

Ołata za wprowadzanie gazów i pyłów do atmosfery

Witam czy ktoś się orientuję jaka jest stawka za wprowadzanie do atmosfery gazów ze spalania propan- bbutan ale dla wuzków widłowych (silniki w maszynach roboczych)..bo w dzienniku ustaw nie ma opłaty....- ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.15 14:55:36

swiadczenie rehabilitacyjne

Witam , mam przyznane swiadczenie rehabilitacyjne i zastanawia mnie okres na jaki jest to swiadczenie przyznawane, a natomiast wg ZUS rok kalendarzowy ma 360 dni i powoluje sie na ustawe z dnia 25 czerwca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.15 9:59:1

Praca podczas urlopu macierzyńskiego-mobing..

Moze nie na temat ale bardzo potrzebuje POMOCY!!!!!!!! Jestem pielegniarka we Wroclawiu na klinikach i tu dopiero jest mobing,sama mam w tej chwili z przlozona problem ale kieruje sprawe do sadu o mobing ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.15 0:41:0

Wypowiedzenie umowy zlecenia z dnia na dzień-mogę??

Witam Pracuję w prywatnej firmie na umowę zlecenie na czas określony od prawie roku, zastanawiam się nad zmianą mejsca pracy. Czy mogę pracodawcy wypowiedzieć umowę praktycznie z dnia na dzień??..chodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.14 17:44:21

spółdzielnia nie chce podpisać aktu notarialnego

Bardzo proszę o pomoc, gdyż spółdzielnia nie chce podpisać ze mną aktu notarialnego mam podpisaną tylko umowę przeniesienia własności lokalu. potrzebuję założyć księgę wieczystą a bez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.13 18:10:15

NADGODZINY W WEEKNED - BARDZO PROSZę O POMOC

Pracownik w umowie o pracę ma zapis o pracy 8 godzinnej od pon. do piątku. Faktycznie jednak świadczył pracę bardzo często zarówno w sobotę jak i w niedzielę.Pracodawca rozwiązał z nim stosunek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.13 12:17:20

mam pytanie iprosze o pomoc

w 2000 roku wzialem kredyt w kredyt banku ,po jakims czasie mialem przez okres 2 mies problemy finansowe i nie zapl 2 rat po czym dostalem pismo z banku o wypowiedzeniu kredytu i wezwanie do splaty w ciagu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.13 9:7:50

Posiadamy z mężem mieszkanie 4-pokojowe i działkę na której ma stanąć nasz dom.

Witaj Minia !! Sprawa jest b.prosta nie liczą się intencje ale efekty. Problem mozna załatwić na kilka sposobów tak aby zabezpieczyć Twoja mamę jak i Ciebie czy Twoja rodzinę ale tak jak pisze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.12 19:18:26

Protest faksem w terminie ?

Wykonawca wysłał protest faxem w ostatnim dniu do Zamawiającego w jego godzinach pracy. Oryginał dotarł nastepnego dnia. Zamawiający okreslił sposób porozumiewania się faxem za wyjątekim protestu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.12 18:8:27

Protest po wyroku arbitrów ???

Zamawiający wybrał ofertę "A" i odrzucił "B" z powodu "x". Wyk. "B" złożył protest , a wyk. "A" przyłączył się po stronie Zam. Wyk "B" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.12 18:3:50

Wyrok w zawieszeniu a wyjazd za granice?

Chyba nie mozna opuszczac kraju ale znam osobe ktora ma jednoczesnie dwa wyroki w zawieszeniu i jezdzi na miesiac...dwa..do roboty za granice bez uprzedniej umowy z policja...tak jak mu sie podoba :) i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.12 17:30:32

Dodatek mieszkaniowy a posiadanie samochodu

Dostałem od rodziców pieniądze na zakup w 2005r. używanego auta (1992). Samochód ma swoje lata, jeszcze jeździ, wykorzystuję go do celów służbowych i prywatnych (ze wskazaniem na te pierwsze). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.12 13:5:14

alimentacja od datkobiorców

To dostajesz i tak bardo wyską kwotę. Ja na dwoje dzieci otrzymuję 300.00 zł ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2007.1.12 12:9:47

Problem z ERAgsm

Możesz (pomoże federacja konsumentów) oddać telefon do niezależnej ekspertyzy, ale jeśli prawdą jest, że w środku znajdują się np. opiłki - telefon był wykorzystywany w środowisku mocno zapylonym, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.12 11:42:59

Długi wobec FA

Zmarł mój mąż, niestety zostawił dług z tytułu zaległych alimentów wobec funduszu alimentacyjnego, bieżace alimenty były płacone na bieżąco do rąk matki jego dziecka z pierwszego związku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.12 9:9:10

Części i urządzenie wspólne budynku

kupiłem mieszkanie będące częścią budynku jednorodzinnego. Poprzedni właściciel podzielił budynek na 3 takie same mieszkania i dwa z nich sprzedał. jest teraz tylko właścicielem jednego mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.12 8:45:6

art. 286 §1 kk - carding i konfiskata mienia i wyrok ??

Witam jestem podejzany o art. jak w tytule ...uzywalem cudzych numerow kart kredytowych ale nie mialem z tego zadnych kozysci materialnych po za drobnymi uslugami w internecie ale dawno przestalo mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.11 17:0:37

CZy mogą odwieścić zawiasy które zapadly przed wyrokiem??

Wiem coś na ten temat. Ponieważ mój brat siedzi juz przeszło 3 lata za drobne kradzieże i wymuszenia zostało mu jeszcze około, 2 lat odsiadki.Nie chce cie martwić ale tak naprawde odwieszą mu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.1.11 16:49:11

rażąco niska cena

Moim zdaniem : ad 1/ trudno definiowac dozwolony zakres, ustawa tego nie ogranicza. Można żdac dodatkowych wyjaśnień do skutku aby wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. ad 2/ raczej nie i na pewno ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.1.11 16:33:58

Prawa socjalne

Były mąż złośliwie nie pozwala dzieciom korzystać ze świadczeń socjalnych swojego zakładu pracy. Jak również ze zniszkowych ulg na przejazdy kolejowe. Czy jest jakieś prawo żeby dzieci mogłyby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.1.11 15:57:6

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika