Forum prawne (strona 862)

Firma cross - windykacja

1. Przedawnienie liczy się od dokonania ostatniej wpłaty. 2. Jeśli przedstawią Ci przedmiotową fakturę (nie datę i numer) to Ty będziesz musiała im udowodnić, że wszystko spłaciłaś. Przedstawienie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.20 19:6:52

trudna sprawa

Witam jestem studentką 1 roku dziennych studiów. Mam ogromny problem niestety nie stac mnie na prawnika. Mianowicie moi rodzice rozwiedli sie rok temu. Sprawa jest dosyc zawiła ponieważ wyprowadziałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 18:46:47

POMOCY! Wycena mieszkania w spółdzielni.

Nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale: Ratunku! Po co opuszcza mieszkanie lokatorskie, gdy Sejm prawie uchwala nowelizację ustawy o s. m. i (może) przeniesienie WŁASNOŚCI nastąpi po wpłaceniu kwoty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.20 13:25:49

proszę o pomoc odnosnie alimentów na dziecko ?

Witam!! Sądy,rozprawy itp.to dla mnie kosmos, nie mam o tym pojęcia i dlatego pytam tutaj, a mianowicie chcialam się zorientować w swojej sytuacj - chodzi o alimenty. Mam jedno dziecko 10 miesięcy,wyprowadził ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 12:35:18

Dom w gospodarstwie rolnym

to zalezy od polozenia domu w stosunku do pozostalych skladnikow gospodarstwa rolnego oraz miejsca zamieszkania osoby prowadzacej owe gospodarstwo! zazwyczaj sa male szanse, ze wzgledu na sektor strategiczny, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.20 11:49:28

POMOCY! Wypowiedzenie pracownika na urlopie!

Witam! Jestem obecnie na urkopie od 12.02.2007r. do 13.03.2007 r. Miałem 6 dni urlopu z zeszłego roku i 16 dni nowego urlopu. Mam pytnie: Czy w trakcie tego urlopu moge złożyc wypowiedzenie z pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 8:7:21

prawo ojca do córki -odebranie matce

mój syn ma dziecko z nieformalnego związku. matka dziecka jest nieodpowiedzialna, zostawia dziecko pod opieką przypadkowych osób, przy czym utrudnia kontakty dziecka z ojcem.w jej domu na porządku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.2.19 20:16:0

pytanie o uprawnienia komoricze

Mam pytanie. Czy komornik może zabrać mi samochód który w tym wypadku jest jedynym moim źródłem dochodu (taksówka)?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.19 18:28:21

WYKUP MIESZKANIA KOMUNALNEGO gdy nie jest się najemcą

witam. Mam zamiar kupić mieszkanie. Znalazłam właśnie bardzo korzystną ofertę, jednak jak się okazało jest to mieszkanie komunalne.Jak mnie poinformowano mieszkanie jest zadłużone, a aktualna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.19 17:22:58

przpisanie wlasnosci

czy osoba ktora jest sparalizowana oraz ma ograniczona bardzo komunikacje z ludzmi gdyz nie bardzo moze mowic moze przepisac swoja wlasnosc na osobe trzecia?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.19 15:2:49

Czy w mojej sytuacji dostałabym rente?? Proszę o podpowiedziiii DZIĘKUJĘ Z GÓRY

Moj brat mial operowany tetniak mozgu, nie spelnial warunkow do otrzymania renty inwalidzkiej, ale wystapilam do Prezesa ZUS, ktory dal mu rente w drodze wyjatku. Jest to nanizsze swiadczenie, ale jest. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.2.18 18:48:32

Czy możliwa jest zmiana umowy na nowych warunkach przez właściciela kamienicy???

Zasady wynajmu lokali mieszkalnych dokładnie reguluje ustawa o ochronie praw lokatorów ... . Umowa najmu nie może być sprzeczna z tą ustawą. Ustawodawca bardzo mocno ograniczył prawa wynajmującego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.17 21:20:42

Nie dostalam renty ,kiedy moge sie ubiegac znowu?

dostalam orzeczenie o czesciowej niepelnosprawnosci ( zdiagnozowany RZS),ale nie dostalam renty ,bo nie spelnilam trzeciego warunku(niezdolnosc do pracy powstala w czasie zatrudnienia,lub nie pozniej niz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.17 20:14:2

co mam zrobic???

Moj brat miał kiedyś podobną sytuację. Zabezpieczył sie tak, że alimenty wysyłał pocztą!!! Jego była żona jednak nie odbierała alimentów, bo wolała nasłać na niego komornika, z czym oczywiście ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.2.17 20:6:3

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

prosta sprawa, na 1 rozprawie zgłosić wniosek Sędziemu w trybie z art. 335 k.p.k i dogadać się z prokuratorem na temat kary, jak to było 1 przestępstwo, to niedużo dostaniesz. 335 kpk - dobrowolne ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2007.2.17 14:33:45

KTO SPŁACA POŻYCZKI KIEDY POŻYCZKOBIORCA UMIERA???

Zmarł ojciec , który maił kredyty w bnku o których nikt nie wiedział,przujełam po nim spadek z dobrodziejstwem inwentaża , czy bede mósiała spłacać kredyty za ojaca??? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.16 21:4:10

chciałbym spłacić ale nie mam z czego - co mi grozi ?

Masz kilka wyjść z tej absurdalnej sytuacji: 1) może Pan wystąpić z wnioskiem o umorzenie zaległości podatkowych. Jeżeli US uzna, iż Pana sytuacja jest rzeczywiście fatalna i nic nie rokuje na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.16 19:57:54

2007.2.16 16:33:27

Prawo żyranta

ma pytanie, może ktoś mi pomoże bo nie wiem co mam... robić. 5 lat temu pożyrowałam koleżance pożyczkę na kwotę 20000zł. później po jakimś czasie się okazało że nie spłaca jej,. Sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.15 13:21:44

Spadek - darowizna prawa do działki, czy darowizna działki budowlanej.

Witam, szukam podpowiedzi dot. darowizny - który przypadek jest dla mnie korzystniejszy. Temat dotyczy spadku a dokładniej prawa do spadku jakie otrzymała moja mama po swoim tacie - chodzi o ziemię ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.15 12:30:55

Bank i Biuro Informacji Kredytowej

Mój problem polega na tym, ze koleżanka która żerowało mi pożyczke bez powiadomienia ze strony banku i wogóle jakichkolwiek monitów o niespłacanym kredycie została wpisana do BIK. Teraz ma problem ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2007.2.15 8:26:41

Poręczenie kredytu - komornik

Niech pan postara się w banku, gdzie był pan poreczycielem o kredyt oddłużeniowy i spłaci całość.Bedzie pan spłacał swój kredyt . Potem może pan dochodzić swojej własności od kredytobiorcy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.14 18:42:20

praca na płatnym urlopie wychowawczym

Czy będąc na płatnym urlopie wychowawczym, mogę legalnie pracować na umowę- zlecenie? ponoć jest ustawa pozwalająca na to, bez utraty świadczeń roddzinnych? Bardzo proszę o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.14 17:12:43

spadek po kimś z dalszej rodziny?

Lepiej będzie jeżeli jednak podasz sądowi namiary na członków rodziny (żyjących, a uprawnionych do zachowku), bo sprawa będzie się ciągnęła, no i pójdziesz w koszty (wyznaczenie przez sąd ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.2.14 16:41:59

rozwód a ciąża

Zamierzam wystąpic o rozwód z moim mężem ale jestem w piatym miesiącu ciąży. Ojcem dziecka jest mój mąż jednakże , nie chce on tego dziecka i nie zamierza go uznać ani łozyć na niego. Nadmieniem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.14 14:19:15

zatrzymanie prawa jazdy przez prokurature

witam mam taie zapytanie na jaki maksymalny czas prokuratura moze zatrzymac moje prawojazdy bez wyroku sadowego?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.14 11:50:19

Pomóżcie mi

Obecnie jestem na urlopie wychowawczym.W kwietniu chcaiałabym otworzyć własną działalność gospodarczą i właśnie nie wiem jak to zrobić.Wiem, że nie mogę być na wychowawczym i otworzyć własną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.14 8:40:56

wyjazd z dzieckiem do angli czy oprucz zgody na dowod cos jeszcze

witam mam ogromny dylemat mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto mi poradzi.mam roczne dziecko ja i jego tato nie jestesmy malrzenstwem,chcialabym wyjechac z synkiem do angli,ojciec dziecka podpisal zgode ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.2.13 17:35:5

Alimenty- czy powinnam płacić?

Wiatm Chciałam się dowiedzieć czy w momencie przysługujących mi alimentów na dzieci w momencie kiedy ich ojciec zabiera je ze sobą czy ja mam prawo płacić albo oddawać mu część alimentów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.13 15:3:46

wymeldowanie - eksmisja

a może trzeba byc złośliwym i pójsc do energetyki zgłosić wyjazd i odciąc prad i gaz? bo tak naprawde jesli wyjade to kto bedzie płaicił rachunki za gaz i prad ? ja mam ciągle płacic za kogoś ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2007.2.13 8:2:58

Czy mam musi odejść na emeryturę?

Bardzo proszę o poradę. Moja Mama: 2006 rok - 35 lat pracy 2007 rok - 55 lat życia Jej zapytania sa nastepujace: Czy musi koniecznie odejsc na emeryture z koncem tego roku? Czy moze jeszcze popracowac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.12 19:59:32

czy e-mail może być traktowany jako dowód w sądzie

Tak email to dowód! Taki sam jak sms z telefonu itp. W sprawach kupna sprzedazy w internecie nie trzeba wystawiac towaru na aukcje, tak samo wystarczy mail azeby transakcja była prawnie przeprowadzona ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.12 18:18:0

Alimenty -egzekucja

OJCIEC MOJEGO DZIECKA OD 6 LAT NIE PLACI ALIMENTOW W WYSOKOSCI USTALONEJ PRZEZ SAD, WPLACA PROFILAKTYCZNIE NP. 36 ZL, 76 ZL, W MIEJSCE PRZYZNANEJ KWOTY W WYSOKOSCI 300 ZL. kOMORNIK NIC NIE ROBI W TYM KIERUNKU ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.2.12 13:44:52

Prowadzenie portalu

Jeżeli faktycznie nie będziesz zarabiała na portalu ani grosza - oczywiście możesz bez żadnych przeszkód taki portal założyć. Działalność gospodaracza jest w momencie, gdy prowadzona jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.12 12:30:57

Czy trzeba miec osobne zaswiadczenie

Witam!!! Czy przy skladaniu papierow do zusu na emeryture trzeba miec osobne zaswiadczenie o pracy w warunkach szkodliwych czy wystarczy taka informacja na swiadectwie pracy??? Jezeli trzeba osobne zaswiadczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.12 8:11:10

moze ktos wie co mam zrobic?

Zapraszam Cię na "KURS POLSZCZYZNY" wstyd ichańba...................................... ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2007.2.9 3:48:23

Zrzeczenie się spadku na rzecz innej osoby

Prawo spadkowe nie przewiduje możliwości zrzeczenia się spadku na rzecz innej osoby. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.9 1:13:57

wykup mieszkania spółdzielczego

Potwierdzam,zenujace.Jak mozesz prosic o rady,ktore i tak będą niezgodne z przepisami prawa.A Ty stoisz na przegranej pozycji. Mieszkanie jest na babcie. A Twoj mąż jest tylko lokatorem.Wiec nie ma ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.2.8 20:33:13

ORGAN NADZORU

Witam. Chciałabym sie dowiedzieć , czy w spółce komandytowej jest usnanowinony organ nadzoru? Jeśli tak to jaki? Czy organ jest organem obligatoryjnym, czy ustanawia się go tylko w jakiejś określonej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.8 9:10:28

2007.2.8 0:22:58

Wypadek pod prysznicem w pracy (zaniedbanie pracodawcy)

Witam miałem wypadek pod prysznicem uszkodzilem sobie kolano, jakies 50dni bylkem na chorobowym.. co sie okazało to zamiast 100% wypłacono mi niecałe 80% jak to mozliwe co zrobic aby odzyskac pieniadze.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.7 21:25:6

work service - pytanie

Witam, Zawarłem niedawno umowę z Work Service i mam pytanie dotyczące 21. punktu w tej umowie: 21. Zleceniobiorcy nie wilno zawierać żadnych umów cywilnoprawnych w przedsiębiorstwie zakładu pracy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.7 15:46:1

miażdzyca kończyn dolnych

Mój tata jest bezrobotny ,zarejstrowany w UP i nie pobiera zasiłku,ma skończone 52 lata. Od dłuższego czasu bolała go lewa noga. obecnie jest po wizycie w szpitalu gdzie spedził tydzień czasu,lekarze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.7 13:14:9

Świadczenie urlopowe

W mojej firmie jest zatrudnionych 14 osób i przyjsługuje nam taki zasiłek... ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.2.7 13:5:27

Ile czasu na NIP-3?

Ą jeżeli zwlekałam z poinformowaniem urzędu skarbowego o zmianie nazwiska i adresu zameldowania ponad rok? czy czekają mnie z tego powodu jakieś nie miłe konsekwencje? zwłoka wywołana była brakiem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.7 12:32:33

chwilowe problemy z płaceniem

a gdy bym jej narazie wysyłał po 100 zl to może powiedzieć że nie płace ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.7 10:45:39

Porada - Intrum Justitia

1. Długi należy spłacać. 2. uznałeś dług więc mają już dwa asy. 3. nie masz większego wyjścia. Dogadaj się z nimi i spłać polubownie. Negocjuj umożenie odsetek. Odsetki to prawo wierzyciela ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.6 22:49:28

mam komornika prosze o porade

mam komornika ktory zabiera mi czes dochodow ale upomniala sie o mnie firma kruk (inne zobowiazanie) co oni moga ma zrobic prosze o odpowiedz i dziekuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.6 20:58:13

Jak się zabezpieczyć??

Mam okazję zamienić się mieszkaniami z rodziną, której jedna z córek aktualnie przebywa w za granicą ale na stałe zameldowana jest w mieszkaniu rodziców. Wiem, że procedura wymeldowania córki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.6 18:16:56

Czy muszę przedstawiać zarobki przyjaciela ?

Dziękuje wam wszystkim za rady. Wygrałam sprawe, sąd przyznał mi 350zł. alimentów. Pozdrawiam . ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.2.5 21:52:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika