Forum prawne (strona 861)

Rozwod-potrzebne kilka rad

Dzięki wielkie za odpowiedz.Własnie wróciłem z PL i wynająłem sobie adwokata co by nie było żadnych niespodzianek.Wiem ze na 1 rozpraiw musze byc osobiscie jesli beda kolejne to juz pani mecenas ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.3 6:52:2

podatek spadkowy

Dziekuję bardzo za iformację ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.2 19:0:33

Alimenty a nauka w CKU

dziki za informacji. Zlozylem wniosek do sadu i z checia podziele sie z wami rezultatem. Mam nadzieje ze pozytywnym dla mnie, a i dla syna bo moze to go czegos nauczy. Krzysiek ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.3.2 14:0:42

eksmisja... nowa umowa najmu

Czy można się dowiedzieć jak sprawa się zakończyła? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.3.1 22:10:56

prosze o szybka odpowiedz

Witam Ostatni na pewnym forum napisalem odnosnie mojej bylej nauczycielki nastepujace zdanie ,, najgorsza na swiecie nie ma co mowic ,, po uplywie roku otrzymalem list polecony od mojej wychowawczyni , ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.1 17:57:39

Co to jest BFP ?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć coś na temat bezosobowego funduszu płac, gdyż spotkałem się z nim poraz pierwszy i nie bardzo wiem co to jest. Chodzi o to, że jestem związany z pewną firmą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.1 17:50:57

Wynagrodzenie BFP

Witam. Chcialbym się dowiedzieć coś na temat bezosobowego funduszu płac, gdyż spotkałem się z nim poraz pierwszy i nie bardzo wiem co to jest. Chodzi o to, że jestem związany z pewną firmą pośredniczącą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.1 17:31:2

Konsumpcja prawa do wcześniejszej emerytury

Do takiej emerytury trzeba nabyć prawo do końca 2007,co nie znaczy,że należy składać o nią wniosek do końca tego roku.Inną sprawą jest sposób wyliczania emerytury-do końca 2008 obowiązuje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.1 16:59:50

Alimenty dla ex małżonki

I jak masz zamiar utrzymac siebie i maleństwo skoro bankrutujesz? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.3.1 16:56:33

KWATERUNEK-nie wlasnościowe-MNIEJSZE NA WIĘKSZE!!!

WARSZAWA---Mieszkanie kwaterunkowe27.74m2 kawalerka( nie wykupione )zamienię na 3 pokojowe(z doplatą). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.1 12:7:0

MAM KOMORNIKA

kruk może skoczyć ci na ptysia.Zeby cokolwiek mógł ci zrobić, musi być prawomocny wyrok sądu. Wtedy też może wkroczyć komornik. Tylko on może dokonywać jakich kolwiek zajęć. pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.28 23:40:9

Grozi mi bezdomność przez bank- pomocy

Tydzień temu dostałam od komornika Zawiadomienie o Wszczęciu Egzekucji z Nieruchomości. Egzekucja na mocy tytułu- nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym z PKO BP . Cała sytuacja nie wystąpiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.28 19:35:29

ochrona przezd wypowiedzeniem warunków pracy i pracy

Po ukończeniu 55 lat ZUS ustalił mi prawo do wcześniejszej emerytury przesłał mi wyliczenie wysokości emerytury i legitymacje emeryta Ja nie przerwałałam stosunku pracy, który trwa nadal. !!Nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.27 23:43:42

napaść na policjanta, obrażanie i utrudnianie aresztowania

oj sepsa i po co to piszesz? chyba nie mialaś do czynienia z policją, ale nie miej złudzeń oni też nie sa lepsi. Łapia małych kryminalistów, bo to bezpieczne i przylać można i popisać się gazem, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.27 21:3:32

Fundusz a ZUS

Fundusz alimentacyjny ma być finansowany z budżetu państwa, a uprawnionymi są nie tylko dzieci ale i rodzice i rodzeństwo pozostające w niedostatku ( stan niesprecyzowany, czytaj każdy), to może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.27 19:43:50

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Kto pisał ten komentarz? Jeżeli prawnik - to mierny. z tekstu nie wynika, że rozprawa przeprowadzona została zaocznie! Raczej chodzi o postępowanie nakazowe. Od wyroku nakazowego można złożyć ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2007.2.27 17:27:47

Firmy windykacyjne!!!Bardzo proszę o pomoc!!!

trzeba spłacić:)wysokość to pewnie odsetki ustawowe więc dlatego jest to 7500zł dzisiaj.a przedwanienie przedawnieniem ale w kazdym bądź razie nie wiem czy jakś spłatą czy pismem nie został ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.27 15:27:14

Nadgodziny z przymusu...

Witam! Pracuję w firmie, w której wszyscy pracownicy biura pracują po 9 godzin, jednak nikt nie dostaje płacy za nadgodziny...Każdy w strachu o posadę boi się odezwać. Ja niedługo odchodzę stąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.27 8:50:49

Sprzedaż mieszkania - PILNE!

Zgadza się meldunkek nie ma znaczenia. Nie piszesz jakiego rodzaju jest forma własności, dlatego może nie jest prowadzona księga wieczysta. Jeśli jest to najważniejszy jest wpis właśnie w księdze ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.2.27 2:50:17

Art. 183[1]. Ksh

Czy ktoś z szanownych uczestników forum pokusi się o zinterpretowanie powyższego artykułu? Czy wspołmałżonek który nie może zostać wspólnikiem nie posiada prawa do udziałów? Jak się to ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.26 21:29:25

Sprawa zameldowania

Witam !!! Posiadam pewien problem a mianowicie : Okolo rok temu zostalem wymeldowany z mieszkania przez mojego ojca z mieszkania lokatorskiego w bloku. Pierwsze sprawy toczyly sie w urzedzie miasta gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.26 16:11:54

zasiłek do ręki po ukończeniu pełnoletnosci

od trzech lat posmierci ojca moja rodzina otrzymuje zasiłek rodzinny z KRUS-u. Brat który studiuje otrzymuje swoją część do ręki. Natomiast ja po mimo ukonczenia 18 lat (jakies pół roku) temu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.26 14:50:22

czynsz regulowany,prosze o pomoc

Mam ten sam problem.Podniosłam czynsz na maxa i wypowiedziałam umowę.Ale lokatorka/jej synuś posiada własny duży dom/nie zamierza opuścić mojego mieszkania,bo" jej się należy".Zostaje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.24 21:36:17

czy to nie zawysoka kara?

zabrano prawo jazdy za jezde po pijanemu mialem w wydychanym powietrzu 0,32mg czyli ok0,6 promila(stosunek malejacy dodam), z sadu dostalem pismo ze zostalem pozbawiony prawa do prowadzenia pojazdu na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.23 16:11:42

Czy mam szansę na rozwód?-długie,proszę o rady.

Pani Iwono,gdy to czytałam miałam wrazenie ,że czytam o sobie.Dzisiaj właśnie wróciłam z sądu,bylam w sprawie rozwodowej.ja natomiast jestem 7 lat po slubie,mam 28 lat a wczoraj kiedy chciałam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.23 16:9:21

ZUS a chorobowe

nie- kpa nie działa w stosunku do zus. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.2.23 14:25:50

Należność za zalanie mieszkania

1. Odszkodowanie może się należeć (inaczej mówiąc, poszkodowany będzie miał prawo go dochodzić) jeśli suma wypłacona przez ubezpieczyciela nie pokryła całej szkody. Generalnie odpowiedzialny ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.2.23 9:29:36

dzien wolny od pracy

witam czesto pracuje w soboty czami po 4godziny a czasami dłuzej mam pytanie czy za soboty nalezy mi sie dzien wolny czy tylko tyle godzin ile przepracowałem pracodawca mowi ze tylko tyle godzin ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.23 9:29:2

MOPS mowi NIE :(

Jestem osobą samotnie wychowująą dziecko. Dostawalam zaliczke alimentacyjną w wys. 300zl. Gdy podjelam prace (na caly etat) dochód moj sie zwiekszyl, co spowodowalo zmniejszenie zaliczki jaka otrzymuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.23 9:10:14

nie placone alimenty

idz do komornika a jak to nie pomoze to prokuratura ; sklada sie pozew o niealimentacje art. 209 sprawdz ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.2.22 16:19:44

Wspólne rozliczenie podatkowe z małoletnim dzieckiem.

Witam, rozwód uzyskałam w połowie 2006 roku, sąd przyznał prawa rodzicielskie obojgu rodzicom a miejsce zamieszkania razem z matką. Moje pytanie brzmi tak; czy jestem matką samotnie wychowującą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.22 16:17:35

jak się liczy przedawnienie?

Zerwałaś w trakcie trwania promocji i upominają się o karę umowną?? Polecam bardziej art 118 KC. bieg przedawnienia początek -----art 120 KC. Przerywa każda czynność przed sądem a także uznanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.22 11:41:11

2007.2.21 21:50:24

czy to jest zasiedzenie

oczywiście, że nie- okres zasiedzenia uwzględniając dobrą wiarę wynosi 20 lat..wg Art. 172 par.1 ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.2.21 20:11:35

Sponsoring, a sport.

Jeśli byś miał już takie pismo to prześłij mi je na fireman84@interia.pl Lece na mistrzostwa świata służb mundurowych w piłce siatkowej do Australii i również szukam sponsora. Byłbym bardzo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.21 19:27:39

Prosze o POMOC!!!!!

witam.sprawa wyglada tak:brat mieszkajacy wraz ze mna i rodzicami za jazde bez prawa jazdy jakis czas temu dostal kare grzywny.Jest pelnoletni.Obecnie przebywa w areszcie śledczym za calkiem inna sprawe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.21 19:25:24

unieważnienie małżeństwa z powodu pijaństwa i narkomanii

piszę prace na temat unieważnienia małżeństwa to jest mój temat z jakiej literatury kożystasz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.21 18:33:6

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przede wszystkim dotyczy to dużych spółdzielni- tzw. mienie wyodrebnione stanowiące własnośc wszystkich spółdzielców zgodnie z ar.40 ustawy o sm umozliwia zarządom i radom nadzorczym traktowanie ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.2.21 10:9:36

koncesja - zezwolenie na alkohol w szczególnym przypadku....

Koncesję kontynuujemy od 1989 roku. Aktualnie koncesja ważna jest do 2010 roku, ale w bezpośrednim sąsiedztwie buduje się dom dla sióstr zakonnych z całej Polski. Czy można traktować dom dla sióstr ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.21 1:2:58

podział majątku przy separacji

Witam Mam pytanie dotyczące podziału majątku podczas separacji. Jak to wygląda na takiej drodze sądowej?Jest to podział zupełny czy zgodny z dniem aktualnym? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.2.20 23:22:31

Musze odroczyc termin zlozenia wnioskow dowodowych/ rozwod

Musze odroczyc termin zlozenia wnioskow dowodowych w sprawie rozwodu . Wszelkie dokumenty do przedstawienia w sadzie musze wyciagac z ruznych urzedow i braknie mi czasu , praktycznie juz braklo jak moge ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.2.20 23:21:56

Jak upewnić się, kto nie zapłacił?

Występowałem przeciwko PZU. wpłaciłem koszty sądowe. Wygrałem, sąd zasądził, że pozwany zwróci koszty sądowe. w PZU ustnie powiedziano, że przelano na konto kancelarii. Pytałem kilka razy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 23:15:11

Pomóżcie Pilne! Sad kazal przedstawic powod rozwodu jak dostac wiecej czasu

Mąż odmówił mi rozwodu.Do jutra mam przedstawić w sdzie , na piśmie udokumentowanie powodu rozwodu. A niestety przez chorobę dziecka nie zdążyłam przygotować odpowiednich dokumentów , czy jest ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.2.20 23:9:17

rodzice stracili córkę

Siostra mojej dziewczyny, " Kasia ", będąc w klasie maturalnej, zgodziła się na sugestię rodziców, by w ciągu tygodnia, po zajęciach jeździła do cioci, polonistki, by ta pomogła jej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 22:42:25

rodzice tracą córkę

Siostra mojej dziewczyny, " Kasia ", będąc w klasie maturalnej, zgodziła się na sugestię rodziców, by w ciągu tygodnia, po zajęciach jeździła do cioci, polonistki, by ta pomogła jej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 22:39:43

umowa sprzedazy po smierci

rzecz wchodzi w sklad masy spadkowej. jesli posiadasz prawa do spadku to sprzedawac mozesz, jesli zas nie to dysponujesz nie swoja rzecza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.20 21:57:35

Prawa funkcjonariusza podczas czynności prewencyjnych

Policja nie jest od tego by ja lubic, tym bardziej pojedynczy policjant. Yak sie sklada, ze w kartoflandii byle obszczymurek uwaza, ze ma wiecej praw niz to faktycznie jest (sorki za doslownosc, ale przerysowuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.2.20 21:40:38

Przymusowe 10-cio godzinne zmiany

Witam!! Jestem pracownikiem pewnej firmy w której przymusza sie ludzi do zostawania na 2h nadliczbowe np. taka informacją. Cytuję: "Witam Ponieważ w naszym zakładzie są aktualnie 2 zmiany, które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 21:38:13

Mieszkanie lokatorskie w społdzielni.

opuszczajac lokal winien byc sporzadzony AKTUALNY operat szacunkowy wykonany przez uprawninego rzeczoznace majatkowego (lista na stronach ministrstwa). Kto to zleca - niewazne, kosztem obciaza sie lokatora ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.2.20 21:32:9

Firma a krus

Witam mam takie pytanie: Czy będąc na KRUSIE jak otwożę firmę ogulno budowlaną muszę płacić ZUS? , i co muszę zrobić aby otworzyć taką firmę ( chodzi o biurokracje) Z góry dziękuję za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.2.20 21:22:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika