Forum prawne (strona 860)

Problem z mieszkaniem kwaterunkowym

Niby można spisać testament, ale jeśli Pani ma jakąkolwiek rodzinę, to trzeba będzie spłacić zachowek... czyli połowę wartości majatku, który normalnie by odziedziczyli. Przed upłynięciem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.17 19:48:47

czy mozna domagac sie zachowku z darowizny

Teoretycznie darowizny są wyłaczone z dziedziczenia,a w tym przypadku w chwili śmierci babcia nie była już właścicielką mieszkania, więc nie ma podstaw do udziału w spadku, którego nie było. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.17 19:27:5

Dowód osobisty - mały problem prosze o odpowiedz

również dołączam się do pytania koleżanki i proszę o odpowiedź. Urodziny mam 10kwietnia i czy moge złożyć już podanie o dowód, ale żeby nie był 5 letni, podobno i tak trzeba czekac 4tygodnie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2007.3.17 19:7:2

Przerwa w pracy

Dziekuje za odpowiedz. Nadgodziny zapisywane sa w dzienniku zmiany.Jezeli chodzi o pobory to przewaznie ich nie ma.Dostajemy wolne. Glownie mi chodzi o to czy mozemy chodzic w takim systemie?Nie mamy 11 ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.3.17 9:50:22

Transfer duzej sumy pieniedzy > Bank PL do Bank IT

Witam! Mam pytanie do ludzi, ktorzy orientuja sie w temacie transferow zagranicznych. Chodzi o przeslanie duzej sumy pieniedzy z banku polskiego do wloskiego. Uprzejmie prosze o wybaczenie mi mojej calkowitej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.16 17:48:40

Umowa najmu, problem z rozwiązaniem

Mam podobną sytuację ale w odwrotną stronę czyli ja jako wynajmujący chce sprzedać lokal mieszkalny któy wynajmuje - w umowie mam na czas nieokreslony i 3 miesięczny termin wypowiedzenia ale jak ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.3.16 17:32:20

(U)dręczona

Od 13 lat jestem mężatką.Nie wiem ,jak dłużej wytrzymam w tym związku.On zarabia więcej ode mnie i stawia mi ciągle wymagania.Jak czegoś nie spełnię,to straszy mnie,że rozwiedzi się,odbierze ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.3.16 11:32:14

Domyślny spadkobierca w przypadku braku testamentu

wg mnie dziedziczą krewni w linii prostej - zstępni – dzieci, wstępni - rodzice (czyli w tym przypadku dziadkowie) i rodzeństwo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.16 11:7:52

zestawy prezentowe z winem a zezwolenie

art 18 Ustawy z dnia 26.10.1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zezwolenie wydaje wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na lokalizajcę punktu sprzedaży; ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.15 12:55:37

BRAK DOSTĘPU DO DROGI - BRAK POZWOLENIA NA BUDOWĘ?

mam podobnie. mozesz to zalatwic w prosty sposob o ile ktoras dzialka obok ma dostep do drogi. musisz dogadac sie z wlascicielem tej dzialki aby zrobil wpis w swojej i twojej ksiedze wieczystej o SLUZEBNOSC ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.15 8:42:35

Odliczenia na cele kultu religijnego poniesione w 2006

Czy odliczenia na cele kultu religijnego w 2006 pozostały? Czy mając dowód wpłaty mogę dokonać odliczenia? Gdzie należy to wykazać w PIT? Jaka jest maksymalna kwota odliczenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.14 20:47:37

dlaczego zmniejszony zasiłek chorobowy i macierzyński?

Posiadam umowę na czas niokreślony.Zaczynajac zwolnienie lekarskie (byłam w ciąży) w lipcu 2006 została mi wyliczone srednie wynagrodzenie z ostatnich 12 msc. Do tej pory moje wynagr. wyglądało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.14 12:43:52

Zasada niezależności związków zawodowych

Potrzebuję wszelkich materiałów związanych z tym tematem.Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.14 11:25:34

Renata rodzinna praca podatek??

Chcialbym sie dowiedziec co mam robic a wiec jestem studentem od czasu do czasu sobie dorobilem do tego otrzymuje po ojcu rente rodzinna. I sprawa wyglada tak iż renta rodzinna jak nie pracowalem byla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.13 19:56:14

Problem z remontem

Witam. A dlaczego nie moze pan zrobić remontu? jaki powód podała spółzielnia?Proponuje zażyczyć sobie wglądu do regulaminu napraw i remontów obowiązujących w spółdzileni. Tam powinien Pan ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.13 18:11:32

stan cywilny

Mam pytanie ,mieszkam od 18 lat w innym kraju w ktorym zawarlem zwiazek malzenski. Nie zglosilem tego w Polsce a bedac przy okazji w kraju wymienilem stary dowod na nowy podajac we wniosku stan cywilny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.13 18:3:38

Może ktoś mi coś doradzi...

Witam Mam problem i może któś będzie mógł mi doradzić jak się zachować i co zrobić. Dwa tygodnie temu zamieniliśmy się z inną rodziną mieszkaniami - przy dopełnieniu wszystkich formalnośc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.13 16:5:43

Prosze o porade!!!!!

Moj ojciec kilka lat temu prowadzil dzialanosc (2000) po rezygnacji zostal z dlugami (niemalymi)dla co niektorych firm,wyjechal za granice i tyle go bylo,do chaty przychodzily pisma nigdy ich nie odbieralem,z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.13 15:5:13

Zasiłek dla bezrobotnych oraz koszty uzyskania przychodu

witam, mialam ten sam problem ,ale juz wszystko jasne, zasilek to pozycja nr. 5 , czyli inne zrodla niewymienione itd.. Na Pit 11, ktory otrzymala Pani z urzedu w pozycji przychod powinien byc numer i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.13 12:50:50

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

mala ja nie wiem jak tam bylo. Mam tez widzenia z dzieckiem i to ja jestem wyzywany przez matke, to ja nie jestem wpuszczany. To mi odmawiaja wizyt, to na mnie pluja przy dziecku, to ja wzywam Policje ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2007.3.12 15:19:2

Dochód nie prowadząc działalności gosp.

Nie znam się na tym za bardzo ale działalność gospodarcza wiąże się z płaceniem podatku np. ryczałtu. A co w sytuacji jeżeli nikt na stronie internetowej nie zechce skorzystać z usługi i tym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.12 11:39:25

kupno kradzionego samochodu

Na mocy art 169 par.2 jest pani wlascicielem samochodu jesli oczywiscie dziala pani w debrej wierze kupujac samochod i upłynęly trzy lata od nabycie samochodu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.11 21:41:55

wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą

tak ale jeśli jesteśmy w mniejszości wobec prowadzących działalność gospodarczą to na jak możemy ich zmusić do ustalenia zróżnicowanych stawek? przecież oni nie będą głosować za zwiększeniem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.11 16:55:18

Kiedy umowa zlecenie stanie sie umowa o prace??

Jakie rzeczy musza byc zawarte w umowie zlecenie aby mozna bylo ja uznac za Umowe o prace?? Art. 22. § 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.11 15:31:32

Czy slub uchroni przed odsiadka?

prosze o odpowiedz,moja dziewczyna rozpoczela odbywanie kary 3,5 roku wiezienia,czy ma prawo wziasc slub ze mna .i na jakich zasadach, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.3.11 13:14:19

Pogryzienie przez psa.

Witam, doszlo do powaznego wypadku. Otoz moja matke zaatakowal pitbull i odgryzl palec. W tej chwili jest po operacji i w trakcie leczenie. Dzis zostalo zlozone zawiadomienie na posterunku policji. Nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.11 2:27:15

Czy mogę postawić ogrodzenie...?

Czy mogę postawić ogrodzenie z godnie z mapą geodezyjną. która jest podstawą do wpisu do księgi wieczystej? Czy muszę zostawić pas drogowy, ponieważ zamierzony pas drogowy nadal jest moją własnością ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.9 21:11:26

2007.3.9 13:39:52

Spółdzielnie podwyższa opłaty c.w.

To jest tzw.opłata stała. Jeżeli regulamin to przewiduje, to można tak rozliczać. Koszt wytworzenia c.w.u. jest horendalnie wysoki i średnio wynosi grubo ponad 20 zł za 1 m3. Można rozbić te koszty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.9 13:38:1

[Kredyt konsolidacyjny] a umowa o pracę??

Z mężem chcieliśmy umozyć wszystkie kredyty jednym kredytem na kwote 30000zł ale mamy problem... żaden bank niezgadza się ze wzg. na to iz mąż ma umowe o prace na czas okreslony (6miesi.). Pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.9 12:6:15

Wylesienie działki

Witam, z jakimi kosztami w praktyce nalezy sie liczyc przy wylesieniu działki o pow. 8 arów pod zabudowe letniskową. Wiem z Nadleśnictwa iz ogolny koszt podawany jest dopiero po złożeniu wszelkich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.9 12:2:28

Pogmatwana sytuacja z mieszkaniem własnościowym.

Toś się brachu wpakował. Miałeś zawartą umowę o ustanowieniu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego? Nie piszesz o tym, ale zakładam, że miałeś. Zostałeś wykluczony? To ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.9 11:50:23

zmiana nazwiska dziecka,a ojciec bez praw rodzicielskich

Skoro ojciec pozbawiony jest praw rodzicielskich nie bedziesz miala z tym problemow. Wszystko zalatwia sie w USC. mUSISZ TYLKO DO WNIOSKU DOŁĄCZYC WYROK POZBAWIAJĄCY OJCA PRAW. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.9 10:55:28

Szkoda z tytułu AC

Pogadaj z agentem prowadzącym- co masz zrobić, odwołuj się, składaj zażalenia- ale wszystko uzgadniaj najpierw ze swoim agentem. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.8 21:24:55

Proszę o pomoc - właściwe wyliczenie wynagrodzenia chorobowego

Witam Mam duży problem z prawidłowym obliczeniem wynagrodzenia za czas choroby, oraz wynagrodzenia brutto za czas przepracowany w miesiącu lutym 2007. Analizowałam rózne przykłady obliczania wynagrodzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.8 16:12:25

POMOCY!!!!

cóż mama powinna wrócić do ojca ojciec zrobić porządek z dziećmi mieszkanie taka sobie rzecz ... oddać dla MARKOTu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.8 13:39:43

2007.3.8 11:6:5

Zakup samochodu - proszę o pomoc!!!

pewnie ze mozesz rządac zwrotu kasy za autko. Moj ojciec sprzedawal kiedys fiata brave i umowa ladnie spisana, wszelkie informacje ze kupujacy zna stan techniczny, i te wszystkie bla bla bla i koles drugiego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.3.7 16:46:28

czy może powstać wspólnota na dwóch prawach własnosci gruntu

Problem polega na tym, że jest to klatka budynku niepodzielna, pod którą są dwa rodzaje własności. Połowa klatki położona jest na gruncie w użytkowaniu wieczystym pozostała część na własności. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.3.7 14:34:7

zeznanie 2006, a alimenty

ja mam ten sam problem matka i ojciec placa na mnie alimenta i niewiem czy musze sie z tego rozliczycz czy nie jak sie cos dowiesz to napisz do mnie balbinka1001@o2,ol ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.6 20:10:33

2007.3.6 19:44:54

czy istnieje cos takiego jak umorzenie kredytu konsumpcyjego????

kredytobiorca otrzymal kredyt w 2002 roku w kwietniu ten kredyt nie zostal splacony z powodu krytycznej sytuacji materialnej do dzisiaj . czy istnieje mozliwosc albo szansa umorzenia kredytu takiej osobie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.6 19:18:11

co wowczas gdy?

Byly konkubent i zarazem ojciec dziecka przebywa z zamiarem stalego pobytu za granica,a matka ( byla konkubentka ) che wyjechac za granice i zostawic dziecko pod opieka osoby trzeciej lub swojej matki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.6 6:16:2

Logo stacji tv na stronie www

Jeżeli ich logo będzie prowadziło do ich stron to jest to dozwolone i jeszcze powinni za to zapłacić. Co innego jeżeli czyjeś logo uzyte zostaje do przekierowania na inne strony nie związane z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.5 17:50:35

Pożyczka pieniędzy "na gębę"

Umowa ustna jest również w świetle prawa zobowiązująca.Ostatecznie możesz złożyć sprawę do sądu.Dobrze jakbyś miała jakiś świadków na to.Nawet głupi sms od niego,który może udowodnić ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.3.5 14:15:45

Praca na etacie+działaln.gospodarcza a zwolnienie chorobowe.PILNE.

Witam serdecznie, mam pytanie. Jestem zatrudniona w jednej z firm na caly etat, oprocz tego prowadze dzialalnosc gospodarcza i sama oplacam wymagane ubezpieczenie zdrowotne. W najblizszym czasie ide do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.4 23:59:36

WNIOSEK DO INSPEKCJI NADZORU BUDOWLANEGO

Do nadzoru budowlanego nie ma sensu sie zwracać. Mam podobną sytuację w której mieszkanie nie spełnia warunków technicznych jakie sa obowiazujace dla budynków mieszkalnych - zimno,mokro i teraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.3.4 19:52:22

Alimenty a dziecko w nowym związku

czy Ty czytałas to, co napisałaś? ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2007.3.4 15:9:11

RENTA / Jubilat

Witam! Mam takie małe pytanko dla znawców. Od 5 miesięcy jestem na L4, ciężko choruje i staram się o rentę. Za 2 miesiące ide na komisje lekarską, więc prawdopodobnie od czerwca bede już rencistą. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.4 12:18:38

ratunku matka chce mnie wymeldowac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mam 21 lat i od listopada ubieglego roku nie mieszkam pod adresem stalego zameldowania .Mama przebywala za granica i w udieglym roku przyjechala razem z jakims facetem konkubentem. Ten czlowiek sklocil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.3.3 15:53:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika