Forum prawne (strona 910)

nieterminowe opacenie skadek ZUS

Witam, dzis powinnam dokonac opaty skladek ZUS 10.02,ale...niestety nie udalo sie.Wpata zostanie dokonana jutro11.02, czy bede placic jakies odsetki za zwloke? jesli tak to w jakiej wysokosci?i jak mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.10 23:40:33

2005.2.10 22:25:3

kupno czy darowizna -proszę o radę

brat chce oddać mi samochód, jestem osobą ubogą,proszę o radę co jest dla mnie korzystniejsze,umowa kupna , czy darowizny za każdą podpowiedz dzięki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.10 21:9:18

umowa -kupna czy darowizna??

bardzo proszę o poradę,co jest kożystniejsze dla mnie/[jestem osoba ubogą] brat chce oddać mi aulto czy spożądzić umowę kupna,czy darowizny, za poradę dzięki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.10 18:36:33

Zaświadczenie o niekaralności1

Tylko ty możesz złozyć i tylko ty odebrać. Nie musisz odbierać osobiście, sąd przesyła również pocztą, lecz trwa to dłużej. jesli nie byłes karany, gdy zjawisz się po niego osobiście przeważnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.9 18:44:11

jak zatrudnic emeryta

Jak najlepiej zatrudnic emeryta zeby placic tylko składke zdrowotną i na jakich zasadach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.9 15:0:11

Czy świadek musi zeznawać przed sądem?

e prawnik pierdzielisz farmnazony stawic sie musisz ale nie musisz mówić... ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.2.9 12:17:34

SPADEK PO ŚMERCI SIOSTRY BABCI - kto spłaca zaciągnięte kredyty ??????

Umarła siostra mojej babci, miała zaciągnięte kredyty jej syn zrzekł się spadku - kto w takim przypadku spłaca kredyty (bez żyrantów) proszę o odpowiedź - sebastianssz@interia.pl Dzięki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.9 11:45:10

Staz absolwencki a Unia???

Mam ponad 25 lat i odrabiałam staż. U nas na stażabsolwencki miały szansę osoby do 27, jeśli skończyły studia wyższe. Warunkiem było pozostawanie absolwentem nie dłużej jak rok. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.2.9 11:39:31

Pomocy - spadek

Jakie sa podstawy prawne jesli chodzi o dziedziczenie mieszkania wlasnosciowego po rodzicach, rodziece zapisali je na jedno dziecko czy inne dzieci maja prawo do czesci tego mieszkania??? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.2.9 11:24:27

termin płatności to 30 dni??? czy nadal to obowiązuje???

Pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące ustawowo obowiązującego 30 dniowego terminu płatności. Mianowicie część moich kontrahentów twierdzi, że mogą mi udzielić np. 90 dniowego terminu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.9 10:57:22

działalność gospodarcza męża a odpowiedzialność żony...?

mój mąż prowadzi działalność gospodarcza jako osoba fizyczna. Od pewnego czasu mamy rozdzielność majątkową. Przeprowadziłam ją z obawy o mieszkanie (które jest teraz moje, a firma męża) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.8 16:48:9

działalność gospodarcza a rozdzielność majątkowa....

mój mąż prowadzi działalność gospodarcza jako osoba fizyczna. Od pewnego czasu mamy rozdzielność majątkową. Przeprowadziłam ją z obawy o mieszkanie (które jest teraz moje, a firma męża) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.8 16:45:33

Urlop zdrowotny a prawa emerytalne

Z art73.ust.2 należy wnioskować, iż takiego urlopu można udzielić wyłącznie osobie przed odejściem na emeryturę. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.2.8 11:50:51

W nawiązaniu do sprawy, ktora przedstawilem na forum, a która dotyczy

wprowadzenia mnie w blad przy przyznawaniu podwyzki, mam jeszcze jedno male pytanie. Czy sprawa ta sie dezaktualizuje??? Oczywiste jest, ze poki nie znajde nowego zajecia nie moge wchodzic w spor z obecnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.8 11:40:33

allegrowa sprzedaż

witam mam pewne pytanie sprzedałem ostatnio pamięc ram przez allegro która przed wysłaniem sprawdzałem u siebie w komputerze czy działa i działała bez zarzutów, takze sprawdzałem ją na 2 innych ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.2.8 11:5:30

Niekaralnosc

Witam. Kto ma prawo sprawdzac, czy dana osoba jest karana? pozd Piotr ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.8 9:57:23

rozliczenie roczne z US. - PIT

Jestem rencistką , pobierajacą świadczenie w formie renty z KRUS. Chce rozliczyć się z mężem w rozliczeniu rocznym PIT tylko, ze mąż prowadzi gospdarstwo rolne w związku z czym nie musi rozliczać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.8 8:59:44

Egzekucja długu firmowego z majątku firmowego współmałżonka

Witam, oto problem: mąż prowadził działalność gospodarczą i zaciągnął w imieniu firmy dług u innego przedsiębiorcy, spłacił tylko część -reszta stała się przedmiotem egzekucji komorniczej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.7 23:24:16

Umowy weekendowe

niedopuszczalna jest taka praca przez pracowników zatrudnionych na umowę o pracę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.7 22:58:49

O co sąd pyta na sprawie alimentacyjnej???????

Mam takie pytanie! Za nie cały miesiąc mam sprawę o alimenty. Podałam swojego ojca o alimenty i nie wiem o co sad będzie pytał. Mój ojciec znalazł sobie kochankę w wieku 22 lat gdzie on ma 42. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.7 22:55:6

2005.2.7 21:57:44

Problem z wyegzekwowaniem kaucji za mieszkanie !!

Witam! Mam nastepujacy problem: wynajmuje mieszkanie, wplacilem za nie kaucje na wypadek zniszczen (1400pln). Co miesiac place wlascicielce 900pln + wszystkie oplaty (czynsz, woda, gaz prad telefon itd). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.7 18:39:3

Mam dług do spłacenia, chce spłacić ale nie chcę żadnych rozpraw

sądowych. Jestem zadłużony w pewnej firmie. Dług spłacałem ale przez 6 m-cy zaprzestałem spłat, (brak pieniędzy) teraz dostałem sms od firmy windykacyjnej że sprawa jes w sądzie. Ja nie dostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.7 15:4:39

Prośba o pomoc, mam do spłacenia dług a sprawa jest w kancelari adwokackiej i co

Witam wszystkich. Proszę o pomoc. Mam do spłacenia dług pewnej firmie zobowiązanie spłacałem przez pewien okres ale od 6 m-cy nic nie wpłaciłem (brak kasy). Dostałem informacje sms od jakiegoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.7 14:28:2

pozew do sądu pracy o wynagrodzenie

Chodzi zapewne o sąd pracy dla Pragi Pólnoc, który miejsci sie przy Al. Solidarnosci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.7 11:51:40

Vat od ciężarówki

Ode mnie Urzad Skarbowy żąda teraz zwrotu pełnej kwoty VAT-u naliczonego, którą otrzymałem w lipcu 2001 roku , rozliczjąc zakup tzw. kratki dla mojej firmy. Obecnie firmę likwiduję ( po zawale) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.2.7 10:34:9

CZY NALEŻY SIE JUBILEUSZ

pracóje w zakładzie państwowym 22l zatrudnionych jest obecnie ok. 350 os. wcześniej jednak pomagałem rodzicom w gospodarstwie od 1976 - 1983 gospodarstwo to liczy sobie 1h2a czy moge dopisać sobie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.6 18:26:43

Darowizna wyższa od schedy spadkowej

należy dodać darowiznę do wartości spadku co daje 620.000 następnie podzielić przez liczbę spadkobierców(wg ich udziałów) co daje 310.000 i to jest wysokość schedy jaką każy powinien otrzymać ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.2.6 18:11:17

Kosztowny bład

Witam ! Za dwa tygodnie mam sprawe rozwodową zmężem . Mamy 3 letnego syna .Nie mieliśmy kontaktów ze sobą przez ponad pół roku aż do sylwestra kiedy to spotkaliśmy się i ....nie można chyba ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.2.6 15:57:22

Czy pracownik który dostał 3 - miesięczne wypowiedzenie z pracy może ubiegać ...

Czy pracownik który dostał 3 - miesięczne wypowiedzenie z pracy może ubiegać się u swojego pracodawcy o zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy na okres 1 miesiąca???Czy w związku z nieświadczeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.4 13:34:54

Nota obciążeniowa z gazownictwa

Co zrobić jeśli otrzymałam notę obciążeniową z gazownictwa i jej nie uznaję. Nota dotyczy (według nich) nielegalnego poboru gazu (tzn plomby były nienaruszon ani nie było ominięcią licznika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.4 11:16:32

Prcaujące soboty i niedziele

Czy w przypadku gdy pracujaca jest sobota i niedziela można odebrac dni wolne (przyslugujace za prace w sobote i niedziele) w dni poprzedzajace prace??? Czy te dni powinny byc odebrane po przpracowanym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.4 10:42:49

prosze o porade .

Mam pytanie ! Gdzie mam sie zglosic ,co mam zrobic aby dostac pozwolenie na uprawe konopii wloknistych ! Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.4 9:3:10

Konsekwencje prawne, gdy PKP z powodu strajku nie wywiązuje się z umowy

No cóż - może być z tym problem :-( Jeśli chodzi o umowę przewozu, to przewoźnik będący profesjonalistą generalnie odpowiada na zasadzie ryzyka za niewykonanie lub niewłaściwe wykonanie umowy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.3 23:57:30

Komentarz do art. 747 KPC ???

Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. Pytam o to, gdyż oprócz samych "suchych" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.3 23:24:15

KUPUJĄC MIESZKANIE NA PRZETARGU ZAPŁACIŁEM ZA METRY KTÓRYCH NIE MA

Zakup był w 1998r na przetargu w spółdzielni mieszkaniowej. Moje podejrzenie o mniejszy metraż spółdzielnia potwierdziła przemierzeniem mieszkania. Lecz co do zwrotu nadpłaty poinformowano mnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.3 23:16:33

Problem z meszkaniem

jesli jestes tam zameldowana przynajmniej 6 lat to musza ci dac to mieszkanie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.3 17:33:52

dowód ze świadków - potrzebne materiały

Witam potrzebuje materiałów na temat "dowód ze świadka". Jeśli macie jakieś materiały na ten temat to będe bardzo wdzięczny za ich nadesłanie. tomcik90210@interia.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.2 14:2:54

obrót materiałem siewnym (kwalifikowanym)

Witam serdecznie i pozdrawiam :) Z góry przepraszam jeśli zwracam się o pomoc do niewłaściwych osób ale spróbowac zawsze warto. Od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem związanym z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.2 12:47:27

Zostałem pomówiony?!

Jestem studentem jednej z wyższych polskich uczelni. Mieszkałem w mieszkaniu znajdującym się w akademiku z trzema współ lokatorami. Jeden z nich po ostrej sprzeczce i wymianie zdań z nami udał ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.2.2 10:44:12

BLAGAM POMOCY 2!!!!!!

Zapomnialem napisac, ze kurator zebral opinie dotyczaca mojej kobiety i wypadla ona negatywnie(mieszkala na wiosce z mezem i tesciowa i przeprowadzila sie do ojca) ojciec rowieniz dostal negatywna opinie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.2.1 22:45:1

co komornik może zająć...

z mieszkania prywatnego? Dodam, że wszystkie sprzęty są stare, "najnowszy" to mały telewizorek, kupiony 3 lata temu... Czy może zająć auto, które jest kupione w kredycie bankowym, jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.1 16:52:34

Sprawa spadkowa POMÓŻCIE!!

Testament sporządzony u Notariusza jest raczej nie podważalny , ponieważ notariusz sprawdza czy ludzie są poczytalni i w pełni świadomi tego co robią ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.31 18:1:38

oszukanie stazysty !!!!

Twarde prawo ale prawo, ponieważ urząd ma je najbliżej więc je zna. Jedna rada, musimy sami uczyć się przepisów i wiedzieć jakie są tego konsekwescje. Faktycznie urząd zrobił to z premedytacją, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.31 12:13:36

2005.1.31 11:0:34

Bezpłodny mężczyzna domniemanym ojcem ?!

jeżeli domniemanie ojcostwa zostało obalone, wówczas stwierdzenie ojcostwa może nastąpić poprzez orzeczenie sądu, ale również przez uznanie dziecka.Przy czym, uznanie moze nastapić przed sądem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.31 10:38:49

ZUS a jego obowiązki administracyjne

Jakie ZUS ma obowiązki wobec płatników składek? Czy np: - ma obowiązek informowania płatnika o jego np. zaległościach w składkach ? / tak jak to jest w US / - w przypadku kontroli - kiedy musi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.31 2:22:57

jakie konsekwencje ?

Witam, moja koleżanka pracowała na zlecenie, jako sprzątaczka/ około 200 zł miesięcznie/ przez niecały rok u prywatnej osoby. Jakie byłyby konsekwencje dla takiego "zatrudniającego", ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.31 1:49:58

3 letnie wypowiedzenie

Mam wielki problem. Otrzymalam mieszkanie z gminy, ktora wyrazila zgode na zalozenie lazienki i przyznala mi lokal przylegly do remontu( w ciagu 2 miesiecy ). W tym samym roku budynek przejal wlasciciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.30 20:32:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika