Jak exmitowac psychopate z domu

Odpowiedzi w temacie (3)

-

29.2.2004

Sprawa dotyczy mojej siostry a ja mieszkam za daleko zeby jej pomoc. Jest mezatka od 15 lat z mezem alkoholikiem, manipulatorem i psychopata. Zapytacie dlaczego tak dlugo wytrzymala?... nikt nie wie... ukrywala prawde przed cala rodzina. To jest tak jak z bitym psem, ktorego od czasu do czasu sie poglaszczwe po glowie i wtedy jest tak szczesliwy, ze wszystko wybacza zlemu panu. Maz mojej siostry ja uderzyl tylko raz gdy byla w 9'tym miesiacu ciazy... Az trudno w to uwierzyc. Jego znecanie polega na ponizaniu i wyzywaniu jej... to nie zostawia widocznych sladow i nie mozna dostac obdukcji. Kilka miesiecy temu siostra wniosla sprawe o rozwod. W zeszlym tygodniu byla sprawa pojednawcza, na ktora on sie stawil. Mojej siostry nikt nie sluchal i powiedziano jej, ze 15'sto letnia corka nie moze byc swiadkiem... nie ma jeszcze 17'stu lat. Oczywiscie moze wystapic ze sprawa kriminalna ale musi miec kuratora a to kosztuje... Nie ma pieniedzy?... to nikogo nie interesuje... przeciez jak chciala sie rozwodzic to powinna przewidziec koszty. BOZE!!!! ZGROZA!!! Czy Polska to Afganistan?! Czy w tym kraju ochrania sie takich bydlakow jak jej maz i gani ofiary?! Prosze o pomoc. Ona jest zalamana. Nikt nie chce jej pomoc i nie wie gdzie ma sie zrwocic o pomoc. Na adwokata nie ma pieniedzy. Przy ostatniej wielkiej awanturze gdy maz wyrzucil ja z domu, zadzonila po policje. ON nie wpuscil ich do domu (!!!) a wiec zapytali ja czy ma kogos u kogo moze sie przespac... RANY BOSKIE!!! Czy to jest prawo?! Przyslali bydlakowi list, ze ma sie zglosic na policje.. Nie przyszedl.. Powiedzieli, ze w takim razie oni do niego przyjda... 3 tygodnie i nikt sie nie zjawil. Czy ktos mi moze to wytlumaczyc?.. Na dodatek ciagle grozi, ze sie powiesi (... niech mu Pan Bog dopomoze...) Mowi do swojego 4'letniego syna: "synku, tatus sie teraz powiesi i jak juz nie bedzie zyl to idz do sasiadki zebys nie byl sam w domu." Dzieci sa znerwicowane i przerazone. Prosze o rady.
(iwonka)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Eliza

2004-02-29 18:33:47

Bardzo współczuję Twojej siostrze. Po 1-sze musi najpierw wnieść zawiadomienie do prokuratury o przestępstwie - przecież została wyrzucona z domu, opisać wszystko, zachowanie męża przez wszystkie lata. Na świadków podać dzieci ( wiem, że jest to dla nich dodatkowy stres, ale nie ma wyjścia ) , sąsiadów, wszystkich tych, którzy mogli by potwierdzić naganne zachowanie męża. Nieletnie dzieci mogą być świadkami w sprawach rodzinnych i karnych - są przesłuchiwane przez psychologa sądowego, który również za pomocą odpowiednich testów stwierdza ich prawdomówność. 2. Do sprawy rozwodowej dołożyć pismo o zwolnienie z kosztów sądowych ze względu na trudną sytuację materialną, o zasądzenie alimentów na rzecz dzieci ( jeżeli jest bezrobotna również na siebie), o przydzielenie mieszkania wyłącznie matce i dzieciom ze względu na obawę o ich zdrowie i życie. Znęcanie się psychiczne czasem jest bardziej grożne w skutkach dla zdrowia i życia niż fizyczne. Również do sprawy rozwodowej dołożyć pismo z prośbą o przesłuchanie córki jako świadka przez psychologa sądowego ( jest to sprawa rozwodowa a więc strona która tego żąda musi ponieść koszty około 50 zł ). Może również żądać ( w sprawie karnej, bądż rozwodowej ) przebadania męża przez biegłego psychiatrę, powołując się na jego ( słowa cyt. ) - grożby i zastraszanie dzieci. Powinna również złożyć prośbę o przydzielenie jej adwokata z urzędu do sprawy rozwodowej motywując nieznajomością prawa, oraz wyczerpaniem nerwowym po tylu latach znęcania się nad nią przez męża. 3. Na pomoc policji nie można liczyć, ale na każdą okoliczność niech wzywa. Każda interwencja zostanie odnotowana i może się na nie powoływać w sądzie. 4. Pomoc może uzyskać ( wsparcie psychologiczne oraz prawne ) w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Instytucje te działają w każdym mieście. Również może udać się do psychologa szkolnego córki, bądż pedagoga. Przydatna byłaby opinia psychologiczna dzieci, potwierdzająca ich znerwicowanie, negatywne przeżycia emocjonalne, spowodowane nagannym zachowaniem ojca. Życzę wytrwałości i dużo siły wewnętrznej. Podaję również mój e-mail: lizz_a@wp.pl

asia

2004-03-09 14:50:08

Eliza ma racje. Niech siostra uda sie do Urzędu Miasta. TAm powinna byc albo Komisja ds alkoholizmu, albo ośrodek pomocy rodzinie. Mialam podobną sytuację. Mama zglosiła sie do takiej instytucji (teraz nie pamietam do ktorej) Wiecej nic mama nie musiala robic to ta instytucja wszystkim sie zajęła rowniez skierowaniem sprawy do sądu. Więc siostra nie poniesie zadnych kosztów gdyż sprawa będzie z powództwa tej komisji. Pozdrawiam

Jagna

2005-04-21 18:46:44

Moja droga możesz także udać się do właściwego dla miejsca zamieszkania sądu rodzinnego do kuratorów i zgłosić sprawę - pomogą ci, oni także mogą cię pokierować do DZIELNICOWEGO - idź do niego i o wszystkim opowiedz - jeśli jest przytomny to może Ci bardzo pomóc, podczas interwencji policji spisuj numery służbowe lub nazwiska funkcjonariuszy - to pomoże w sądzie w ustalaniu interwencji, podczas wizyt patroli należy się domagać założenia tzw "niebieskiej karty", to dowód i ponaglenie dla dzielnicowego, że konieczne jest obięcie rodziny monitoringiem. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 3.1.2019

  „Posiłek w szkole i w domu” od 2019 r.

  1 stycznia 2019 r. ruszył program „Posiłek w szkole i w domu”. To pomoc dla osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Na (...)

 • 21.11.2017

  Weterani zwolnieni z odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej

  Celem nowelizacji jest wsparcie członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa przewiduje możliwość zwolnienia członków Korpusu z ponoszenia (...)

 • 27.7.2018

  Nowy typ środowiskowego domu samopomocy

  Wprowadzenie nowego typu środowiskowego domu samopomocy (ŚDS) dla osób ze spektrum autyzmu, ułatwienia dla osób z spektrum autyzmu i sprzężonymi niepełnosprawnościami już przebywających (...)

 • 28.4.2017

  Szykuje się rozszerzenie prawa do obrony koniecznej!

  Minister Sprawiedliwości przedstawił projekt zmian, które rozszerzają prawo obywateli do skutecznej obrony przed zuchwałymi napastnikami wdzierającymi się do ich domu, mieszkania, posesji.

 • 3.10.2018

  Posiłek w szkole i w domu

  Realizacja rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” będzie uzupełniała pomoc zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach, jak i dzieciom, które (...)