Forum prawne (strona 912)

Mieszkanie komunalne do rozbiórki

Bardzo proszę o poradę w następującej sprawie. Jestem najemca mieszkania komunalnego, w którym jest zameldowana moja żona i moi rodzice. Moja żona jest właścicielką polowy domu, która dostała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.16 0:0:0

Ciągłość umów zlecenia brak opłaty za godziny nadliczbowe

Zatrudniony jestem na umowę zlecenia od roku. Umowy te podpisuję, co miesiąc w charakterze innym niż w miesiącu poprzednim. Nie otrzymuję zapłaty za godziny nadliczbowe i nocne, na czym pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.15 0:0:0

Udziały w przedsięwzieciu

Do radcy prawnego, który uwzględniając wysokość planowanej inwestycji określi jaka forma będzie najlepsza. Osobiście uważam, że powinna to być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.14 11:5:51

Korekta faktur od maja do grudnia

Proszę o pomoc w następującej sprawie. Sprzedaję dostęp do internetu. Dla 2 firm od maja podniosłem stawkę z 7% na 22% a dla reszty osób prywatnych od maja sprzedawałem jako zwolnione z VAT. Ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.14 0:0:0

Problem prawny

Witam Mam wielka prsbe. Poniewaz potrzebuje znalezc jakis 4-5 ciekwawych problemow z dziedziny prawa karnego, wiec moze ktos juz doswiadczony w tej dziedzinie bedzie mogl mi pomoc. Bede bardzo wdzieczna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.13 18:48:36

dotyczy druku PCC

Co z tego ze obowiazuję te druki od 2001 roku. Czy pani kupując samochód poraz pierwszy tez była taka wszechwiedząca? Amoże zanim podejmie sie decyzje, trzeba bedzie sie zaopatrzec w dzienniki ustaw? ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2005.1.13 11:58:25

Jak pozbyć się udziałów w spółce z o.o.??

Stałam się przez przypadek, nie przemyślawszy współudziałowcem (jednym z dwóch) w spółce zoo...Z grzeczności, bo do tego trzeba dwojga. Teraz obawiam się, że mogę dorobić się z tego tytułu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.13 0:0:0

Tato zmarł został kredyt pomocy!!

Bank oczywiście ma prawo dochodzenia swojego. Moze umorzyć, jeśli spadkobiercy przedstawią dokumenty o dochodach.. ale to tylko dobra wola urzednika. Jeśli nie ma nic do dziedziczenia prościej jest ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.12 22:52:36

Egzekucja z wynagrodzenia - umowa zlecenie, postępowanie przed sądem

hi , dzieki za obszerna i szczegolowa wypowiedz , sad zasugerowal teraz ugode , netia ma to rozwarzyc w ciagu 7 dni... ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.1.12 16:43:16

ZUS - student - działalność gospodarcza

A ja mam takie pytanie : Jestem studentem zatrudnionym na umowe zlecenie. Moj szef nie placi Zusu z mojego tytulu ( dlatego przeszlismy z umowy o prace na umowe zlecenie - student do 26 roku jest zwolniony). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.12 9:58:17

Spadek - dla osoby obcej

Dzieki za odpowiedz, a jezeli mozna prosić - to jakie jest nailepsze wyjście w takiej sytuacji (aby ewentualnie mieć tzw. "spokojną głowę") Serdecznie Pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.11 20:35:4

Jak wyciągnąć konsekwencje? Urzędowy kłamca

Z tego, co piszesz wynika, że ów urzędnik dopuszcza się tak zwanego fałszu intelektualnego dokumentu, a więc przestępstwa opisanego w art. 271 kk. Właściwym rozwiązaniem byłoby więc złożenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.11 19:43:45

Jazda w stanie nie trzezwym..

Witam, Im wiecej opini poznalem tym bardziej nie wiem czego moge sie spodziewac... A tak poza tym, do dzisiaj nie dostalem wezwania do sadu... Pozdrawiam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.1.11 19:34:50

umowa pożyczki -wymogi?

umowy przenoszące właśność nieruchomości muszą być sporzadzone w formie aktu notarialnego. umowa pożyczki nie musi mieć takiej formy. Jeżeli pożyczasz pieniądze osobie obcej to umowa podlega ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.11 19:1:8

Spadek zagraniczny.

nie. Podatkowi od spadków i darowizn podlegają rzeczy i prawa majątkowe znajdujące sie w Polasce ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.11 18:56:32

2005.1.11 18:42:7

Podatek od spadku dla żony i córki - razem czy osobno?

w podatku od spadków i darowizn jest dużo ulg i zwolnień. jeżeli mieszkacie panie w tym mieszkaniu i będziecie zamieszkiwać przez najbliższe 5 lat to mieszkanie do 110m.kw. będzie zwolnione z podstawy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.11 18:39:9

Zachowek czy mi sie należy

po matce już otrzymałeś spadek. po ojcu należy przeprowadzić postępowanie spadkowe. a później dział spadku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.1.11 18:31:35

Pytanie o pożyczkę

To jest uzależnione od wewnętrznych procedur Banku. Są Banki, które udzielaja tego rodzaju pożyczek z opóźnionym terminem spłaty pierwszej raty - niestety nie potrafę powiedzieć, który to dokładnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.11 12:46:47

Kradzież drzewa z lasu

Cześć! Nie masz się co martwić że zaniżyłeś koszt drzewa wg Kodeksu Karnego jest to przestępstwo.Na rozprawie przed Sądem nie zapomnij poprosić aby Sąd żądał od sprawców zadośćuczynienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.11 8:12:23

Stowarzyszenie Sportowe

Standard, 15 członków. Jeśli nie prowadzicie działalności gospodarczej, a wszysctkie środki przeznaczacie na działalność statutową, to nie jesteście objęci podatkiem. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.1.10 22:57:59

Zostałem wprowadzony w błąd przy przyznaniu mi podwyżki

Dziekuje bardzo za porady!!!! Sa one dla mnie bardzo wazne. Cala sytucja jest dla mnie bardzo przykra i wszelkie slowa, szczegolnie ze strony osób kompetentnych, takich jak wy, sa dla mnie ogromnym wsparciem. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.1.10 22:23:6

Zrzeczenie się spadku - czy u notariusza można??

Witam, Sytuacja jest taka: minęło już 6 m-cy od śmierci spadkodawcy, więc spadkobiercy przyjmują spadek wprost. Lada moment sąd tylko to potwierdzi - formalnie. Spadkobierców jest trzech (żona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.10 0:0:0

Urząd Skarbowy w Sieradzu

Co ma naczelnik urzędu skarbowego do inspektora kontroli skarbowej? W US może być tylko inspektorkontroli podatkowej ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.1.8 19:37:53

Alimenty - co jesli ojciec nie pracuje?

Ech...prawniku,prawniku...Jakbyś dostał kasę,za udowodnienie marnych szns na uzyskanie pracy,to inaczej byś "zapiał". Dogrzebałbyś się do Konstytucji PRL,gdzie w art.19 pkt 1 jest zapis ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.8 13:54:15

Do kogo się zwócić

prosze o kontakt na meila cypis1m@o2.pl mam podobna sprawe i potrzebuje skonsultowac sie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.1.7 17:33:15

Wał ziemi w granicy działki

Witam Czy na usypanie wału ziemi w granicy działki jest potrzebne pozwolenie na budowę czy zgłoszenie. Posiadamy działkę gdzie wzdłuż jednego boku jest taki usypany wał ( 24 m dł., 1,5-2 m szer., ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.7 12:14:19

1% na śmigłowiec dla TOPR! Pomóż pomagać! Nie daj fiskusowi daj TOPR-owi!

Szanowni Koleżanki i Koledzy, Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie akcji śmigło dla Tatr; www.smiglodlatatr.pl . W styczniu tego roku minie dwa lata od tragicznej lawiny pod Rysami, w której straciło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.7 0:0:0

Studenci-praca-dziwny podatek w Niemczech!Prośba o radę.

Witam Mam taki problem i nie tylko Ja,koledzy i kolezanki ze studiów również...Mamy wyjechać na praktyki studenckie do Niemiec na 2 miesiace do pracy.Po wejściu do Unii zmieniły się przepisy prawne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.6 23:53:13

2005.1.6 17:40:5

Zadłużenie konkubenta

Bardzo dziekuje za odpowiedz i mam jeszcze pytanie w jaki sposob zabezpieczyc rzeczy ktore kupowalam dawno na raty i nie mam na nie faktur Jak udowodnic ze to moj telewizor , stary coprawda komputer wart ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.1.6 13:33:33

Dziecko z konkubinatu w nowym, legalnym związku...

Pozbawienie władzy rodzicielskiej nie zwalnia z obowiązku alimentacji biologicznego ojca. Dopiero przysposobienie pani syna przez obecnego męża zwolniłoby biologicznego ojca z obowiązku płacenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.6 11:11:24

PRAWA, KTÓRE PRZYSŁUGUJĄ PRACUJĄCYM NA CZARNO

Możesz wystapić do sądu pracy z pozwem o stwierdzenie, że łaczył Cię z pracodawcą stosunek pracy, ale sprawa jest trudna do udowodnienia, musisz mieć świadków,możesz zwrócić się o pomoc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.6 10:49:17

Unieważnienie decyzji ostatecznej

W lipcu 2003 r indywidualną .decyzją ministra finansów ,majacej status decyzji ostatecznej zostałam przeniesiona z Izby Celnej w Przemyślu (,dokąd zostałam przeniesiona po likwidacji Izby Celnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.6 0:0:0

"Lewa" legitymcja

Czyn użycia podrobionego lub przerobionego dokumentu za autentyczny zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (art. 270 § 1 kk). Karalność takiego przestępstwa przedawnia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.4 23:7:0

Rozwód gdy mąż prowadzi firmę

Ze smutkiem przeczytałem poprzednią wypowiedz w której autor doradza pytajacej Pani w jaki sposób należy oszukać sąd - poprzez zawyżanie kosztów prowadzenia domu. Miałem przed laty sytuację ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.1.4 13:26:39

Warunki przyznawania renty rodzinnej

Czesc, moj mąż zmarł dwa lata temu i mowiono mi w ZUS-ie ze nie może minąć wiecej jak półtora roku od ustania ostatniego zatrudnienia, mój mąż zmieścił się w tym termiie, minęło 12 miesiecy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.3 23:31:29

PROPOZYCJE na usprawnienie forum

Stare forum było lepsze, co to jest teraz?nie chce mi się tego otwoerać, beznadziejne... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.3 15:25:54

Szkoda wyrządzona przez nieletniego.

Art. 427.kc:  Kto z mocy ustawy lub umowy jest zobowiązany do nadzoru nad osobą, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można, ten obowiązany jest do naprawienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.1.3 14:44:5

Udział a remont ściany

Proszę o pomoc. Jak można zmusić sąsiadów do naprawienia kominów i ściany, kiedy tylko oni z tych kominów korzystają? Cała ściana u mnie w piwnicy po dotknięciu się sypie jeszcze kilka zim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.1.3 0:0:0

wynajem lokalu a podatek VAT

Osoba osiągająca przychody z najmu staje sie podatnikiem VAT dopiero po osiągnieciu w danym roku przychodu (nie dochodu!) przekraczającego równowartość 10000,00 Euro. Do tego momentu nie wystawia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.12.31 0:55:2

Karta stałego pobytu w niemczech

Otoz sprawy maja sie tak. Musisz co najmniej 3 lata byc w zwiazku malzenskim. twoje prawo pobytu i prawa z tym zwiazane bedo z roku na rok przedluzane.Jezeli przed uplywem 3 lat malzenstwo sie rozpadnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.12.30 18:46:0

Książeczka mieszkaniowa bez premii gwarancyjnej

to prawda jest bez premi ,ale ma też i zalety odsetki od kapitalu nie są zabierane.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.12.30 16:0:14

Wcześniejsza emerytura, a OFE

Prawdopodobnie od 1.01.2007r nie bedzie wczesniejszych emerytur.(taki jest projekt w sejmie, jezeli kobieta nie osiagnie wieku 55lat a mezczyzna 60 lat do 31.12.2006 - nie obejmie ich wczesniejsza emerytura) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.12.30 13:27:53

Wypowiedzenie w czasie urlopu bezpłatnego

To pracodwaca nie moze wypowiedzieć umowy podczas urlopu pracownika. Pracownik może to zrobić z zachowaniem ustawowego okresu wypowiedzenia /2 tyg, 1 miesiac lub 3 miesiące/ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.12.30 13:11:11

2004.12.30 0:0:0

Sprzedaż po kosztach

Dziekuje za informacje,mam jeszcze tylko jedno dodatkowe pytanie.co skalada sie na te tzw. koszty??? kwota jaka zaplacilem za samochod+clo(bo to ze szwajcarii) czy powinienem do tego jeszcze doliczyc przeglad ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.12.29 22:51:40

Alimenty dla Matki - Pilne!!!

tak ale męża po rozwiazaniu lub unieważnieniu małżeństwa lub orzeczeniu separacji, a nie męża aktualnego. Tak wię w pierwszej kolejności zobowiązanymi będą zstępni, tj. dzieci. Przy czym: ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.12.29 15:0:40

Jak odwołać się od wyroku?

W ciagu 7 dni musisz wystapic o uzasadnienie wyroku na pisie i nastepnie w 14 od otrzymania go z uzasadnieniem mozesz wniesc srodek zaskarzenia. Ale Sąd powinien poinformowac o mozliwej drodze odwoławczej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.12.29 13:42:37

Niezapłacone składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwaran.Św.Prac. w roku 2005

Czy w roku 2005 podlegają wyłączeniu z kosztów podatkowych nieopłacone składki na Fundusz Pracy i FGŚP, aż do momentu ich opłacenia. W gazetach piszących sporo na temat przyszłorocznych podatków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.12.28 13:11:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika