Forum prawne (strona 908)

Członek rodziny...

Moja mama ma zasądzone na siebie alimenty od byłego męża... Czy w takiej sytuacji ja, jako córka (prowadzimy jedno gospodarstwo domowe) mogę ja ubezpieczyć (ubezpieczenie zdrowotne) jako członka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.6 10:0:16

Alimenty od bylego malzonka a kwestia rozliczenia rocznego

Moja mama ma zasądzone na siebie alimenty od byłego męża... Wiem, ze musi odprowadzać podatek, bo jest to jej dochód... Jest po rozwodzie. Czy musi wypełnić Pit roczny, jeżeli tak to jaki i czy ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2005.3.6 9:55:28

alimenty, a długi

Syn męża pozyczył od nas pieniądze i nie chce ich oddać twierdząc, ze nie stać go na spłatę. Czy można odliczyć pożyczkę od alimentów? Oprócz alimentów od ojca, otrzymuje alimenty od matki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.5 19:39:59

Czy nie będąć głównym najemcą lokalu można zameldować w nim np. żonę

Jesteśmy z żoną głównymi najemcami lokalu kwaterunkowego, razem z nami mieszka brat żony który jest zameldowany na stałe ale nie jest najemcą.Ostatnio oświadczył że wprowadza się do niego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.5 4:36:52

opatentowanie zapachu - podrabianie perfum

Czy można opatentować zapach ? Czy perfumy o bardzo zbliżonym zapachu są podróbkami ? Czy wytwarzanie takowych i ich sprzedaż jest niezgodna z prawem ? ( sprzedaż pod inną nazwą ) Bardzo proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.5 0:4:55

W jaki sposób to zaskarżyć?

na posiedzeniu 12.11.2002 r. Sąd wydając wyrok - oddalając powództwo w jednej sprawie przesłał akta sprawy do nowej sygnatury i wezwał powoda do sprecyzowania powództwa i wniesienia opłąty sądowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.3 22:43:37

Jakie środki zaskarzenia?

na posiedzeniu 12.11.2002 r. Sąd wydając wyrok - oddalając powództwo w jednej sprawie przesłał akta sprawy do nowej sygnatury i wezwał powoda do sprecyzowania powództwa i wniesienia opłąty sądowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.3 22:42:19

spłata samochodu

w jaki sposob postapic w przypadku gdy wziełam na swoje nazwisko samochod na kredyt na osobe trzecia , niekozytsałam z tego samochodu i został on przez uzytkownika zniszczony w wypadku samochodowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.3 21:57:41

Opieka nad dzieckiem - syn i była żona za oceanem

Moj list, to nie porada prawna, ale kilka słów pocieszenia. Z treści listu można domniemywać,że jesteś mnłody. Szkoda,że musisz mieć tak przykre przeżycia. Domyślam się ,że jesteś po prostu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.3 19:48:57

EKSMISJA!!!!-PROSZĘ OPOMOC

Jeśli chodzi o nie powiększanie się twojego zadłużenia to skorzystaj z dodatku mieszkaniowego. Gmina dopłaci ci nawet do 70% (w zależności od dochodów) a ty dopłacisz reszte. Jeśli nie będziesz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.3.3 10:37:5

Warunkowe zwolnienie

jak uzasadnić wniosek o przedterminowe zwolnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.2 22:29:34

Zapłata za biegłego

czy jest jakaś mozliwość aby uniknąć kosztów za biegłego ktorego powolała strona przeciwna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.2 22:23:18

Wycyckany ze spadku

Witam. nic się nie przejmuj to co ma być to będzie nikt nie ma prawa cie tego pozbawic chyba że sam się zżekniesz. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.3.2 22:13:48

Sąd Pracy.

Czy pracując w ZPCHr.na7/8 etatu na stanowisku Wartownik,wykonywałem prace dodatkowe nie ujęte w zkresie czynności.Mogę żądać w Sądzie Pracy,zapłaty za prace dodatkowe?. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.2 20:7:35

co zrobić żeby zawiesili odwieszony wyrok

Witam serdecznie dziękuję za podpowiedzi .Proszę wyjaśnić jak uzasadnić ,,warunkowe przedterminowe zwolnienie'' ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.3.2 16:51:7

brak pokwitowania i oskarzenie

Dostalm pismo ze swojego bylego zakladu pracy,ze w kwietniu ubieglego roku ponoc przyjmowalam zaplatę gotowkową za fakturę wystawioną na przelew i nie wydalam zadnego pokwitowania tej zaplaty klient ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.3.2 13:46:57

jakie dokumenty do naliczenia wymiaru urlopu macierzynskiego?

witam, jakie dokumenty są wymagane w zakładzie pracy do naliczenia wymiaru urlopu macierzyńskiego, aby otrzymać urlop w wyskości 18 tygodni w przypadku urodzenia drugiego dziecka?? Czy dłuższy wymiar ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.2 13:39:9

Rozwiązanie umowy a ciąża, co dalej?

Może ktoś coś poradzi. Żona była zatrudniona na zastępstwo. Zaszła w ciąże i przebywała na zwolnieniu lekarskim, umowa kończyła się w listopadzie 2004r i pracodawca ją rozwiązał twierdząc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.2 8:50:28

Błąd Sądu - jak przywrócić postępowanie przed Sądem

na posiedzeniu 12.11.2002 r. Sąd wydając wyrok - oddalając powództwo w jednej sprawie przesłał akta sprawy do nowej sygnatury i wezwał powoda do sprecyzowania powództwa i wniesienia opłąty sądowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.1 23:53:34

Błąd Sądu - jak przywrócić postępowanie

Na posiedzeniu 12.11.2002 r. Sąd wydając wyrok - oddalając powództwo w jednej sprawie przesłał akta sprawy do nowej sygnatury i wezwał powoda do sprecyzowania powództwa i wniesienia opłąty sądowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.1 23:49:7

czy mogę rozliczy sie z żoną ??

jeżeli żona rozliczyła się z podatku to prawdopodobnie była opodatkowana w formie zryczałtowanego podatku dochodowego. i nie możesz rozliczyć się wspólnie z żoną. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.1 21:12:50

Podatek od kupna samochodu

musisz wypełnić deklarację PCC-1 zapłacić należny podatek o czynności cywilnioprawnych (od średniej wartości rynkowej) i napisać podanie o niekaranie za nieterminowe złożenie deklaracji PCC-1 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.1 21:7:20

Wypowiedzenie umowy o prace na czas okreslony

Witam serdecznie. Znalazlem sobie inna prace, a w firmie, ktorej pracuje zlozylem wypowiedzenie. Wiem ze czeka mnie 2 tygodniowy czas wypowiedzenia. Tak mam napisane w umowie. Czy moge sie dowiedziec jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.1 20:29:23

prosze o pomoc - nieszczere intencje powodki

witam,mam problem ktorego nie moge sam rozwiazac,bylem u adwokata po porade ale i on w sumie niewiele mi pomogl ja i moja zona niestety nie mogac sie porozumiec praktycznie we wszystkim doprowadzilismy ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.3.1 19:32:8

Oszustwo, handel lekami

Ale osoba sprowadzająca z Polski do siebie do Niemiec, handluje nastepnie tym lekiem w Niemczech bo jest on kilkanascie razy drozszy niz w Czechach- w kraju z ktorego sprowadzaja go inne handlarki polskie, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.3.1 18:58:3

Zabudowa mansardowa - podzial kondygnacji!!!

Witam, mam pytanie, mam zamiar kupic mieszkanie, Mieszkanie jest w zabudowie mansardowej (5 pietro), kupuje je od drugiego wlasciciela, pierwszy wlasciciel podobno postawil samowole budowlana w postaci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.1 9:49:0

jaka wysokość zachówku

Witam, wiec ja sama bylam po porade u prawnika w tej sprawie. W czesci po Dziadku dzieci z jego pierwszego malzenstwa oraz wspolne maja jednakowe prawo dziedziczenia, jezeli nie zastrzegl tego inaczej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.1 9:23:19

2005.3.1 9:12:2

szukam żyjących w konkubinacie

Jesteśmy traktowane jak zero.Jeszcze gorzej z dziećmi z takich związków. Ja zarabiam więcej jak mój konkubent.Ale na podstawie moich dochodów są przyznawane alimenty na jego dzieci. Wszystko byłoby ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.2.28 22:5:53

bieg przedawnienia

Bieg przedawnienia roszczeń pieniężnych rozpoczyna się następnego dnai po daci płatności. Generalnie w stosunkach gospodarczych wynosi on 3 lata, ale do niektórych roszczeń wynikających z umów ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.2.28 17:26:31

Perfumy - nazwy

na początek przeswietl tą firme,bo się może okazać że to firma krzak i tez bedziesz miał większe kłopoty,firma niech ci pokaże druki dokumentacyjne procedury sad,na tej podstawie może wyustawić ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.2.27 22:58:31

Rekordowe alimenty 3.500 zł na dwie dorosłe córki,byłą żonę oraz 15 letnią córkę

Witaj Przede wszystkim sad ustalajac wysokosc alimentow, bierze pod uwage twoje fatyczne mozliwosci zarobkowe - czyli twoje mozliwosci a nie faktycznie ile zarabiasz. Domniemywam ze skoro masz zasadzone ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.27 18:0:40

jakie bledy w ustawach podatkowo-ksiegowych najbardziej irytuja przedsiebiorcow?

Prosze Szanownych Forumowiczow o pomoc. Przygotowuje na zaliczenie na studia podyplomowe (finanse i zarzadzanie) zestawienie o zapisach w ustawach, ktore zamiast pomagac, blokuje i przeszkadzaja w dzialalnosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.27 17:33:48

przedawnienie roszczeń

Proszę o pomoc. 22 lutego 2002 r pewna firma wystawiła na mnie fakturę za domenę internetową na kwotę 244 zł . W informacji reklamowej była informacja że jest to okres próbny i żadnych opłat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.27 17:8:21

Dział spadku - koszty

Czy przy składaniu wniosku o dział spadku wystarczy nakleić znaczek sądowy tak jak we wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, czy jest to związane z innymi opłatami? Sprawa dotyczy podziału wkładu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.2.27 1:24:48

dzierżawa gruntu a metraż ustawionej nieruchomości

Dzierżawię od spółdzielni mieszkaniowej grunt pod kiosk handlowy -dotychczas było to zgodnie z metrami kwadratowymi zajmowanego gruntu 8,6m.Spółdzielnia po 7 latach wystawiła aneks do umowy dzierżawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.26 22:27:53

Rękojmia a transakcja kupna - sprzedaży

Czy umowa kupna - sprzedaży - tzn kupiłem od prywatnej osoby rzecz wartości o 100 PLN, bez spisywania umowy, - czy taka transakcja podlega przepisom rękojmi zgonie z kodeksem cywilnym?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.26 20:22:23

wojewodzki inspektor nadzoru budowlanego

Sprawdź ustawę z dnia 7.07.1994r. Prawo budowlane a zwłaszcza art. 80 i następny tej ustawy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.26 20:6:23

dlug z 1999r o ktorym do tej pory nie wiedzialem, a KRUK mi przypomnial ...

Dostalem pismo z dnia 21.02.2005 od KRUKa ze wzywaja mnie do natychmiastowej zaplaty do 01.03.2005 dlugu z tytulu umowy o abonament w kwocie 52.50 + 60.53 odsetek z roku UWAGA 06.03.2005. Chodzi o Canal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.26 11:27:2

Zgoda żony na zameldowanie

Od kilku miesiecy jestem w trakcie rozwodu.Wczesniej jednak wyprowadzilem sie od zony z wynajmowanego przez nas mieszkania.Związałem sie z inna kobieta i jej dziecmi i zamieszkalem z nia rowniez w wynajmowanym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.25 13:45:43

zażalenie na zwrot pozwu rozwodowego

witam, mam problem, złożyłem wniosek o rozwód, a następnie prośbę o umożenie wpisu tymczasowego. sąd odrzucił moją prośbę uzasadniając swoją decyzję tym, że: skoro dobrowolnie płacę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.25 10:34:52

Mieszkanie PKP

Sprawa jest skomplikowana (jak chyba wszystkie dotyczące mieszkań służbowych). Mam mieszkanie po dziadkach, należące do PKP. Jestem tam prawnie zameldowana, umowa najmu jest na ciotkę, wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.25 9:22:39

nowe zasady 2005

Jeśli będzie chorować od 01.03.2005 i wycierpie cały okres zasiłkowy 182 dni, to później może pobierać 3 miesięczne świadczenie rehabilitacyjne. Szersze informacje możesz uzyskać w ZUS w informacji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.25 8:20:2

prośba o rady i wsparcie duchowe w sprawie, dopoki wierze, ze moze byc to Panstw

Witam! Z zaciekawieniem przeczytałem Twój post i chyba nie będę innego zdania że ktoś powinien za to "beknąć". Popieram że nie można tak tego zostawić, ale zadaje sobię równocześnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.24 22:56:46

wychowawczy a praca za granicą

obecnie przebywam na urlopie wychowawczym i pobieram z tego tytułu wszelkie dostępne mi świadczenia mam okazje wyjechać za granice na okres ok2msc. praca jest legalna na umowe czy w tej sytuacji moge ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.24 15:54:14

zasilek wychowaczy a praca dodatkowa

czy bedac na zasilku wychowawczym moge podjac prace dodatkowa?Czy pracodawca moze mnie zwolnic z pracy gdy podejme dodatkowa prace ?I czy moge stracic zasilek?Jezeli tak to dlaczego i na jakich podstawach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.24 0:34:53

czy to jest plagiat??

Proszę o pomoc napisałam na studiach pracę zaliczeniową, którą mój wykładowca uznał za plagiat. W mojej pracy istnieje 6 zdań, po których następuje przypis oraz podane jest źródło, ale nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.23 19:58:37

Rola kuratora sądowego w myśl art. 164 Kkw

Dla mnie to jest uprawianie fikcji w czyustej postaci. W moim okregfu na szczęście sędziowie neguja ta praktyke ,no ale czasami wpadaja takie rodzynki z innych okregów. Piszesz ,że znasz przepisy??A ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.23 19:37:57

Autentyczność testamentu

Jak stwierdzić czy odnaleziony testament jest rzeczywiście autorstwa tego, kto się pod nim podpisał? Czy odnaleziony po kilkunastu latach po śmierci spadkodawcy testament może być brany pod uwagę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.2.23 13:51:23

Kto jest ojce w oczach sądu

Nie chciałabym Cie wprowadzuc w bład, ale kolezanka byla w podobnej sytuacji, tzn. była w trakcie rozwodu jak zaszła w ciaze z innym i z tego, co sie orientuje, za ojca tego dziecka uznaje sie męza, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.2.23 12:47:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika