Meldunki lokatorów i kupno mieszkania

Odpowiedzi w temacie (2)

hubart

8.5.2005

Jest taka sytuacja, kupuje mieszkanie, spisujemy z lokatorami akt notarialny i placimy czesc (okolo 50%) wartosci. Umowa z lokatorami jest taka, ze zostana w mieszkaniu jeszcze przez jakis czas. Jestem w stanie sie na to zgodzic. Pozostaje kwestia meldunkow. Ja bym chcial, zeby oni sie wymeldowali przed spisaniem aktu. Im zalezy zeby przez ten czas nie zmieniac dokumentow. W zasadzie moglbym sie na to zgodzic ale martwie sie jakie moga byc problemy jezeli w momencie przekazywania mieszkania okaze sie ze z jakiegos powodu oni nie moga sie wymeldowac. Czy moge wymeldowac ich przymusowo na podstawie zapisu w akcie (zobowiaza sie tam do wymeldowania do konkretnego terminu). Czy moze sie okazac ze zostane z lokatorami, bo np nie beda mieli gdzie sie wymeldowac?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Kasia

2005-05-09 17:03:49

Jeśli sie nie mylę w akcie notarialnym jest klauzula, że w przypadku nie dotrzymania terminu w jakiejkolwiek sprawie poddaja sie oni egzekucji na podstawie tego aktu notarialnego co oznacza, ze jeśli nie dotrzymuja terminu idziesz do komornika i on ich eksmituje ale najlepiej upewnij sie u notariusza jak to naprawdę wygląda.

CYSIA

2005-05-18 21:25:41

Pilnie proszę o kontakt Pana, który zamieścił zapytanie odnośnie wymeldowania lokatorów przy zakupie mieszkania (Hubart z 08.05.2005), ponieważ jestem w tej chwili w podobnej sytuacji i jestem ciekawa jak rozwiązał finalnie ten problem, z którym obecnie również się borykam. Odpowiedź proszę na adres: cysiag@interia.pl, z góry bardzo dziękuję.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: