Forum prawne (strona 906)

Czy możliwa jest zmiana właściciela prowadzonej działalności gospodarczej na innego?

fajne pytanie (dla teoretyka hehehe). dzialalnosc gospodarcza jednoosobowa - jak sama nazwa wskazuje - jest zwiazana z dana osoba, ktora ja otwiera. i jej smierc np. oznacza de facto jej likwidacje. natomiast ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.4.1 14:6:39

praca na etacie - a działalność gospodarcza - a ZUS

jesli na podstawie umowy o prace otrzymujesz przynajmniej minimalne wynagrodzenie (aktualnie chyba 849 zł), to wówczas - przy składaniu zgłoszenia do ZUS - składasz deklarację odnośnie tylko konieczności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.4.1 14:0:57

kredyt w sp cywilnej

to zalezy od umowy spolki (reprezentacja). bank zbada ja dokladnie :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.4.1 13:54:50

podwojnie zaksiegowana kwota

przede wszystkim idz do prawnika! a odpowiedzi szukaj w przepisach prawa cywilnego dotyczacego bezpodstawnego wzbogacenia (zaslaniaj sie tym ze juz nie jestes wzbogacony). szefowi nie daruj - historia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.4.1 13:27:20

Podatek dochodowy od delegacji służbowych

to niestety dosc mocno zlozony problem. ogolnie przepisy podatkowe stanowia, że do wysokości kwot limitu km (stawka km x ilosc km) i do wysokosci kwot diet (wszystkie te limity okreslaja szczegolowo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.4.1 13:16:9

KSIĄŻKA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW CZY VAT-OWIEC

zanim osiagnie przychod, od ktorego obowiazkowo stanie sie VATowcem (zdaje sie ze jest to rownowartosc 10 tys. Euro), moze byc zwolnionym z VAT. po przekroczeniu tej kwoty, juz nie, chyba ze calosc sprzedazy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.4.1 12:56:44

Handel internetowy a prawa autorskie

Witam. Opisze swoja sytuacje: Wpadlem na pomysla jak dorobic sobie pare groszy na aukcji Allegro. Napisalem poradnik (w formie elektronicznej), tematu tego poradnika na razie nie zdradze. Rozumiem ze to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.31 23:22:38

symulacja rozprawy sądowej

Co jest potrzebne oprócz: wyroku w imieniu RP, aktu oskarżenia, protokołu z przesłuchania, protokołów z oględzin i biegłego do przeprowadzenia "rozprawy"? Gdzie mogę znaleźć wzory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.31 19:51:18

zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

Chcę kupić mieszkanie spółdzieczo -własnościowe w budynku z lat 70. Właściciele nie założyli KW wiedząc, ze będą je sprzedawać (chodziło o koszty). Sprawdzając KW budynku odkryłam, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.31 17:29:43

kto będzie ojcem?

Termin to pół roku od narodzin dziecka... Z pozwem o zaprzeczenie ojcostwa może wystąpić tylko on albo matka...Biologiczny ojciec nie ma takiego prawa,może być tylko świadkiem i uznać dziecko... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.3.31 16:39:32

Umorzenie zaległości względem ZUS

W jakiejkolwiek sprawie, którą prowadzi komornik, należy rozmawiać z wierzycielam. Tylko on ma prawo umorzenia postępowania egzekucyjnego czy długu. Dlatego w tej sprawie należy rozmawiać z ZUS-em. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.31 15:52:4

Czy można darowizną przekazac mieszkanie własnościowe dziecku 10-letniemu???????

Czy można ustanowić własnościowe prawo do lokalu dla osoby niepełnoletniej, nie mającej zdolności do czynności prawnych. Sytuacja wygląda tak. Moi rodzice chcą na podstawie umowy darowizny obdarować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.31 12:52:39

własnościowe prawo do lokalu ustanowione dla osoby niepełnoletniej

Czy można ustanowić własnościowe prawo do lokalu dla osoby niepełnoletniej, nie mającej zdolności do czynności prawnych. Sytuacja wygląda tak. Moi rodzice chcą na podstawie umowy darowizny obdarować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.31 12:36:2

powolanie bieglych???

widze ze tu kompetentni ludzie odwiedzaja to forum.fuck pis ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.31 8:31:22

potrzebuje baardzo pilnej opinii prawnika a byc moze rowniez pomocy prawnej

w procesie. Niedawno opisywalem sytuacje jaka mnie spotkala (zostalem wprowadzony w blad przy przyznawaniu mi podwyzki). Final sprawy jest obecnie taki, ze po 4 mies. szukania znalazlem nowa prace. Mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.30 23:38:1

Alimenty???

Witam, kiedyś osoba płacąca alimenty współmałżonkowi odliczała je w zeznaniu rocznym od dochodu a małzonek otrzymujący te alimenty w swym zeznaniu mósiał je opodatkować , niestety teraz podatek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.30 19:42:8

konsekwencje bycia członkiem zarządu bez licencji we wspólnocie mieszkaniowej

Jestem członkiem zarządu w 4 różych wspólnotach mieszkaniowych i w żadnej nie jestem właścicielem lokalu. Uzupełnienie zarządów o moją osobę dokonano w oparciu o podjęte uchwały przez właścicieli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.30 19:19:44

zbycie praw spadkowych

W testamencie z roku 1949 Babcia mojego Męża dokonała zapisu na swojego wnuka a mojego męża część nieruchomości z warunkiem że w dwa lata po śmierci Babci spłaci swoje dwie swoje siostry. Babcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.30 19:8:6

Czy "Centrum" oznacza spółkę?

Witam, myślę nad stworzeniem internetowego centrum tłumaczeń i zastanawiałem się, czy jeżeli na stronie internetowej umieszczę swoją nazwę, np. "Centrum Tłumaczeń Hieronim" to czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.30 17:22:27

umowy o zakazie konkurencji

Witam Co sądzicie o takim układzie jest duża firma która prowadzi dzialaność podstawową ( koncesja ) oraz " teoretycznie prowadzi " działalność dodatkową o tzw. szerokim spektrum: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.30 15:59:20

Dom - koszty testament a przepisanie

To skomplikowane i zbyt mało danych zeby jednoznacznie odpowiedziec. Koszty zaleza od wielu okolicznosci. Najlepiej przekazac darowizną i wylaczyc z masy spadkowej na podstawie art. 1039 ale ten wariant ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.30 14:44:20

Wspolna opieka po rozwodzie?

Możesz do sądu wystapić o obniżenie ale ja na to nie liczyłbym. Mało tego. To, że utrzymujesz dziecko i ex ponosząc te wszystkie dodatkowe koszta może być pretekstem do podwyższenia Tobie alimentów ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.3.30 13:49:46

2005.3.30 12:18:50

Kajka pomocy! art 286§1

Do Kajki! moj komputer sie zbuntowal i nie przepuscil meila do Ciebie.Czy mozliwa jest jakas inna forma kontaktu? M´m swoj numer GG ewentualnie telefon i fax ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.30 12:11:27

zwolnienie przy końcu umowy

Kończy mi sie umowa i nie przedłużą mi jej. Czy jak pójdę na zwolnienie to bede dostawała kasę z Zusu? A wogóle to : czy: jeśli miałam pracę stałą(ponad 4ry lata) i zmieniłam na nową po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.29 23:3:52

Microsoft, korzystanie z komponentów

Napisałem program w VBA, korzystający z OpenSource Bazy Danych. Czy naruszam prawa autorskie Microsoftu w momencie odsprzedaży programu w oparciu o kod VBA? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.29 21:34:39

spóźnione wynagrodzenie a wypowiedzenie

Witam ! Mój pracodawca notorycznie od paru miesięcy wypłaca mi wynagrodzenie po terminie określonym w umowie o pracę. Czy takie postępowanie pracodawcy może być uzasadnieniem wypowiedzenia mu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.29 20:4:26

kradzież z szatni kto ponosi odpiwiedzialność

Witam serdecznie! Wczoraj byłem na dyskotece i zostawiłem kurtke w szatni oczywiście za to zapłaciłem dostałem bloczek. Przy wyjściu okazało się ze kurtki nie ma, właciciel lokalu chciał załatwić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.29 11:58:17

Formalności związane ze sprawą sądową

Zostałam pozwana do sądu :(( W określonym terminie złożyłam na odpowiednim formularzu odpowiedź na pozew. Dołączyłam do tego klka dokumentów. Z sądu otrzymałam wezwanie na rozprawę z taką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.28 23:45:39

co grozi ?

Witaj Prosze o maila w tej sprawie na adres : kajka10@wp.pl; Potrzebuje wiecej informacji na ten temat bo na razie sa one niewystarczajace. Postaram sie szybko odpowiedzic i wlasciwie doradzic. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.28 17:40:52

banki hipoteczne

zwracam sie o gorącą prosbe do wszystkich osób, które wiedzą, ile jest obecnie na rynku uniwersalnych banków, które oferują hipoteczne kredyty oraz ile jest samodzielnych hipotecznych bankow.chodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.28 17:35:17

2005.3.26 12:25:53

Co mam zrobić???

Witaj Jesli wezmiesz slub z matka swojego dziecka to obydwoje z chwila zawarcia malzenstwa staniecie sie pelnoletni. Jednak na taki slub potrzebna jest zgoda sadu. Byloby to dla was najlepsze rozwiazanie, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.3.25 22:28:32

WYROK NAKAZOWY W SĄDZIE GRODZKIM A SPRZECIW PROKURATORA

Witaj Jako oskarzona masz zawsze prawo odmowic skladania wyjasnien.Jednak nie zawsze jest to na twoja korzysc. Prosze o maila w tej sprawie kajka10@wp.pl Pomoge ile bede mogla, jednak potrzebuje wiecej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.25 22:17:6

Co z majątkiem znajdującym się w mieszkaniu spółdzielczym niewłasnościowym?

Moj ojciec ma długi(kredyt bankowy i cos jeszcze ale nie wiem dokładnie co), mieszkamy w mieszkaniu spółdzielczym, ale mieszkanie to nie zostało wykupione, ojciec jest głównym lokatorem i członikem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.25 11:58:6

wychowawczy od pracodawcy i z urzedu !

Jestem na urlopie wychowawczym od 1,5 roku. Nie przebywam jednak w miescie w ktorym miesci sie moja firma ale za granica u rodziny. Niedawno okazalo sie, ze od poczatku urlopu do lutego tego roku moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.24 22:57:57

Abonament RiTV i kablówka

Niestety trzeba opłacać i abonament i kablówkę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.24 17:29:22

AKT NOTARIALNY -KOSZT?

Czy koszty aktu notarialnego , opłaty sądowej i podatku od czynnoścu cywilnoprawnych (dotyczy zakup gruntu) sa kosztem uzyskania przychodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.23 17:15:54

zrozpaczony...

W ustawie o ochronie praw lokatorów jest przepis, że osoby >75 roku życia są nie do ruszenia z tzw. 3-letniego wypowiedzenia. Może to dot. jednego z Twoich dziadków? Polecam lekurę tej ustawy, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.23 14:0:26

wykorzystywany nieaktualny adres z dowodu osobistego

Jeżeli do tej pory się nie rozwiedliście to obowiązuje dalej wspólność majatkowa ! I nic dziwnego, że komornik przychodzi pod adres, jaki podaje mu "urząd meldunkowy". Jeżeli nie chcecie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.23 10:8:27

ustanowienie miejsca pobytu

Prowadze sprawe o ustanowienie miejsca pobytu corki przy matce. Z jej ojcem nie bylam w zadnym zwiazku. Obecnie jestem mezatka i zyje za granica. Ojciec jest alkoholikiem co prawda od dwoch lat"suchym" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.23 0:50:38

nieodpłatnego użyczenia samochodu

witam!Rozpocząłem działalność.sąsiad zamierza nieodpłatnie użyczyć mi swój samochód.czy jest dla mnie przychodem owe nieodpłatne użyczenie,jak i w jakiej wysokośći mam ująć w książce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.22 21:58:12

PORĘCZAŁEM KREDYT 9 LAT TEMU

Dzięki za słowa otuchy. Musze wcześniej skontaktować sie z jakims prawnikiem a co do opłat to nie wnosiłem żadnych od 1998 roku. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.3.22 21:18:39

Zwolnienie z egzekucji

No tak, ale sytuacja wygląda w ten sposób, iz umowa kupna-sprzedazy została zawarta przed jakimkolwiek nalożeniem kary grzywny, a kupujący nie był w żaden sposób związany z osoba sprzedającą. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.3.22 15:10:23

2005.3.22 14:14:34

szansa na mieszkanie komunalne???

Witam serdecznie. Mam 29 lat i jestem inwalidą drugiej grupy (grupa przyznana poprzez sąd). Mam wielka prośbe do kogoś kto choć troszeczke zna sie na problemie ktory mnie nurtuje. Chciałam sie dowiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.21 23:45:23

szansa na mieszkanie komunalne dla inwalidy

Witam serdecznie. Mam 29 lat i jestem inwalidą drugiej grupy (grupa przyznana poprzez sąd). Mam wielka prośbe do kogoś kto choć troszeczke zna sie na problemie ktory mnie nurtuje. Chciałam sie dowiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.21 23:44:50

wyrok za skladanie falszywych zeznan ?

Witam przeczytalem twoje pytanie na forum jaki moge dostac wyrok za skladanie falszywych zeznan (jako swiadek), mam zamiar sie przyznac przed sadem na jaki wyrok moge liczyc ?? wiadomo ze grozi mi 5 lat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.3.21 18:17:51

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

Dziękuję za odpowiedz. Tak, jak myślałam działania naszego kierownictwa jest nizgodne z prawem. W związku z przytoczoną interpretacją rodzi się inne pytanie.W ramach alokacji służ celnych zostajemy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.3.21 9:48:29

Odwołanie od decyzji sądu grodzkiego

Czy od decyzji podtrzymującej mandat za wykroczenie drogowe przysługuje odwołanie i jak powinna wyglądać procedura ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.3.20 21:3:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika