e-prawnik.pl Porady prawne

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

Odpowiedzi w temacie (3)

-

2.1.2004

Problem dotyczy tego, czy w Nowym Roku zostanie opodatkowany podatkiem VAT wykup mieszkania spoldzielczego na mieszkanie wlasnosciowe?
(bebe)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zdzisław

2004-01-12 20:53:59

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT Problem dotyczy tego, czy w Nowym Roku zostanie opodatkowany podatkiem VAT wykup mieszkania spoldzielczego na mieszkanie wlasnosciowe?

KOX

2004-12-01 10:49:05

Proszę o informacje odnośnie naliczania podatku VAT przy wykupie gruntu przez spółdzielnię mieszkaniową od gminy. W wielu miastach podjęte zostały uchwały w sprawie udzielania bonifikaty, rozkładania na raty oraz ustalania umownej stawki oprocentowania rat przy sprzedaży spółdzielniom mieszkaniowym nieruchomości pozostających w ich użytkowaniu wieczystym i zabudowanych na cele mieszkalne. W przypadku, gdy grunt zabudowany jest budynkiem mieszkalno-usługowym, bonifikaty udziela się tylko do powierzchni gruntu odpowiadającej określonemu udziałowi lokali mieszkalnych w powierzchni użytkowej. W maju 2004r. zmieniły się przepisy o VAT i nie było wiadomo, czy naliczać VAT od wartości nieruchomości przed zastosowaniem bonifikaty, czy po odliczeniu upustu. Prawdopodobnie zgodnie z interpretacją jednego z urzędów skarbowych w Lublinie, wynika, że VAT nalicza się od wartości nieruchomości po uwzględnieniu bonifikat. Jak ta sprawa wygląda w innych miastach?

pati

2005-04-13 22:08:19

podobno do konca 2006 roku jest 0% a od 2007 r - 22%

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM