e-prawnik.pl Porady prawne

Dwa mieszkania

Odpowiedzi w temacie (1)

Dzobi

1.4.2005

Aktualnie mieszkam w mieszkaniu komunalny.Niedawno po śmierci rodziców odziedziczyłam ich mieszkanie własnościowe.Czy będę musiała oddać mieszkanie komunalne,czy tez mogę mieć dwa mieszkania? DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

LODI

2007-05-15 17:53:00

Odsyłam do Ustawy o ochronie lokatorów , art.11 ust.3 pkt.2. W szczególności dotyczy zapisu, o ile lokator ( czyli najemca lokalu komunalnego ) może zamieszkiwać w innym lokalu ( spełniającego warunki dla lokalu zamiennego i mieszczącego się w tej samej lub pobliskiej miejscowości ), czyli tego odziedziczonego po rodzicach, to właściciel może wypowiedzieć taką umowę. Jeśli lokal ten zajmują już inni lokatorzy, to nie .

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM