e-prawnik.pl Porady prawne

Czy po ślubie zostanie mi odebrana renta rodzinna?

Odpowiedzi w temacie ()

never

6.7.2006

Witam. Proszę o odpowiedź Pobieram rentę po zmarłym dziadku (dziadkowie byli prawnymi opiekunami). Studiuję dziennie od 3 lat - zostały jeszcze dwa lata studiowania i pobierania renty. Czy jeśli wyjdę w trakcie studiów za mąż, dodam że narzeczony pracuje, czy zostanie mi odebrana renta lub w jakimś stopniu pomniejszona? W ZUS-ie twierdzą że nie będzie mi odebrana tylko mam donieść akt ślubu aby renta była posyłana na nowe nazwisko. Jednak wolę się spytać kogoś innego niż w ZUS-ie bo oni z reguły nie idą człowiekowi na rękę a zrobią wszystko żeby człowieka okraść z należnych mu prawnie pieniędzy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Eve

2007-03-23 15:18:11

renta nie zostanie Ci odebrana tak długo jak długo będziesz się uczyć

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • zaległe alimenty - jak je wyegzekwować W 2000r. sąd zasądził od męża alimenty na dzieci. Nigdy dobrowolnie nie zapłacił ani złotówki. Komornik nie mógł ściągać alimentów, bo mąż był (...) czytaj dalej»

  • Praca a renta rodzinna Mam 19 lat. Nie ukończyłem szkoły średniej z powodów rodzinnych. Od września podejmuję naukę w rocznym LO dla dorosłych w Olsztynie (pochodzę z innego miasta, ale postanowiłem (...) czytaj dalej»

  • przemoc psychiczna w domu Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą wyciągnięciem na światło (...) czytaj dalej»

  • Alimenty z zagranicy Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka nie płacił alimentów od (...) czytaj dalej»

  • Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, (...) czytaj dalej»