e-prawnik.pl Porady prawne

Art 50 a porzucenie pracy?

Odpowiedzi w temacie (0)

Piotr

21.2.2011

Art 50 a porzucenie pracy? Niedawno przestałem chodzic do pracy ze względu na niekorzystne warunki. Otrzymałem świadectwo pracy na którym jest napisane że stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania umowy bez wypowiedzenia art. 50 pkt 1 (porzucenie pracy) Wg kodeksu pracy Art. 50. § 1. Jeżeli wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na okres próbny nastąpiło z naruszeniem przepisów o wypowiadaniu tych umów, pracownikowi przysługuje wyłącznie odszkodowanie. Odszkodowanie przysługuje w wysokości wynagrodzenia za czas, do upływu którego umowa miała trwać. Nie wiem jak mam to rozumieć skoro miałem umowę na czas nieokreślony. Czy tak powinno być?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM