e-prawnik.pl Porady prawne

badanie alkomatem a badaie krwi

Odpowiedzi w temacie (1)

mobi12

11.2.2014

Witam 13 stycznia 2014 zostałem rano zatrzymany przez policje najpierw dmuchanie w tester potem w alkomat podręczny wynik pierwszy 0 ,10 mg/l po 15 min drugi 0,12 mg/l trzeciego odmówiłem i pojechałem z policją na badanie krwi od tego czasu minęło jakieś 1,5 h, wynik po dwóch tygodniach nie stwierdzono etanolu we krwi. Dodam dzień wcześniej do godz 18 wypiłem dwa piwa . Na drugi dzień samochód zamarznięty odmrażacz do szyb i całą drogę spryskiwacze i na dodatek płukałem wcześniej płynem usta. 6 lutego 2014 na komisariacie zaproponowano mi 6 miesięcy zabrane prawko i 500zł grzywny nie zgodziłem się na to. Co dalej robić w takiej sprawie. Czekać na pismo z sądu? Czy alkomat podręczy morze być jedynym dowodem w sądzie czy ważniejsze badanie krwi. Dodam że tego dnia temperatura wynosiła ? 12 stopni ja siedziałem w samochodzie policyjnym a policjant z alkomatem stał na dworze. Bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem co robić .W międzyczasie przyszło postanowienie z sądu o zatrzymaniu prawaka.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mobi12

2014-02-11 09:30:08

Przepraszam ale nie widać że temperatura na dworze wynosiła minus 12 stopni celcjusz.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • witam, mój 17letni brat został zatrzymany w parku przez policję i zabrany na komisariat gdzie zrobiono mu badanie alkomatem. o fakcie tym nie poinformowano rodziców. czy oni mieli prawo coś takiego (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Dwa tygodnie temu zabrano mi prawo jazdy ponieważ jechałem "wczorajszy". Na miejscu badanie alkomatem wykazało mi za pierwszym i drugim razem 0.26 z kolei na komendzie miałem dwukrotnie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, 2 dni temu miałam kolizję drogową. Nikomu nic się stało, sama wjechałam do rowu. Po przyjeździe policji wyszło, że mam 0,8 promila. Wzięli mnie na badanie krwi. Wyników jeszcze nie znam. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Zostałem zbadany przez policjanta X alkomatem, ale pod wydrukiem podpisał sie inny policjant Y, który tego nie wykonywał. Czy policjanci mogli to zrobić? Czy nie jest to przestępstwo, tak jak podpisanie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Po pierwsze mamy do czynienia z wykroczeniem a nie przestępstwem. Po drugie jeżeli I badanie nie zostało potwierdzone drugim wskazującym alkohol we krwi można się bronić wadliwym pomiarem. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)